700 TL Bisiklet Tavsiyesi

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
Tüm Bisiklet forumuna merhaba. Aranıza yeni katıldım. Otobüse vereceğim parayı bisiklete veririm daha iyi mantığıyla okula bisikletle gitmeye karar verdim. Ama arada haftasonu dağa çıkmayı planlıyorum-dağ başında bağ manzaralı bir evde oturuyorum :D Bundan dolayı da hibrid veya şehir bisikleti düşünüyorum. Şimdi diyeceksinizki 2.el al, lakin 10 sene önce alınan 120 liraya kakalanan bir bisiklet kullanıyordum ve o da perte çıktı. Yani zaten büyük ihtimal eşekten çıkıp arabaya binmek gibi olacak :)

Bütçe: 700

Ayrıca duyduğuma göre mtb'ler şehir bisikletinden 3 kat daha fazla efor istiyormuş doğru mu?

Scudo

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Mtb lerin 3 kat efor isteme sebebi lastikleridir. Arazide fazla yol tutuşu için kalın ve dişli lastikler kullanılıyor. Bu da asfaltta dezavantaj oluyor.

serdar080

Üye
Tepki
43
İsim
Serdar Barış
50 tl daha koy salcano bodrum al...
Ya da 550 ye ümit 2840 alabilirsin...ben aldım kullanıyorum...

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@serdar080
Aslında bütçeyi 700'e çıkartabiliriz

Tepki
12
Bisiklet
b'Twin
Birazda ekleyip salcano ng 650 v freni alabilirsin diye düşünüorum hakkında daha olumsuz yorum yapanı görmedim

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@dogukan.bjk2
Dağ bisikleti değil mi bu? Fazladan pedal çevirmek istemiyorum, ve hiç kondisyonum yok.

• Beğen
Tepkiler: dogukan.bjk2

Srklgk

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Trek
Düz maşalı, v frenli mosso legarda alabilirsin, fiyatına göre diğer bisikletlerden daha iyi donanıma ve ağırlığa sahip.

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Serkan Alagök
şu bisikletlerden mi?
(link)
(link)
Yanlız bunlar dağ bisikleti değil mi?

Srklgk

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Trek
@cesurokcu hayır o bisikletler değil bu 28 jantlı şehir bisikleti
(link)

@cesurokcu bu bisikletin amortisörsüz modelini alırsan konfor biraz gider, ama düz yolda güç kaybı yaşamazsın ve daha hafif bir bisiklet almış olursun

• Beğen
Tepkiler: dichter13

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Serkan Alagök
Bu model amortisörlü mü ?
Ayrıca boyum 1.72 iç bacak boyu da 78 bana uyar mı bisiklet?

Srklgk

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Trek
@cesurokcu evet gönderdiğim linkteki amörtisörlü aşağı linkteki yeni modeli amörtisörsüz. Ebatlarını bisikletçiye gidip denemen lazım, seleye oturmadan iki bacağının arasına al bisikleti, arada birkaç santim boşluk olması lazım, eğer boşluk yok ise bir küçük boy dene muhtemelen 46 kadro uygun olacaktır.
(link)

• Beğen
Tepkiler: dichter13

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi

serdar080

Üye
Tepki
43
İsim
Serdar Barış
Fazla yorulmayım diyosan 28 inç al aynı güçle daha fazla gidersin

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Serkan Alagök Isparta'da yaşıyorum büyük ihtimal bizim burdaki bisikletçilerde bulamam. Buna uygun kadro ve janta uygun bir bisiklet seçip ordan deniyim-ama bu seferde bisikletin tasarımı fark edebilir-

Konu günceldir :)

@Auron Sanchez abi aynı ilde yaşıyoruz var mı bi tavsiyen?

Özgün

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
Özgün
Bisiklet
Salcano
Şöyle söyleyeyim o "arada araziye de girerim, bozuk yola da çıkarım" lafları hep lafta kalıyor. %95 zaman asfaltta geçiyor. Böyle bir durumda mtbler gerçekten amelelik oluyor ağır ve kalın dişli lastikler, gereksiz dandik amortisörlerle. En güzeli ince tekerli düz maşalı hafif bir şehir bisikleti almak. Bir de ilerisi için çamurluk, bagaj uygunluğuna da dikkat edilirse on numara olur. Mtblerde genelde bu olmuyor sonra aranıyorsunuz ben buna nasıl bagaj taksam diye.

Salcano City Life 30 24 vites düşünebilirsin 770 civarına
Mosso Legarda 1621 mdm v 21 vites 790 civarına
Salcano city fun 70 21 vites 700 küsüre
claud butler urban 100 18 vites 620lira

• Beğen
Tepkiler: foto_sentez

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Özgün
Peki bu salcano city fun 70 ile mosso legarda arasında 90 tl'ye değecek kadar bir fark var mı?

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
Şurda kargo dahil 695 liraya salcano: (link)

850 tl kargo hariç mosso: (link)
Şimdilik salcano mantıklı-155 lira az değil- görünüyor. Kurban bayramına kadar süresi var. Bakalım başka ne çıkacak :D

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@cesurokcu
Aynen dostum. 700 liraya kadar alacaksan şehir bisikletlerine bakmanı tavsiye ederim Mosso'nun şehir bisikletleri vardı o aralıklarda. Bir de Şahinler Plaza var çarşıda oraya bakabilirsin beğendiğin Carraro modeli için liste fiyatından %15 indirim yapıyorlar, uygun fiyata geliyor. Az biraz da pazarlık yapsan güzel bi alet alabilirsin. Ben 2 sene mtb kullandım Carraro Crs600. Şehirde kullandım sürekli hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yol bisikletine geçtim şimdi ancak yol bisikletiyle de Isparta'nın her yolundan gidilmiyor, yollar berbat. Zaten o bütçeyle yol bisikletini de almanı önermem en az 1500-1600 liran olunca düşünürsün onu. 700 liraya ya mtb al ya şehir al. Dediğim dükkana da bak kesin Toker'den daha uygun fiyata bulursun Şahinler'de. Hemen çarşıda beyaz eşya dükkanı gibi görünüyor ancak aşşağı katında full bisiklet var.

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
Salcano city fun 70 v ve LEGARDA 1621 MDM V'ni şehir bisikleti sanıyordum. Şimdi çarşıya inip bir bakıyım. Araştırayım biraz. Yorum yapan herkese teşekkürler :)

@Auron Sanchez Şahinler plazaya gittim. 600-700 carraro bisiklet var mı diye sorduğumda "O fiyata yok, 1000 liraya çıkarsan güzel bisikletler var"dedi. Peki bana 1000 tl'lik bisiklet önerir mİsin? dedim. O da bi bianchi'nin yanına gidip "bu bisiklet 1000 lira ama sana 800 olur"dedi. Kısaca parama uygun carraro yokmuş onu öğrendim :)