58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2023) Presidential Cycling Tour Of Turkey

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.741
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eskiden burada tırmanış yarışları yapılırdı. Ben 2005 ve 2010 yıllarında katılmıştım.
Hatta burada konusu da vardır:
(link)
(link)

Scudo

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
477
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Etabı ikinci bitiren sporcu strava kullanıyormuş. Adamlar geçtikleri her yerde segmentleri darmadağın ettiler.

(link)

lrfan

Cyclist
Tepki
8.690
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu uzunlukta bir tırmanışta ataklı aksiyonlar nadir oluyor. Herkes kendi temposunda çıkıyor, seyir ve panache açısından biraz monoton. Fazla kırıcı idi sporcu ve antrenörlerin fikri. Belki gözümüz safkan tırmanışçıları aradı :)

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Etabı ikinci bitiren sporcu strava kullanıyormuş. Adamlar geçtikleri her yerde segmentleri darmadağın ettiler.

(link)
Yarış içerisinde strava kullanan sporcular bütün segmentlere çökmüş 😁

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.017
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akşamdan beri çeşitli sosyal mecralarda yapılan yorumları takip ediyorum, herkes çok vahşi bir tırmanış olduğunu söylüyor. Manzarası ve parke taşa rağmen düzgün bir zemini olması imajını ciddi derecede olumlu şekilde etkilemiş. Organizasyona bi kez daha tebriklerimi gönderiyorum çünkü gördüğüm kadarıyla ufak tefek bi kaç tane problem yaşanmış olsaydı faciayla sonuçlanabilirdi turun imajı için..

Yalnız Babadağ, tırmanış algılarımızı derinden sarstı söyleyeyim. Yarın bir gün bi büyük turda Ventoux tırmanılacak mesela, ne bileyim Angliru'dur Alpe d'huez'dir, Stelvio'dur tırmanılacak, o turla ilgili çok önemli bir tırmanış olacak ama biz burun kıvıracağız, diyeceğiz ki bi Babadağ değil :)

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskiden burada tırmanış yarışları yapılırdı. Ben 2005 ve 2010 yıllarında katılmıştım.
Hatta burada konusu da vardır:
(link)
(link)
Fethiye GF organizatörü önümüzdeki yıl için Babadağ tırmanış yarışı düşünüyormuş. Hayırlısı diyelim.

theGenius

Aktif Üye
Tepki
1.058
İsim
Hüseyin S.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Loyol

Üye
Tepki
79
İsim
Özgür
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok uzun ve zor bir tırmanış, ancak seyir zevki açisindan iyi değil. Çunkü çok sert ve genelde sabit bir eğim var. Arada düzlükler yada küçük inişler olsa bisikletçilerin kendilerini toplamasi için firsat olur. Atak yapmaya hiç bir yerde imkan yok. Herkes ancak kendi temposunda çıkabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.017
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Federasyonun hemen bu reklamı fırsat bilip bu tırmanışı daha zevkli hale getirmek için bişeyler yapması lazım, herkesin hemfikir olduğu üzere çok zor bir tırmanış olduğu için seyir zevkini arttıracak, stratejik hale getirecek ufak tefek modifikasyonlar yapması lazım. Orijinal tırmanış yolu kalacak şekilde bir-iki tane düzlük veya nispeten hafif segment eklemesi yapılabilir mesela. Güzergahı bilmiyorum, hiç görmedim canlı olarak da daha önce ama 18 kilometreden bahsediyoruz, mutlaka vardır bu tarz bi modifikasyona imkan sağlayacak bi kaç nokta.

Diyeceğim de, hangi federasyon.. 😒

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Federasyonun hemen bu reklamı fırsat bilip bu tırmanışı daha zevkli hale getirmek için bişeyler yapması lazım, herkesin hemfikir olduğu üzere çok zor bir tırmanış olduğu için seyir zevkini arttıracak, stratejik hale getirecek ufak tefek modifikasyonlar yapması lazım. Orijinal tırmanış yolu kalacak şekilde bir-iki tane düzlük veya nispeten hafif segment eklemesi yapılabilir mesela. Güzergahı bilmiyorum, hiç görmedim canlı olarak da daha önce ama 18 kilometreden bahsediyoruz, mutlaka vardır bu tarz bi modifikasyona imkan sağlayacak bi kaç nokta.

Diyeceğim de, hangi federasyon.. 😒
Zaten kürsü için kullanılan tırda çıkamamış, takım otobüsleri, bunlar İçin farklı bir lokasyondan, oraya bir karayolu düzenlemesi yapılması lazım. Tabi benim gibi bölgeyi bilmeyenler konuşuyoruz. Böyle bir imkan varmı doğa şartları coğrafi şartlar nedir? Bilmeden fikrimizi söylüyoruz. Ama bütün araçların ulaşabileceği bir yol lazım.

• Hahaha
Tepkiler: ali önder

KaracaAbdullah

Aktif Üye
Tepki
121
İsim
Abdullah Karaca
Bisiklet
Salcano
Kendi beyanına göre bir kıta takımının sporcusu yer kapma mücadelesinde Ahmet Örken'e vurmuş ve o da refleks olarak karşılık vermiş. Kendisinin hatalı olduğunu ancak diğer yarışçının da ceza alması gerekirken kıta takımı sporcusu olduğu için ona dokunulmadığını iddia etti.
Yarışçının birinin sırtında coca cola var. :kötü::kötü:Yanlış hatırlamıyorsam forumda buna dair başlık vardı.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.278
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yine Türkiye den bir cacık olmayacağını gösteren olay daha yaşandı.. o kadar tecrübeli , milli formayı taşımaya ve yarışmaya hak kazanmış ( ya da verilmiş) bir sporcu diskalifiye oldu.. sebep? Düğün konvoylarında da araya girenleri sağa çekip şarjör boşaltan potansiyel her daim var bu ülkede.. ne oluyoruz yahu ?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.214
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ahmet Örken"i belkide en çok eleştiren kişiler den biriyim ama şunu görünce haksızlık yapıldığını sanıyorum.

Her iki sporcuya para cezası ve 10 UCI puanı silme verilmiş. Ama bizim sporcumuz diskalifiye edilmiş. Diğer sporcu diskalifiye haricinde aynı cezaları aldı ise en az oda bizim sporcumuz kadar suçlu demektir. Suçu olmasa parayı geçtim önemli olan UCI puanı silme verilmezdi. Gel gelelim sadece bizim sporcuyu diskalifiye ederken diğerine sen tura devam et demek hiç adil değil benim açımdan.

Screenshot_20231011_143253_Gallery.jpgScreenshot_20231011_143253_Gallery.jpg

altur

Üye
Tepki
90
İsim
C Alp argun
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ahmet Örken"i belkide en çok eleştiren kişiler den biriyim ama şunu görünce haksızlık yapıldığını sanıyorum.

Her iki sporcuya para cezası ve 10 UCI puanı silme verilmiş. Ama bizim sporcumuz diskalifiye edilmiş. Diğer sporcu diskalifiye haricinde aynı cezaları aldı ise en az oda bizim sporcumuz kadar suçlu demektir. Suçu olmasa parayı geçtim önemli olan UCI puanı silme verilmezdi. Gel gelelim sadece bizim sporcuyu diskalifiye ederken diğerine sen tura devam et demek hiç adil değil benim açımdan.

310400 dosyayı görüntüle310400 dosyayı görüntüle
Bu olaya ait bir video çekememişmi , yere göğe sığdırılamayan , dronlu mıronlu yetkili kişiler ? Karanbole , afaki yorumlar yapıp duruyoruz.

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.563
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ahmet Örken'in diğer bisikletçinin olduğu kendi grubuna kaynak yaptığı bu yüzden dirsekleşme ya da yumruklaşma yaşandığı söyleniyordu.
Tabi bu bir iddia ve ispatlayıcı bir görüntü var mı yok mu bilmiyorum.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.121
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
burası çok zorlu bir tırmanş ama hal hazırda italyada mortirollo var. 11km %11

(link)