55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2019) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@furkanbr
Orası başlangıç değilmiydi ?

Scudo

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@Realomer
6. Etap sakarya istanbul hocam ben de startta olucam ?

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@furkanbr
İyi bakalım giderizde finiahe yakın noktadan ve en önden yer kapmak icin kaç saat önce gidilmeli ve finishe gelen sporculae kactanorada olurlar ?

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@Realomer
Hocam emin degilim ama trt spor yayin akisinda canli yayin sonu 16.30 olarak belirtilmis bu saate yakin bir surede bitirmeleri tahmin ediliyor muhtemelen veya televizyondan takip ederek yaklastiklarini kontrol edebilirsiniz

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@furkanbr
1 saat önce gelmek yer için yeterli midir ?

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@Realomer
Keske cevap verebilseydim hocam ilk kez yaris izlemeye gidicem nasil bi ortamla karsilasicam onu da bilmiyorum daha once gidenler fikir verebilirse ona gore hareket edebiliriz

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@furkanbr
Bende ilk kez gidicem umarım yer buluruz.

Dagenkolb

Üye
Tepki
58
İsim
Cihangir Aşkın Ateş
@Realomer
Yeterlidir dostum

@furkanbr
1 saat yeterli olur

@Realomer
1 saat öncesinden gitmeniz yeterli olur

• Beğen
Tepkiler: Realomer

Dagenkolb

Üye
Tepki
58
İsim
Cihangir Aşkın Ateş
Bugünkü finish evet zevkliydi ama birkaç ismin daha finiste olmasını isterdim. Polanc ve O Conner da dahil olmalıydı. Ancak yol bisikleti yarışları birazda form tutmayla alakalıdır. Takım antrenörleri bisikletçileri yıl içindeki yarış kayıtlarına göre hazırlarlar. Belirli hedefler vardır yani. Kısaca şunu demek istiyorum. Polanc Kudus Ve O Conner burdaki bisikletçilerin çoğundan üstündür. (Tırmanış etapları ve punch çıkışları için ) Ama antrenörler yeterli forma ulaştırmamışlar. ( Tour of Turkey için ) İlerde çok farklı ve daha zor bir yarışta bu isimleri ön planda görebilirsiniz. Buda yabancı değimle sporcunun ( Fitness Peak ) olma zamanını antrenörün ayarlamasıdır. Sam Bennett ın geçen günkü röportajına dikkat ettiyseniz şunu söyledi: Erken form tutmamam lazım. Çünkü erken form tutması yani fitness peak olması aşağı yukarı 1 aylık bir süreçtir. Bu süreç bittiğinde bisikletçi kendini aynı noktada tutamaz. Düşüşe geçmek zorundadır. Fiziksel olarak dünyada bu süreci devam ettirebilen yoktur.
Takımlar ellerindeki kadrolarla ve yarış planlamalarına göre her bisikletçisinin ne zaman maksimumda olması gerektiğine karar verirler ve tüm sezon her bisikletçisinin hedef yarışları belirlenir. Ve antreman planlaması ve o zamana kadar gireceği yarışlar belirlenir. Bu süreçte de ( Yani tüm sezon boyunca ) maksimum 3 kez bir bisikletçi tam form tutar ve aynı şekilde formdan düşer. Genelde 2 kez form tutup düşerler sezon boyunca.
Bu konuları yazdım birkaç arkadaşım iyi bisikletçilerin neden başarısız olduğunu sordular. Bu bilgileri vermek istedim nacizane yardımcı olmaya çalıştım.

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
983
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
16:30 civarında bitecekse yetişebilirim sanırım, 15:30'da Şişli'den çıkıyorum. Forumdaşlar orda buluşabiliriz isterseniz. Bilgi alışverişi yaparız, kim kimdir öğreniriz (bilgi alışı diyeyim daha çok, yarışları çok sıkı takip eden biri olmadığım için ?)

• Beğen
Tepkiler: Özcan

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Bisiklet
Bianchi
@srdrmrs
Komun sahibi Gökhan uzuntaş değil. Dipten otele Mustafa sayarın idi. Kadir kelleci segmentlerde iyiydi. Şimdi hepsi alaşağı oldu ? yarış otele kadar olaydı kartepe tümüyle o yabancıların olacaktı. Dün Arslanbey yönünden çıkayım dedim bende 4 km kala çıkamadım bıraktım. Çok sis ve kar vardı.

Yarışları en başından yayınlamamaları + kartepe gibi muhteşem bir yerin tırmanış zevkini heyacanının otele kadar sürülmesi için en azından mayıs ayında yapılmalıydı ve spikerlerimizin bisikletle yarışla ilgili çok yetersiz anlatımlarında ötürü organizasyonun kalitesi berbat arkadaşlar. Türkiye olarak bisiklet sporunda gerek anlatım gerek tv yayın anlamında çok gerideyiz.

• Beğen
  • Üzgün
Tepkiler: sccetin ve Atasoy

caglara.

Aktif Üye
Tepki
676
İsim
Çağlar A.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nisanın 20'sinde kar yağacağını tahmin edememiş olabilirler. O konuda pek bir şey diyemem. (İstanbul'da 1 haftadır tirtir titriyorum)

Hepsinden önce rotanın iyi düzenlenmesi lazım. Forumdaki hemen herkesin dile getirdiği konuları tekrar tekrar yazmaya gerek görmüyorum. Ölü atı daha fazla dövmeye gerek yok. Gelişigüzel birisini seçseniz "OTOYOL OSTOMOYOROZ" şeklinde haklı isyanımızı dile getirir zaten.

TRT yayını yarı outsource (dışarıdan satın alma) yarı kendi içinden şeklinde "idare" ediyor. E TRT koca yılda 1 kere bisiklet yarışı sunuyor. Yarışı iyi sunabilmek için bisikleti ve bisiklet sporunu iyi bilmek yeterli değil. Farazi bir örnek vereyim. Okay Karacan bir bisiklet spikeri değil. Ancak 2 saat süren ve monotonlaşabilen formula 1 yarışlarında seyirciyi televizyon başında tutmayı son derece iyi başarıyordu. Keza Berkem Ceylan - Sarper Günsal ikilisi de buna çok iyi bir örnek olarak gösterilebilir. Sallıyorum D100 boyunca monoton devam edeceğini bildiğimiz bugünkü etapta izleyiciler, 10 dakikadan fazla eğer spiker ve yorumcu bu işin uzmanı değilse TRT'ye nasıl katlansın?

Bisiklet sporunda daha çoooook yolumuz var çok.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bu yarışın adında ki Türkiye ibaresi yerine İstanbul yazsınlar bari. İstanbul çevresinden uzaklaşamadı.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ccc takım neden yoktu

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bsklt07
WT oldularya artık yarış seçiyorlar sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Karagöz

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Merida
@Atasoy
bahsedilmiyor zaten, medyanin umrunda bile degil, google' da cumhurbaskanligi bisiklet turu basligini arattiginiz zaman sonuc: istanbulda tur nedeniyle kapali yollar istanbulda hangi yollar kapali vs. Ilginctir bisiklet federasyonunun web sayfasinda bile tur ile ilgili bir tane haber yok. Tur her ne kadar cumhurbaskanliginin himayesinde organize edilse de, bisiklete verilen deger ortada, bu zihniyet ile bisiklet türkiyede olmazzzz.