58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2023) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.016
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla cayır cayır 15 yaş civarlarında çocuklar var ortalıkta görüyorum, takip ediyorum. Nerde peki bu çocuklar? Yarı profesyonel değil, amatör de değil, yarı amatör takımlarda granfondo kovalatıyorlar bu çocuklara. Kadir Kelle iyidir, hoştur, o yaşına rağmen başarılıdır tamam da, o adamı orda yarıştır(amay)an sponsorlar, takımlar, politize olmamış, geçim derdi olmayan, pırıl pırıl bu çocuklara neden şans vermezler anlamak mümkün değil. Kadir Kelle'yle, Ahmet Örken'le Türkiye Güzelllikleri Mayosu kovalayacağımıza 3-5 sene gerçek yarış ortamında, gerçek yarışçılarla yarıştırsanıza bu çocukları da biz de diyelim ki bugün böyleyiz ama geleceğimiz parlak..

Scudo

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Ahmet Orken=hayal kirikligi.
Hersey bu arkadasi bulur,
Tum dunya bir olmus Ahmet Orken'e kurnazlik yapiyorlar...

Turkiyeden cikan sporcular profesyonellik konusunda ayrica bir egitim almali. Politikayi baskalarina birakmali.

Ümit Kocabaş

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
ÜMİT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
bu kadar iyi bir tırmanış etabının neden tam vermezler

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu seneki Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu hüsran dan başka birşey değil, hatalardan ders çıkarılıp dahada iyi bir duruma gelmesi gerekirken, tam aksine geçmiş yılları arar olduk. Gerek havadan gerek yüzeyde çekimler rezalet, yukarıda da yazdığım gibi, milletin parasına yazık. Buraya gelen takımlarda zaten bunun farkındadır diye düşünüyorum. Sezonun bitmesine yakın boş geçmesin, gidelim bize antreman ortamı olur diye gelmişlerdir. Sporculara gelincede profesyonellik ten uzak tavırlar, al birini vur ötekine, amma ve lakin balık baştan kokar efendiler. Baştan aşağı memleketi bir tuzlamak lazım. Yahu neden böyle olmak zorundayız bir işi de hakkını vererek güzel yapalım, hadi kanal bulamıyorsun ki böyle birşey söz konusu olamaz, milletin vergileri ile finanse edilen devlet kanalı niye var kardeşim, niye o zaman para ödüyoruz. Yine söylüyorum yazıklar olsun yaa🤬

lrfan

Cyclist
Tepki
8.690
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oraya bisikletle ciktiginizi dusunuyorum :)
Burada 1700 metreye iki kere çıktım bisiklet ile, ama oradan 1900’e çıkan yokuş çok feci. Yani o yorgunlukla son kısım çok zor giderdi. Teleferik ile çıktım bugün

Tepki
460
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
babadağ zirveye tırmanmak lazım varya :) ne antreman olur. birde benim bisiklette 32' li lastik var. 5 saatte de olsa çıkarım heralde 😂 😂

• Hahaha
Tepkiler: ErzincanLee

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün de Konya Büyükşehir spor klübü sporcusu Mehmet Alsac diskalifiye edilmiş, sebebini bilen var mı ?

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
336
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.560
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence de ses getiren tarihi bir etap oldu:
(link)

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.040
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence de ses getiren tarihi bir etap oldu:
(link)
"Etabın son metrelerindeki yüzde 10,4’lük eğim, UCI yol bisikleti tarihinin en dik yokuşu olarak kayıtlarda yerini aldı."

ben bunu anlayamadım. %10,4 öyle aşırı dik bir yokuş değil ki... Haberi yapanlar ne demek istedi acaba burada..

Loyol

Üye
Tepki
79
İsim
Özgür
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Son 20 km ortalama %10 luk eğimi olan aşırı zor bir etapti. Türk bisikletçilerden Serdar Anıl Depe sadece 19 dakika farkla 33. geldi ve bence kendi seviyesine göre çok iyi iş çikardi.

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
336
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Etabın son metrelerindeki yüzde 10,4’lük eğim, UCI yol bisikleti tarihinin en dik yokuşu olarak kayıtlarda yerini aldı."

ben bunu anlayamadım. %10,4 öyle aşırı dik bir yokuş değil ki... Haberi yapanlar ne demek istedi acaba burada..
Sebebi bu olabilir mi? :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bsklt07 ve can^

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.040
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son 20 km ortalama %10 luk eğimi olan aşırı zor bir etapti. Türk bisikletçilerden Serdar Anıl Depe sadece 19 dakika farkla 33. geldi ve bence kendi seviyesine göre çok iyi iş çikardi.
son metreler deyince, ben gerçekten metreler olarak düşünmüştüm.
Şimdi etaba baktım, son 18.4km %10,3. Evet gerçekten çok uzun ve böyle bir uzunluk için ortalama eğim çok yüksek.

Ama kısa bir aramayla bile daha dik bir etap sonu bulabildim. 2019 Giro 16. etap sonunda çıkılan bölüm. Babadağ etabı Zorluk olarak daha zor olduğu net, ama en dik değil :D

1696965907350.png

Son düzenleme:

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.016
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Profesyonel bisiklet tarihinde bu uzunlukta bu eğim ortalamasında bi tırmanış daha yok diye okudum, sanırım bundan bahsediliyor haberlerde falan hep. Mükemmel tırmanışmış yalnız ben ilk defa haberdar oldum böyle bir tırmanışın varlığından. Tek tük çok uzun ve sıkıcı bi tırmanış eleştirilerinin haricinde herkes övgüler yağdırmış, bence çok güzel bir renk katmış tura. Organizatörleri tebrik etmek lazım, Mutlu Erçevik sanırım özellikle 👏🏻