57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2022) Presidential Cycling Tour Of Turkey

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
Biraz önce sosyal medyaya düştü,yarışın Urla taraflarındaki bir kavşakta bir grup gerici ne olduğu belli olmayan cahil bir grup tarafından bisikletçiler yuhalanmış! sebebide yolların trafiğe kapanmasıymış! Oysaki günler öncesinde çeşitli platformlarda hangi yolların hangi saatlerde kapatılacağı bildirilmişti! Benim cahil ve barbar halkım boşyere tepki vermiş,saolsunlar utandırdılar bizi yine!
Hala “Türkiye’de bisiklet kültürü neden gelişmiyor?” başlıklarında Türkiye Hollanda gibi düz değil yazmaya devam edenlere bu videoyu izletmeli. Türkiye’de gerçekten çok cahil bir çoğunluk var. Eğitilmesi imkansız bu kesim çok küçük bir azınlık haline gelmeden ne bisiklet kültürü gelişir ne ülke medenileşir.

Scudo

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.445
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Hala “Türkiye’de bisiklet kültürü neden gelişmiyor?” başlıklarında Türkiye Hollanda gibi düz değil yazmaya devam edenlere bu videoyu izletmeli. Türkiye’de gerçekten çok cahil bir çoğunluk var. Eğitilmesi imkansız bu kesim çok küçük bir azınlık haline gelmeden ne bisiklet kültürü gelişir ne ülke medenileşir.
Maalesef yazdıklarınıza üzülerek katılıyorum,bugünkü iki olay (biri yuhalama diğeri avarelin birinin yolun ortasında kazaya sebebiyet verip 3 5 bisikletçiyi perişan etmesi) medeniyet yolunda daha çok uzun bir yolumuzun olduğunun kanıtıdır,şimdi sen gel oradaki adamları bisikletin geleceğin ulaşım aracı olacağı konusunda ikna et! Mümkünmü?

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Federasyon böyle rezil bir organizasyonu nasıl yapar anlamış değilim, kaza olayı bildiğin skandal. Ayrıca yuhlayan tiplerin bazıları bana Suriyeli gibi geldi.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
237
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.292
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Federasyon böyle rezil bir organizasyonu nasıl yapar anlamış değilim, kaza olayı bildiğin skandal. Ayrıca yuhlayan tiplerin bazıları bana Suriyeli gibi geldi.
Suriyelilere kızıyoruz ama bazı Türkler daha da beterler. Cahillik gerçekten çok kötü. Allah herkesi korusun bu cahillik illetinden.

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Hiç şaşırmadım ortadoğu ülkesinde ne alaka bisiklet ve bisiklet sporu artı bisiklet yarışı.!!

• Beğen
Tepkiler: sahrana ve bakcaci

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.491
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İnsan kalitesi gün geçtikçe düşüyor. Tiktok fenomeni olmak için he türlü çomarlığı yapmak mubah oldu. Zekası ile birsey olamayan insan müsveddeleri geri zekalı davranışlarını sergileyerek kendilerini tatmin ediyor.

azzyldrm

Üye
Tepki
24
İsim
Aziz Yıldırım
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Urlada yaşıyorum ve maalesef sosyal medya dışında yarışla ilgili bir duyuru yapılmadı burada. Belediyenin ve valiliğin yarışı halka duyurmak ve mağduriyeti önlemek adına daha çok önlem alması gerekirdi; afişler, anonslar ve sms bilgilendirmesi vs gibi. Yarıştan çok erken yollar kapatıldı ve çoğu yolun alternatifi yok.

Ama yinede bize bu güzel organizasyonu izleme fırsatı sunan, bunda emeği geçenlere teşekkürler peletonun geçişini canlı izlemek gerçekten heyecan vericiydi. Umarım bundan sonraki günlerde yarış güzergahında yaşayan halk daha iyi bilgilendirilir ve mağduriyet önlenir. Aynı zamanda alternatif yollar ile ilgili çalışma yapılır ve trafik bu yönden aktarılır.

Alperen_10

Üye
Tepki
145
İsim
Alperen
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Asla Durma" Fatih ile Shimano aracından

1. gün
Dikkatimi çekti 16:02 de virajda ayağını değdirerek dönüyor. Motorcularda görüyordum ama ilk defa bisiklette yapanı gördüm. Tahminimce virajı alamıycaktı çünkü yönü dışarı bakıyordu ayağını koyduktan sonra biraz daha içeri döndü bisikletin yönü. Böyle inen var mı? Ve sebebini biliyor musunuz?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.680
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Dikkatimi çekti 16:02 de virajda ayağını değdirerek dönüyor. Motorcularda görüyordum ama ilk defa bisiklette yapanı gördüm. Tahminimce virajı alamıycaktı çünkü yönü dışarı bakıyordu ayağını koyduktan sonra biraz daha içeri döndü bisikletin yönü. Böyle inen var mı? Ve sebebini biliyor musunuz?
Apex’i kaçırmış, yani iniş çizgisini tutturamamış yarışçı. Böyle olunca da aşağı uçmamak için ayağıyla denge sağlamış motorcular gibi.

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İzmir'i köye çevirdiler. Çok da bir şey beklememek lâzım. 20 sene geçirdim İzmir'de. İki senedir İzmir'e gitmiyorum bile artık. Kültür seviyesi inanılmaz düzeyde düştü. 20 sene öncesinin İzmir'i nerede bu İzmir nerede?
Biz konyada alkışladık geçen sene. İzmirliler konya ile dalga geçe geçe kendileri öyle oldular.

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Saf temiz köylü çocuğu Nairo Quıntana idolüm bu yarışta.:)
Dün iki kez düştü canım kardeşim...:)
Onu daha yakından tanımak isteyenler Movistar Team belgeselini izlemeli...

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.568
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bacak sarkıtma hareketi, "Leg dangle" deniyor. Motogp yarışlarında Rossi ile başladı diye hatırlıyorum.
Motocross yarışlarından pist yarışlarına deplase olmuş olabilir.

350 km hızla giden pist yarışçısı viraj dönmeye yakın birkaç saniye içinde çok sert ön fren yapar ve 80 km hızlara kadar düşer.
Bu sırada arka lastik havalanır. Motorun dengesini ve vücut pozisyonunu korumak için de bacağını sarkıtır.
Sarkık bacak paraşüt etkisi yapar ve ağırlık dengesi sağlanır, böylece pilot deponun üzerinden uçup gitmez.

Bisiklette viraj dönerken biniciler hangi freni kullanıyor bilmiyorum.
Tahminim bisiklet üzerindeki vücut pozisyonunu koruyup dengesinin bozulmaması için yapıyorlar.
Böylece daha stabil ve hızlı dönüyorlar.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.445
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Biz konyada alkışladık geçen sene. İzmirliler konya ile dalga geçe geçe kendileri öyle oldular.
Üç beş yobaz,uyruğunun ne olduğu bile belli olmayan insan müsveddelerini,biz İzmir'lilere indirgemeniz çok yanlış! İzmir son yıllarda çok göç alan bir şehir,heryer afgan suriyeli mültecilerle doldu,İzmir'li olamayan mütehhahitler inşaatlarında ucuz diye bu adamlara kucak açtı,yani her büyük şehir gibi sayın çok kıymetli hükümet sayesinde büyük göç aldı! İzmir medeniyetin ve Cumhuriyetin kalesidir,gerçek İzmir'lide medenidir,yuhalamayı sporcuya değil milletvekiline yapar! O yüzden böyle modelleri bütün İzmirlilere mal etmeyin.
Konya mevzusuna gelecek olursak,Konya gerek kurulan bisiklet takımı gerekse düzlük olup bisiklet sürmeye elverişli olduğundan bir bisiklet şehridir,son yıllarda yapılan yatırımlarlada oldukça büyüdü ve gelişti,o dalga geçenler kimdir nedir ne için dalga geçmiştir bilemem,terbiyesizliktir o yüzden takılmayın ama tekrar söylüyorum olayı bütün yerel halka mal etmeyin!

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.222
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son etap istanbulda en güzel nerede izlenir?
Üsküdar geçişini izledikten sonra motorla karşıya geçip, Beşiktaş bebek arası geçişi izleyip, finiş için Taksim'e gitmeyi düşünüyorum.

İnanılmaz tepkisi editi:
Motordan kastım deniz aracı, yaklaşık 15 dakikada kıta değiştirilebiliyor.
Bisikletçiler üsküdarı geçtikten sonra maslak üzerinden Bebek yönüne dönene kadar rahatlıkla geçilebilir diye düşünüyorum.
Yalnız Bebek-Beşiktaş arası geçildikten sonra Taksim'de finiş anına yetişebilir miyim ondan emin değilim sadece.

Son düzenleme:

ugurus

Daimi Üye
Tepki
450
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Yarışçılar antrenman olarak bide kemeraltı çarşıya falan da girmeliydiler daha tedbirli olurlardı . Normalde Cumartesi pazar bisiklet yoluna gitmem ama çok canım sıkıldı gideyim dedim yarım saat .
Sağa sola bakmaktan korna çalmaktan burası bisiklet yolu vs demekten bıktım sinir küpü oldum. 2 tane asalak sağ taraftan yürüyerek üstüme üstüme geliyor. burası bisiklet yolu deyince. Eee olabilir diyor Dedim gerizekalılar mal mal yürümeyin burada .

Çok üzüldüm o düşen sporculara. Pisi pisine o kadar emek aptalca boşa gitti

edit
Sayın Yolcularımız, 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 12 Nisan 2022 Salı günü yapılan Çeşme - Karşıyaka etabı süresince Araba Vapuru seferleri geçici süre ile yapılamayacaktır. Bostanlı İskelesinden saat ; 12.00 de Üçkuyular İskelesinden de saat ; 12.30 da Yolcu Gemisi ile sefer düzenlenecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. B013

Arkadaşlar Karşıyaka dan Balçova ya gideceğim araba ile. Sizce ne zaman tenhalaşır ?

Son düzenleme:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.233
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Galiba bugün yayını izleyemeyeceğim. Eurosport yayını bende açılmıyor, Eurosport 2de sıkıntı yok (türksat kablotv). Trt Spor Yıldız 'da standart yayın akışı var. Başka alternatif var mı acaba?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Galiba bugün yayını izleyemeyeceğim. Eurosport yayını bende açılmıyor, Eurosport 2de sıkıntı yok (türksat kablotv). Trt Spor Yıldız 'da standart yayın akışı var. Başka alternatif var mı acaba?
Trt Spor Yıldız 'da canlı yayın 13:00'te başlar.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve RmzBurak

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.646
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro