700-23c ve 28c farki

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uptown Cyclist

ıslak zeminde tutuş istiyorsanız decathlonda kolayca bulabileceğiniz equinox 2 lere bakın, çok yumuşak hamurlu ve kuru ıslak farketmeden güzel tutan bir lastik. Dezavantajıysa ömrünün pek fazla uzun olmaması, yumuşak hamurdan dolayı cam batmaları çok oluyor, bir de kullanan bir arkadaşım yuvarlanma direncinin yuksek oldugunu soyledı( michelin pro3e göre). Equinox 2ler en son 48 tl idi

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Insansevmem Ultremo perfomans serisi bir lastik , km olarak daha az km yaparsınız fakat yol tutuşu çok iyi. Türkiye'de bazı illerin yolları hariç 25mm lastik kullanmak daha uygun olur. 23 kullanıyordum 24 e geçtim gelecekte 25 düşünüyorum.

Tepki
36
İsim
Berkant
Bisiklet
Sedona
@Insansevmem bir sene kadar 23c kullandıktan sonra 28c ye geçtim. 4-5 ay oldu yanlış hatırlamıyorsam.

Lastiklerime şuradan bakabilirsiniz. (link)

+ları olduğu gibi - leri de var fakat ben bisikletimi sürekli şehir içi ulaşımımda kullandığım için bana inanılmaz +lar getirdi. Öncelikle konforu inanılmaz arttırdı ve yolda kalma riskimi aza indirdi. Tabi ki 23lere göre biraz hantallar ama profesyonel değilseniz fark sizi rahatsız etmeyecektir.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
25'ler yol tutuş, aerodinami, fren ve konfor konularında toplamda en başarılı seçenek. Bu yüzden bütün dünya 25'e geçti.

Dolayısıyla 25 alıp pişman Olmanız çok zor.

25 haricinde bir de model kısmı var.
Lastiğin deseni, hamuru, karkası ve patlak koruması çok fark eder.

Sert ve az tutan ucuz lastikler var, yumuşak ve iyi tutup az ömrü olan lastikler var, yumuşak ve iyi yol tutup daha uzun süre dayanan patlak koruması da iyi olan pahalı lastikler var.

Siz bütçenize göre birini seçin.
Fiyattan bağımsız olarak shwalbe durano ve conti 4season yağmurlu havalar için patlak koruması da iyi olan, yuvarlanma direnci de görece düşük olan ve piyasada beğenilen modeller.

Daha uygun bakıyorsanız yuvarlanma direnci ve uzun ömür gibi şeylerden ödün verip yol tutuşu ve patlak korumasını ön planda tutmanızı öneririm.

Ben biraz bekleyip bütçemi artırdım 25'lik conti 4season aldım. 70euro civarına mal oldular. Kargo gelince izlenimlerimi yazarım...

28'lik de düşünebilirdim ama 28'lerin çamurluklarıma sığmama ihtimali vardı Ben de 25'te karar kıldım.