7-8 Agustos Uludağın zirvesine gidiyoruz

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
@Orhan Kılıç

Orhan Bey selamlar... Ben sizin geçen Uludağ turunuzun resimlerini merak ediyorum... Burada yayınlayacakmısınız?

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç
Scudo

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
@Orhan Kılıç

orhan abi turla ilgili detayları okudum . bandırmadan katılmak istiyorum ama saat 2 gibi bursada olabiliyorum cumartesi günü. saat tam olarak kaçta tırmaışa başlanır? geç kalırım heralde . birde konaklamak için ekipman eksikliğim var malesef.:( eksiklerimi tamamlamaya çalışacağım ama yetişebilirmiyim bilmiyorum?

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
11 de Heykel'de olunur ve tırmanışa başlanır. :/
Ama siz arkadan gelebilirsiniz.Heykelden Oteller bölgesi performansa bağlı olarak 3 saatle 6 saat arası değişiyor.6 saate bile çıksanız hava kararmadan otellerde olursunuz.

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
@Dinçer ÜNSAL

ben bursada çok bulunmadım bilmiyorum. yani grup olmadan yalnız çıkamam.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@mehmet özata

Çıkış saatini Dinçer yazmış. İstanbuldan gelenler sabah 9 civarında Güzelyalıda olacaklar ve hareket fazla zaman katbedilmeden yapılacak. Tıpkı geçen hafta olduğu gibi. Eğer 2 gibi Buesada olursanız Uludağa çıkmak için 2 yol var. 1. yol Çekirge üzerinden Uludağ 2. yol Heykelden Tophane ve oradan Uludağ. 2 yol bir yerde birleşip Uludağa devam ediyor. Biz geçen sefer olduğu gibi 2. yolu kullanacağız. Bursada kşme sorsanız bu yolları göstereceklerini tahmin ediyorum. Ayrıca bizlerden birisi ile temas kurarak yardım alabilirsiniz.
Ekipman eksiğine gelince uyku tulumunuzun mutlaka olması gerekiyor. Bunun yanında soğuktan korunabileceğiniz giysileriniz olmalı. Çadır konusunda ise elinde 2 veya daha fazla kişinin kalabileceği çadır olup yalnız gelen arkadaşlardan birisi ile kalınabilir ama bu da ancak son hafta netleşir diye düşünüyorum. Bu arada ben kendi çadırımın dışında başka çadır arayışlarıda yapıyorum ve bulacağımıda tahmin ediyorum. Umarım sizin içinde çadırlardan birisinde yer temin edebiliriz.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Dinçer ÜNSAL

Bana kalsa hemen gidelim derim. Gerçi İstanbul da yağmur başladı ve az önce hava sıcaklığı 16 dereceye düştü. O zaman katılmak isteyen arkadaşlar tarih konusundaki fikirlerini de söylerlerse iyi olur. Bunun için vardiya saatlerini ayarlayacaklar olabilir, memleketlerine veya tatile gidip gelecekler olabilir, maaşlarını alıp ekonomik durumlarını düzeltecek veya gerekli malzemeyi temin edecekler olabilir. Bu şehir içinde yapılan basit, az masraflı bir tur değil. Özelliklede Bursa dışından katılacaklar için.

• Beğen
Tepkiler: metin1973

Cool_uzak

Forum Demirbaşı
Tepki
544
Liste yapmaya başlasak mı acaba..Yoksa erken mi? ..:rolleyes:

Ben öglen sıcağında tırmanmak istemiyorum. Bir onceki turda yasadıklarımı bir daha yasamak, günün geri kalanı için kendimi kotü hissetmek sizlere yük olmak ve bir sonraki günüde riske etmek istemiyorum. Bu nedenle ben Bursa'ya geceden gidebilirim. Ve hava aydınlamaya yakın tırmanısa serin serin baslar ve rahat bir sekilde bitiririm. Aklımda boyle bir tırmanıs var. Diğer bir yandan bunun bir avantaji da olabılır. Eğer sizlerden once yukarı çıkacak olur isem tutalacak arabayı yukarıda karsılayabilirim. :cool:

Sonuç olarak kamp alanı, zirve tırmanısı ve kamp lanından Bursa'ya inişte beraberiz. Umuorum sizler için bir sakıncası yoktur!? Var ise ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. !!!??

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@uzaktr

Sevgili Bülent, kendin için hangisi iyiyse öyle davran. Biliyorsun bu yeniden Uludağa çıkma fikri senin tek başına deneme arzundan gelişerek ciddiyet kazandı. Belki tek başına çıkman hem havanın serin olması hemde istediğin şekilde hareket edeceğindem strese girmeyeceğinden daha iyi olabilir. Ayrıca yukarıda gelecek aracı karşılayacak birisinin olması bizler içinde avantaj olacaktır.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Sevgili Arkadaşlar,
Tarihin öne alınması konusunda şimdiye kadar herhangi bir öneri gelmediği için bu turun başlıkta belirtilen tarihte yapılmasından yanayım. Böylece başlıkltaki ile içerideki tarih değişiklik arz etmeyeceğinden katılmayı düşünenlerin çelişkiye düşmelerinin önüne geçeriz.
Dün başlayan yağmur Dinçerde acaba çıkışa niyetlendiğimiz tarihte de buna benzer bir durum olur mu, olursa ertesi hafta Ramazan olduğundan tur dahada geriye ertelenir ve bu seferde sonbahara gireceğimizden turun gerçekleşmesi riske girebilir diye bir endişe oluşturdu.
Tamam bahtsız olduğumu kabul ediyorum ama Bedevi kadarda bahtsız olduğumu düşünmüyorum. :D
Eğer 7-8 Ağustos haftasında olası bir hava muhalefeti olursa müsait olanlarla tur bir hafta sonra gerçekleştirilebilir. Elimdeki çadırın yağmur geçirmezlik durumunu bilmediğimden sağanak yağmur dışında her halukarda turu gerçekleştiririz diyemiyorum. Bu arada bendeki çadır 2 kişilik ve Atakanla ikimiz kalacağız. Bunun dışında yeğenimden 1 kişilik çadırı, arkadaşımın kızındanda 2 kişilik çadırı için söz aldım. İşki çadırları evde bulabilsinler ve eksik parçası olmasın. Eğer bu girişimim olumu sonuçlanırsa çadırlardan tek kişilik olanı Metin kullanacak. Diğer çadırdada 2 arkadaşımız konaklayabilir. Sizlerde bu şekilde çadır temin edebilirseniz çadır yüzünden kararsız kalan arkadaşlara yardımcı oluruz.
Bir aksilik olmazsa haftaya Cuma günü Atakanla 3 günlük bir tura çıkmayı düşünüyoruz. Böylece eşyaları ve çadırı taşıma işinde antrenman yapma ve uzun yıllardır çadır kurmadığımdan bu yeteneğimdeki olası körelmeleri zamanında farkederek dağda zorlanmadan yatacak yerimi hazırlama olanağına kavuşmuş olacağım.
Bülent'in isteği üzerine ben listeyi başlatıyorum. Katılacak arkadaşlar kendi isimlerini listenin altına, üzerine, ortasına ekleyebilirler. Metin'in internet olanağı kısıtlı olduğu için ben ekliyorum.

7-8 Ağustos Uludağ zirve turu katılımcı listesi:
1-Metin Doğan
2-Atakan Kılıç
3-Orhan Kılıç
4- ?????????

• Beğen
Tepkiler: Cool_uzak

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
7-8 Ağustos Uludağ zirve turu katılımcı listesi: ZİRVE ---2543----ve göller...
1-Metin Doğan
2-Atakan Kılıç
3-Orhan Kılıç
4-Ahmet ertan

• Beğen

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Saygıdeğer Arkadaşlar Özelikle kamplı turunuza bende çok gelmek istiyorum. Kartepe'den sonra Uludağ benim için tam bir sınav olacaktır. Belirttiğiniz tarihler yıllık izin dönüşüme denk geleceğinden iznimin son 1 2 gününü kesip gelmeyi istiyorum. Kesinleşirse haber veririm. Şimdilik derin saygılar.

• Beğen

Cool_uzak

Forum Demirbaşı
Tepki
544
1-Metin Doğan
2-Atakan Kılıç
3-Orhan Kılıç
4-Ahmet Ertan
5-Bülent Çevik ( Umuryor ki tura yakın bir tarihten önce bir aksilik yaşamasın.)
6-.....!?

Tur tarihi konusunda bende sabit kalmasından yanayım zaten en basından değismesi taraftarı değildim. Sadece her alternitfe açığım sorunsuzca. :D Benimde çadırım iki kisilik (Su geçirmez ve yırtık pırtık, çok kulanılmıs:D) ve iki Mat'ım var birde tulumum. Bir arkadasımdan tura katılıp katılamaycağı konusunda haberbekliyorum. Eğer gelmez ise bir arkadas benim çadırımda horlamadan uyuyabilir. Horlarsa yandık demektir. :)

Sanırım bir gecelik konaklamalı tur için bile olsa malzemeler için bizlere bir kamyon gerekecek. Görünen o gibi..:D

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Çadırı, matı, tulumu boşver öyle böyle taşınırda yiyecek içecekler çok yer tutar ve ağırlık yapar. Ogün biz oteller bölgesine 16 km kala yolda köfte yedik. Yukarı çıktığımızda Birol ben yine acıktım demeye başladı. Bu durumda 2 gün boyunca tüketeceklerimizin boyutunu sen hesap et.

Cool_uzak

Forum Demirbaşı
Tepki
544
@Orhan Kılıç

Düsünmediğim birsey olduğunu sanmıyorum. Hayal etmekte de sınır tanımam.. :) ..Katılımcı sayısı belli olsun gerisini kolayca halledeceğiz. :in:

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Dinçer ÜNSAL

Ben pozitif düşünüyorum ve sorun olmayacağını sanıyorum. Tek korkum görüş mesafesinin sisten dolayı kapanması ve hem tırmanışa hemde fotoğraf çekimine engel olması. Geçen hafta zirve pırıl pırıl olmasına rağmen Bakacaktan aşağısı sisli olduğundan Bursayı görememiştik. Bu sefer hem zirve hemde Bakacak'ın altı sisli olmazsa bize çifte piyango vurmuş olacak. Bu yolda engel sadece yağmur değil siside göz ardı etmemek lazım. Yağmuru hava durumundan takip edebiliyoruz ama zirvenin sis durumunu nasıl takip edeceğiz?
İşte burada şans faktörü devreye giriyor. Şansın bizlerden yana olmasını dilemekten başka yapacak bir şey yok. Bu arada bol bol antrenman yapmak gerekiyor özellikle elde bisiklet tırmanma konusunda. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1-Metin Doğan
2-Atakan Kılıç
3-Orhan Kılıç
4-Ahmet Ertan
5-Bülent Çevik ( Umuryor ki tura yakın bir tarihten önce bir aksilik yaşamasın.)
6-Birol Çakır (Kaçırır mıyım hiç :))))) ) Yalovadan Saat 05:00 gibi çıkacağım
7-.....!?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Orhan Kılıç

Orhan abi ozaman da Dinçer sağolsun Kek getirmişti onuda yemesem aşağı biraz zor inerdim. :)

Artık bu kez yanımda ev keki getiririm. Bol üzümlü ve meyveli
Çadırım hazır (Küçük bir delik var ama zaman gelene kadar tamir ederim.)
Bisikletim Nero hybrid Lastikler ince ama belki zirveyi denerim. Zira onca yoldan gel sonra yürü bana biraz ters.
En fazla iner sürerim.
Resimlerden gördüğüm kadarıyla binerek gidebileceğim yerlerde var.