7-8 Agustos Uludağın zirvesine gidiyoruz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

Teşekkürler .
Abi Ramazan başladı Ramazanda hiç fire vermiyorum. Muhtemelen gelemem
Yol sorun olmaz ama denizi görünce dayanamam girerim. Bi tarafımdan su girerse 61 gün cezası almıyım :D
Yanlız Karşıya geçerim o zaman belki karşılaşırız :)

Scudo

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@birolcakir

O zaman tarihi belirle bu hafta sonu mu olsun önümüzdeki hafta sonu mu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

Bu hafta olmasın Ramazana yeni girmiş ve bünyemiz tam alışmamış olacak
Haftaya olursa çok rahat gelirim.
Ama sanırım ikimiz oluruz :D
Kim gelecekki Ramazanda sıcak ve oruçlu :)
Ortalamamı düşürürsem su ihtiyacım olmaz. Ramazan boyunca oruçlu olarak güneş altında ağır işler yapmıştım. Tek sorun iftardan sonra geceye kalmak. Oda ayrı bir deneyim olur.

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
Haftasonunu bu geziye ayırmış arkadaşların hepsine teker teker tebrikler.. :in:

Biz de sizlerin de vesilesi ile oldukça yorucu, maceralı ve bir o kadar keyifli bir pazar geçirdik.. birkaç arkadaşınızla tanışma fırsatımız oldu. Buradan tanıdık tanımadık tüm katılanlara tekrar selamlarımızı gönderiyoruz.. :)

Merak edenler olabilir diye facebook'a eklediğim birkaç fotoyu paylaşmak istedim..

Forum sanıyorum facebook linki paylaşımına izin vermiyor. Bu nedenle linki çalıştırabilmek icin yeni acilan sayfada fa.ce.book yazısındaki iki noktayı silmeniz fotoları görmek icin yeterli olacak.
(link)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@birolcakir

Herhalde Atakan gelir. Yinede belli mi olur bakarsın sürpriz katılımcılar olur. :)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Salih Manavoğlu

Salih bey, bir gün önce Ercan sizlerin sizin vardiyanız nedeni ile sabah 9.00 da yola çıkacağınızdan söz etmişti. En azından dönüş yolunda karşılaşabiliriz demişti. Biz wolframda Kemalle karşılaştık ve onun eşliğinde çok keyifli bir sürüşle biryerde trans Uludağ geçişi yaparak Bursaya ulaştık. her ne kadar sizinle karşılaşıp tanışamasakta tanışmış kadar olduk. Bizdende sizlere selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Salih Manavoğlu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sonunda bana mtb aldıracaksınız yaaa
(eskisi 20 kg üstünde. Değil Uludağ Kurtköy e bile çıkmaz :D)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@birolcakir

Valla bende bu ağır 3700 den biran önce kurtulsam hiç fena olmayacak. giderken haydi neyse de taşımaya gelince iş değişiyor. :(

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Arkadaşlar Dinçerin fotoğraflarıda hazır olduğuna göre kendi çektiğim fotoğrafları, tur anlatımını ve Dinçer Dişbudak'ın çektiği fotoğraflardan seçtiklerimi yorumsuz olarak Şehirler arası tur anlatımları bölümünde açacağım başlık altında yayınlamaya başlıyorum. Sizden ricam lütfen beğeninizi ve eleştirilerinizi yorum ile dile getirmeniz. konuyu yıldızlama yoluna gitmeyin. Siz yıldızla oylama yaptığınızda düşük yıldız verme eğiliminde olan bazı kişilerin olduğunu fark ettim. Bu sadece benim açtığım konu başlıkları için geçerli değil. Çeşitli arkadaşların anlatımlarında bunun uygulandığını gördüm. Konulara düşük yıldız vererek kişilerin aldığı hazzı ve yaşadıkları tecrübeyi değiştiremezsiniz. Kendi payıma her bireysel turumdan ve toplu turlardan şimdiye kadar tarifsiz keyif aldım ve bu keyif bundan sonrada devam edecektir.

• Beğen
Tepkiler: şükrü nural

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@Orhan Kılıç

yok abi ne adası?!
geçen hafta bir yakınım rahatsızlandı onu ziyaretteydim izmitte :(
yoksa cumadan çadırı alacaktım sürpriz yapacaktım yeminle:( :(

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

katılıyorum bu yıldız olayının bu forumdan kalkması lazım yapılan her tur tecrübesizlikleriyle ve başarıları ile anlatılır benim zor olan kartepe turlarımda yaptığım en büyük tecrübesizlik 10 mayıs 2009 da yapılan tur idi zirveyi bilmeden gittik tabi hata zirveyi alamadık üstelik zirve kar ve çamurla kaplı idi ama otele kadar çıktık ikinci hata 5 temmuzda yani 2009 da tekrar yapıldı
otelin ordan zirveye yolu bulacaktık cbs yoktu cebler çalışmıyordu 14 km lik rampada kopmalar oldu önden giden 3 arkadaştan biri zirveyi aldı ben otelin ordan toprak yola girerek daha sonra yolun bittiğini görerek yukardaki antene göre yukarı doğru tam 800 metre calbiyik dostumla bisiklet elde çıktım baktık kimse yok sonra bir arkadaş daha geldi ve 3 kişi çıkabildik bunlar bize hep ders oldu ve sonunda 3 .turda 2 ağustos 2009 da zirveye giden yoldan zirveyi aldık evet uludağda böyle tabi önceden zirveye yolun olup olmadığını araştırmak nitekim uludağın tam zirvesine kadar 2540 a kadar bisiklet yolu olsa idi süper olurdu ve hatta asfalt olsa idi yemede yanında yat işte bu olayın ......
kılıçkaya içinde aynı durum orda ilk turda hataya düşüldü kılıçkaya yerine başka bir tepeye gittik tabi aradığımız tepe o değildi tam arkasında kalan tepe imiş google earth den durum aydınlandı ikinci turda 1500 metreye çıkıldı son derece bozuk taşlı olan yoldan
yapılan ağır ve zahmetli turlarda yaptığımız hataları burda paylaşmamız çok önemli tekrar tebrik ederim

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Sevgili arkadaşlar, turumuzu tamamladığımızdan artık bu konu başlığı işlevini kaybetmiştir. 1 ay boyunca konu başlığımıza büyük ilgi gösterdiniz ve yazışma miktarı da azımsanmayacak kadar fazla oldu. Gerek konuyu izleyerek, gerekse görüşlerini yazarak bizlere yol göstermeye ve yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hepinizin en az bu tur tadında turlar yaşamanızı dilerim. Hoşçakalın.