6 haziran da Boğaz köprüsü

Scudo

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
yaw ben de adaya gideceğim ama boğazdan geçişi de kaçırmamak lazım

önce köprüden geçsek sonra adaya gitsek nasıl olur? size yetişebilir miyiz? zaman kalır mı??

• Beğen
Tepkiler: ufuk_
Tepki
33
@kerem seckin

bende öyle düşünüyorum. geçte kalacağımızı sanmıyorum. çirkin ve kudret abi de öyle yapacak yorumlardan anladığım kadarıyla. yani sorun olmaz :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar

Kabataş tan kalkan vapur Kadıköy e uğruyor. 11:20 de 12:20 de ve 14:20 de vapur var. Birine yetişmek lazım. 14:20 çok geç olur.
11:20 - 12:35 te
12:20 - 12:35 te
14:20 - 15:35 te adada oluyor.

evet çirkin dostum gibi düşünüyorum

Tepki
33
@Kudret Kurtcebe

kudret abi bostancı saatleri uygun mu acaba. olmadı bostancı ya pedallar oradan adalara geçeriz??

• Beğen
Tepkiler: çirkin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Temiz

nerden baksan uygunda mesafe uzun olduğu için bostancıya yetişmek biraz geç kalmak demek yani köprüden direk üsküdardan kadıköye gitmek lazım ve durmadan tabi şimdi konvoyla gidileceği için polis eskortları bize hasan paşaya yönlenmemize izin vermezler burası otoban yol çünki eskortlarla üsküdara kadar bd ye eşilk ederek üsküdarda hiç beklemeden direk kadıköye yetişmemiz yani 12.20 ye yetişmek gerekir aksi takdirde 14.20 de varki kadıköyden adaya geç olur bizim kafile ile üsküdara varmamız biraz uzun sürebilir ama adaya gitmek isteyenler çabuk hareket ederlerse yetişebilirler 12.20 de kadıköy ada vapuruna
bostancı uzak mesafe olduğu için orayada ulaşmamız bir saat sürse 13.20 olur yada bilemedin 14.00 olur ve adaya ulaşmak gene 15.00 olur

BF Okuru

Üye
Tepki
2
07:15
07:45

08:15
08:45

08:45
09:15

dostlar kadıköy den beşiktaşa vapur saatleri ben 08.15 vapuru ile karşıya geçerek dolmabahçe tarafından inönü stadın ordan sağa saparak rampayı alıp taksimde olacağım saat 10.00 kafileye katılarak üsküdara kadar pedallayıp 12.20 vapurunu yakalamaya kadıköyden çalışacağım

OrionForEver

Forum Bağımlısı
Tepki
857
Bence bostancı yapmak cok daha mantıklı. Direkt Buyuk ada seferi var.

13:15 deki yakalanırsa 13:45 de direkt Buyukada oluyor.

Ayrıca oradan ozel vapur seferleride yogunluga baglı olarak yapılabilmektedir.

Kadıkoyun varıs saatinden 10 dakika sonra Bostancı vapuru varıyordur:)

• Beğen
Tepkiler: çirkin

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
bu güzel fırsatı kaçırmayın diyorum
http://img704.imageshack.us/img704/8396/calismam.jpg

arkadaşlar buluşma noktası kırmızı nokta olan yer
http://img200.imageshack.us/img200/4876/buluma.jpg

ayrıca

B.çekmece saat 07.30 hareketle avcılar,duruma göre tren veya pedallayarak k.çekmece,yenibosna,şirinevler,merter,topkapı,aksayar,taksim olacak diye düşünüyorum

Tepki
61
Bisikletliler Derneğimizin büyük başarısı olan köprüden geçiş izni için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bisikletliler Derneği Kocaeli Temsilciliği için bu gezi bir ödül gibi ayrıca...:eek:
6 Haziran 2009 Dünya Çevre Günü İzmit'te tohumları atılan ve ilk oluşumun temelleri atılan temsilciliğimiz için de büyük gün bu gün.
Yıldönümümüz...;)
1 yılda çalışarak neredeyse 24 saatimizi ayırarak çok yol aldık.Yanımda oaln herkese de teşekkürler.Biz bu günlere büyük özveri ile geldik.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
çirkin dostum

seninle pedallamak çok iyi olurdu emme bizim aytekin erzan bir günde 300 km nin rekortmeni velostikle adada olacakmış bu nedenle ben rotayı direk adaya çeviriyorum köprüden 3 defa geçtim demiştim anılar tazelenince 4 kez geçtiğimi hatırladım 1973 de yayan olarak ondada korktum geri kaçtım köprü sallanmaya başladı herkes yürümeye başladı o gün orda 100.000 kişiyi aşan mahşeri bir kalabalık vardı
bd ile bir kez bir de cumhuriyet bayramı idi galba o vakit
bir de iki insanı avustralyaya bisikletle yollamıştık ordada geçmiştim bu beşinciyi benim için geç dostum ben adaya sabah saat 09.00 vapuru ile geçeceğim

adada görüşmek üzere çirkin bol bol resimler çek sana güveniyorum bu topiği açtın ona göre en az 100 resim patlat derim

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
Ben de bir kaçkez geçtim ama her zaman geçmek isterim

Aslında bu bir etkinlik değil bisiklet'in geleceği pazar günü ne kadar çok kişi olursa o kadar çok dikkat çekilecek ve bisiklet için belki de bir milat olacak tüm tv kanalları çekecek bu geçişi ve ayrıca çevre bakanı katılma turumu var eğer bakan gelirse köprü tamamıyla bizim olacak ve gelecek siyasetçileri slokonlarımızla sıkıştıracağız

Kask konusuna gelince kimseye zorla taktıramayız ama takmalarını tavsiye ederiz hayat sizin hayatınız eğer yaşamayı seviyorsan kendini korumalısın

sağlıçakla kalın pazar günü görüşmek üzere

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cemal_007

hocam fazla slogan atmayın içeri alırlar şaka şaka
daha önce bisiklet yarışlarında pankartlarla bisiklet federasyonunu bd sıkıştırdı ama tınmadı bisiklet federasyon başkanı gücü iktidarı elinde bulunduranlar bunu sonuna kadar savunur daha doğrusukaleyi
bu iktidara oy verenler onları meşru hale getirdiler zati bundan sonra seçimlerde ne olur kim gider kim gelir allah bilir toplumsal bilinçoluşmadığı müddetçe bisikletin bu ülkede kitlesel olması bir fransa olayı gibi çok zor
evet yapılacak iş çok ta yapacak adam yok

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
@Oktay Ataş

Hocam oranizatör ben değilim. Bisikletliler derneği. Köprüden çıkana kadar onların belirlediği tempoyla ve düzenle ilerleyeceğiz. Sonra onlar üsküdara ayrılınca biz allah ne verdiyse kadıköye pedallayacağız. Amaç 12:20 vapurunu yakalayabilmek. Ama benim yanımda yeni başlayan arkadaşlarım var ben onların hızına göre gideceğim. Taksimde konuşur köprü çıkışında ayarlarız durumu.