55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2019) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
46013243_2259667950935646_975821448734048256_n (1).jpg

Valla bencillik olacak ama Marmara bölgesinde yaşayanlar için çok da güzel olmuş :D Özellikle İstanbul'da yaşayan yarış tutkunları turun 3-4 etabını canlı izleyebilecekler :eek:

Ayrıca bizim sık sık kullandığımız güzergahlardan geçecek olmaları ve özellikle Kartepe'yi çıkacak olmaları, onların derecelerini görebilmemiz açısından da güzel olacak. Onların derecelerini gördükçe gaza geliriz. Yakalayacağımızdan değil tabi de, güzel bir hedef olabilir biz çaylaklar için :cool:

Şu an Kartepe derecesi 1 saatin altına inmiş durumda:

kar1.png
kar2.png

Geçtiğimiz ay Mustafa Sayar segmente damgasını vurmuş o_O

Bu listenin yarıştan sonra nasıl değişeceğini merak ediyorum. Şu an en iyi derece 52:42 ile Sayar'ın. Acaba KOM 40 dakikanın altına inebilecek mi? Ben 44-45 dakikaya ineceğini tahmin ediyorum yani 21 ortalama. Bakalım kim doğru tahmin edecek. @Kudret Kurtcebe abi bu işin ustası :cool:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Serkan Mıstınoğlu

Temmuz ayını iple çekiyorum,ümit bey ile bu işe kafa koydum,lions klübü bu işi inşallah yapacak tam destek,federasyon özel yarışlara karışmıyor,ama ücretli ise para istiyor,şimdi ümit bey lösemili çocukların yararına kartepe tırmanış yarışını düzenleyecek,biliyorsun serkan sen açmış idin konuyu ,ama zamanlama yanlış oldu,edirne yarışına denk getirilmeyecekti,ayrıca gran fondo anketi hızla gidiyor,çok insan şikayetçi nedenlerini biliyorsun,bu kartepe tırmanış yarışında ödül olmayacak,ama federasyon yarışlarında yarışan arkasında klübü olan ve haftada 3 gün idman yapanlar buraya gelirse ne olacak amatörler süpurulecek,bu iş bence halledilmeli sponsorler tarafından,aynı durumu ileteceğim ümit beye bakalım ne diyecek daha çok vakit var,bu ülkede amatörlerin hevesi kursağında bırakılmamalı,ha benim için sorun yok zati 60 mastırda kartepe tırmanışa gelecek adam sayısı zar zor belki on kişi olur ya da çok az geçer ,burada ali rıza fırıncıyı haber edeceğim,birde mustafa sevinçeli,fatih altanida 60 mastır olacak ,65 zannetmem,bu iş çetin,biliyorsun,224 km devirdik,74 km üstüne suadiye sert eğimini 16 km 'yi 2 saatte geçtim,şimdi iş kolay 7 km düz yol 16 km eğim 1 saat 45 dakikada iş biter ,,,

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Tırmanış ağırlıklı etaplar ,conk bayırı uçmakdere ,bi sürü tımanış,Giroya hazırlık yapanlar gelebilir ,yüksek profilli sporcular görebiliriz belki.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Turun güzergahındaki şehirlerin topoğrafyasını bilen bir arkadaşımız bilgilendirirse sevinirim:Hangi şehirdeki etap finişi patlayıcı bir yokuşla bitebilir?Şöyle son 2-3 kmsi şehir içinde geçen şöyle güzel bir punchy yokuşu(Biraz puncheur izleyelim) olabilecek bir şehir etabı var mdır?:asik::asik::asik:

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Yemin ediyorum, benzer bir rota aklımdan geçiyordu. Bence bu yıl daha seyir zevki olarak daha iyi olacak. Etaplara da daha fazla seyirci çekilebilir. Kartepe tırmanışı ve kaz dağları -eğer geçilecekse- heyecanlı olabilir.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Etapların profillerini,karekterlerini ve bu etapların hangi tip(sprinter,genel klasmancı vb) sporcular için uygun olduğunu değerlendirmek lazım.Turun güzergahı, tek başına yorum yapmak için yeterli gelmez.Tam da Arden Klasiklerinin ve Tour Of The Alps'in hemen öncesinde genel klasmancılar ve tırmanışçılar hedeflenerek etaplar oluşturulacaksa büyük bir hata olabilir.Turun düzenleneceği tarihlerde yüsek profilli bisikletçi görmek istiyorsak o tarihlerde boşta gezen bir grup var:Sprinterler.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Saçma sapan bir yarış parkuru.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Etapların düzenleneceği şehirlerden önce etapların profilini,yarışçıların düzeylerini,yarışın genel karekterini vb göz önünde bulundurarak Tur'un güzel geçip geçmeyeceğine karar vermenizi tavsiye ederim.
Örneğin Tour De France'ın düzenlendiği en güzel ev sahibi kent Paris iken belki de Tur'un en kötü en zevksiz etabı yine Paris etabıdır.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
Valla hiçte öyle olmuyor katılmıyorum buna :D Segmenti 30-35 km ortalama hız ile bitirip, stravaya yükledikten sonra ilk 100 (2017 dünya kupası katılımcıları) kişinin aynı segmenti ortalama 55-60 km hız ile bitirdiğini görmek hiç gaz vermiyor malesef :p

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

ak.if

Aktif Üye
Tepki
261
İsim
akif genç
ister istemez bir ay önceki turla kıyaslamak geliyor içimden.
Artı yanlarını sıralayacak olursam :
Organizasyon 2019 için daha ciddi ele aldığını gösteriyor :harika:
2018 yarışlarının bitiminde yani takımlarla halihazırda irtibatları sıcak olduğu bir esnada ve gelecek yarışların da 5 ay öncesinden bu rotaları belirlemiş olması :harika:
Köklerine dönercesine Türkiye turu marmara turunun evrilmiş haliydi ve bu vesileyle bir nevi geçmişe selam çakmakta :harika:
Rotaların birbirinin devamı halinde ve marmara gölü etrafında gerçekleşecek olması :harika:
güney marmara bölgesinde dağlık tırmanışların bolluğu sebebiyle umut ederim ki dağ tırmanışlarına ağırlık verilecektir ve KARTEPE(!) Kanımca turun kraliçe etabı olabilir.:harika:

Umut ederim ki gelecek senelerdeki eksiklerimiz ciddiyetle masaya yatırılmakta ve 2019 da öyle bir tur izleriz ki hem katılan takımlar hem ülkemizi temsil edecek takım, web sitesinden tutun da yayıncı kuruluşun daha geniş zaman aralığı ile bizlere izlettireceği ve seyircilerin daha katılımcı gösterdiği bir tur olur :krktm:

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Tahmin ettiğim gibi Sakarya da etaba dahil edildi bence yerinde bir karar oldu.[emoji106]

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Ben yarışın bir etabını canlı görmek için günümü kapatıp 150 km öteye gidiyorum ne için toplam da 1 dakika bilemediniz 2 dakika için şimdi bu imkanı da elimden almış bulunmaktadırlar. Yol, konaklama, yarış ücreti, +++ şeyleriyle gran fondaya bütçe denkleştiremeyen bir kişi (ben) yarış tarihi, uçağa atlar hemen yarışı izlemeye gider :acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr: (Kafamı durmadan sağa sola sallıyorum.)