80 Yaşında Türkiye Turu.

Scudo

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
"Praetor" arkadaşıma çok teşekkür ediyorum bu önemli paylaşım için.Her şey sadece ve sadece yürekte.Sağolasın amcacığım!

praetor

Üye
Tepki
78
@jamssea

rica ederim, faruk amcanın iletişim bilgileri mevcut.

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçen hafta pazartesi AKUT'un genel merkezine de uğradı faruk amca. bu yaz için ağrı dağına tırmanmayı istiyor tekrardan. jübileyi ağrı dağında mı yapıcaksın diye sorduğumuzda, jubile lafına biraz bozuldu :D daha bedenimin el verdiği sürece devam diye notunu ekledi. valla bravo faruk amca... ;)

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
@derya.yildirim

değerli doğa ve bisiklet sever Faruk Sukan la ilgili daha önce forumda yayınlanan
bir tanıtım yazısında telefonu var. Size o yazını linkini veriyorum.
selamlar.

(link)

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
http://www.mtbtr.com/uploads/1162Z5.JPG Faruk amca aynen katılıyorum.

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
http://www.mtbtr.com/uploads/1162Z5.JPG

Muhterem öğretmenim saygı değer Faruk amcama katılıyorum fakat beddualar biraz daha yumuşatılabilirdi diye düşünüyorum. Ama o da haklı, maalesef sesinizi duyurabilmek ancak böyle mümkün olabiliyor Ülkemizde. :(

Ama olsun gene de ağır olmuş bence, Suları kirletenler, bitten kurtulamasın koksun. Ormanları yok edenler, bir ağaç gölgesine hasret kalıp kavrulsun. Hayvanları yok edenler, sevgiden mahrum olsun yalnız kalsın. Bunlara göz yumanların Allah gözlerine sağlık versin ki, yaşayıp da görsün. vb. olabilirmiş.

• Beğen
Tepkiler: hakano ve shaq

alamet_05

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Mosso
HELAL OLSUN AMCAMA İNSAN İSTEYİNCE NELER YAPAMAZ Kİ

Tepki
31
Çok anlamlı ve güzel bir paylaşım..Faruk amacya emeği için sağ olsun.Seninde eline sağlık..Eski ama daimi anlamlıbir paylaşım..tebrikler.

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Sevgili arkadaşlar
Praetor arkadaşımız bu başlığı açarak değerli dostum,ağabeyim,hocam sevgili Faruk sükan'ın çevre dostu bisiklet sevdasını aktarmış..
Türk sporune pek çok katkılarda bulunan değerli bir ağabeyimiz adına gösterdiği duyarlılık yüzünden başlığı açan ve yorum yapan tüm dostlara teşekkürler..

Faruk Sükan; çevre dostu uzun yol bisikletçiliğinin yanında Türkiye dağcılığına da yaşamı boyunca hizmet vermiştir..Türkiye dağlarının pek çok rotalarının ilk çıkışlarını tırmanmış, Dağcılık Fedarasyonunun kurucu heyetinde Latif Osman Çıkıgil'ler ve Muzaffer Erol Gez'lerle pek çok tırmanış gerçekleştirmiş usta bir dağcıdır da aynı zamanda..
Ömer Tüzel'in ingilizce yayımlanmış Aladağlar isimli kitabında Faruk amcamızın yaptığı ilk çıkışların rota ayrıntıları günümüz dağcılığına ışık tutar niteliktedir hala.
Yine aynı kitapta 1976 yılında Demet ve Devrim isimli çocuklarıyla gerçekleştirdiği DemirKazık zirve tırmanışı da ayrıntılarıyla anlatılmaktadır..

25.12.1989'da Ağrı dağı kış faaliyetinde ölen Halil Yeniçıkan isimli dağcının cesedini indirirken buzulda hayatını kaybenen eski Fedarasyon başkanı Recep Çatak'ın da kayınpederidir. (Ölümünden sonra Beydağlarındaki üç zirveye adı verilen Tunç,Recep ve Çatak zirveleridir bunlar ve vasiyeti üzerine Aladağlar Sarımemetler yurdu dediğimiz yerde defnedilmiştir.)
Faruk Sükan aynı zamanda usta bir kayakçı ve yılların kayak hocasıdır.
Tokat'ta kayak sporunun öncüsü ve halen bu sporun gelişimine katkılar sağlayan, yaşamını ülke sporuna vakfetmiş,Kendisini yakından tanıma şansı bulduğum ve pek çok konuda feyz aldığım örnek bir sporcu büyüğümüzdür..

80 küsur yaşına rağmen spor adına hala ileriye dönük hayalleri ve projeleri olan Faruk amcayı foruma taşıyan, yorumlarıyla katkı sağlayan tüm arkadaşlara da çok çok teşekkürler..

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
amcacım ellerinde öperim helal olsun paylaşım içim teşekkürler....

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
helal olsun faruk amcaya.işte bisiklet sporunun insan sağlığı açısından en bariz örneklerinden biride faruk amca 80 kusur yaşında ve hala dinç.Yüce Allah uzun ömürler versin

hakano

Daimi Üye
Tepki
313
@Derya AKYILDIZ

Derya bey, dikkatle okuyunca sizin "beddualariniz" daha sefkatli sayilmaz aslinda. Kaleminize saglik. Hocama da hurmetler bu arada.

• Beğen
Tepkiler: Derya AKYILDIZ

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
Sevgili öğretmenim, maşallah demeden geçemedim.
Ömrünüz uzun, pedalınız bol olsun. Ruh sağlığının 2 temel nüvesi DOĞA ve SPOR'u çok öncelerden keşfetmiş ve fethetmiş sizlere çok şey borçluyuz.
Sevgi ve saygılarımla, sağlıcakla kalın

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
Allah uzun ömürler versin inşallah ellerinden öperim Faruk amca.. gurur verici bir durum.. Ancak şahsen kendi halime bakınca üzülüyorum. Faruk amca sen bu yaşta bu kadar km gidiyosun biz bu yaşta azıcık yağmur görünce bisiklete binmiyoruz...
Dikkat çekmeye çalıştığın konu hakkındaki duyarlılığın içinde ekstra esktra teşekkür ediyorum...
yürekten tebrikler allah kazasız belasız sağlıklı sıhhatli bol pedallar nasip etsin inşallahh...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Amca'nın sözleri çok "keskin" :eek: Helal olsun diyorum :003: