55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2019) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Kayıt
10 Mart 2015
Başlık
11
Mesaj
486
Tepki
1.144
Şehir
İzmir
İsim
Ali Kılıç
Bisiklet
Salcano
@ndhakara

Nesnel durum tahlili yapmadan gelişme ve ilerleme olmaz. Önce kendi takımımızın seviyesini gerçekçi olarak tahlil edeceğiz. Ne yapabilip ne yapamayacaklarını bileceğiz. Bu yıkıcı eleştiri değildir. Aksine gelişime yönelik yapıcı bir eleştiridir.

Turun rotası şimdiden belli. Yapılması gereken ne? Sıkı yokuş antrenmanları. Yapacaklar mı? Bekleyip göreceğiz.
 

Bisikletli Gezgin

Ey şair; bana yağmurdan bahsetme,yağdır!
Kayıt
3 Mart 2011
Başlık
786
Mesaj
4.245
Tepki
6.073
Şehir
Altındağ, Ankara
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Etapları Değişti


1963'te Marmara turu olarak başlayan yarış, 55'inci yılında İlk rotasına benzer "nostaljik" bir güzergahta koşulacak

55'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yenilenen etaplarıyla 16-21 Nisan tarihlerinde düzenlenecek

Başkan Küçükbakırcı: "Bu büyük bisiklet şölenini ülkemizin farklı bölgelerine de taşımaya karar verdik"

İSTANBUL - Türkiye'nin dünya çapındaki en prestijli spor organizasyonları arasında bulunan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 55'inci yılında hem takvimdeki yeri, hem de güzergahındaki değişiklikle yepyeni bir 'start' alacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun (TBF) 1963 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği ve iki yıldır dünyanın en önemli yarış kategorisi olan 'UCI World Tour' kapsamında gerçekleşen yarış, 16-21 Nisan 2019 tarihleri arasında yine World Tour kapsamında fakat bu kez 'nostaljik' bir rotada sporseverlerle buluşacak.

1963'te 'Marmara Turu' adıyla başlayan, 1965'te uluslararası nitelik kazanan ve 1966'da ilk defa Cumhurbaşkanlığı makamı himayesinde gerçekleştirilen yarış, 55'inci yılında yine Marmara Denizi çevresinde, ilk rotasına benzer bir güzergahta koşulacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, tarih ve rota değişikliğinin TUR'u daha cazip hale getireceğini söyledi. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından onaylanan 2019 takviminde, iki yıl aradan sonra, sezon ortası sayılabilecek Nisan ayına dönüş yapıldığını ifade eden Küçükbakırcı, "Sezon sonu ekipler ve bisikletçileri oldukça yorgun oluyorlardı. Tarih değişikliği ile daha yüksek katılımlı ve kaliteli bir yarış hedefliyoruz" dedi.

Son yıllarda yarışın genellikle Akdeniz ve Ege kıyıları boyunca düzenlendiğine dikkat çeken Federasyon Başkanı Küçükbakırcı, çeşitli illerden gelen yoğun talepler sonrası TUR'u Türkiye'nin farklı bölgelerine taşımaya; bu bölgelerimizdeki tarihi ve doğal zenginliklerimizi de bisiklet sayesinde dünyaya tanıtmaya karar verdiklerini belirtti. Küçükbakırcı, bu uygulamaya gelecek yıl Marmara bölgesinde yapılacak organizasyonla başlanacağını açıkladı.

BAŞKAN KÜÇÜKBAKIRCI: "BU BÜYÜK BİSİKLET ŞÖLENİNİ ÜLKEMİZİN FARKLI BÖLGELERİNE DE TAŞIMAYA KARAR VERDİK"

Başkan Erol Küçükbakırcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Turumuz daha önceki yıllarda farklı bölgelerimizde de yapılıyordu. Biz bunu geri getirmek istiyoruz. Bu büyük bisiklet şölenini yurdumuzun dört bir yanına taşımak arzusundayız. 2019'da aynı ilk senemizde olduğu gibi Marmara Turu'na benzer, 'nostaljik' bir rota belirledik. İstanbul'dan yola çıkacak ekipler; Tekirdağ, Eceabat, Çanakkale, Edremit, Balıkesir, Bursa, Sakarya istikametini takip ederek yine İstanbul'da finiş görecekler. Önümüzdeki yıllar için Karadeniz bölgemizi kat ederek başkent Ankara'da bitecek bir rota üzerinde de çalışıyoruz."

Yine dünyaca ünlü takımlar ve sporcuların toplam 6 etapta 1000 kilometreden fazla pedal basacağı TUR 2019'un rotası Avrupave Asya kıtalarını bu yıl Çanakkale'de birbirine bağlayacak. Çanakkale Savaşı'nda (1915-1916), Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale Boğazı'nda karşı karşıya gelen uluslar bu büyük spor etkinliği vesilesiyle bu defa barışı taçlandırmak için buluşacaklar.

TUR 2019'un yeni etapları ile yaklaşık mesafeleri şu şekilde belirlendi:

16 Nisan: İstanbul - Tekirdağ (150 km)
17 Nisan: Tekirdağ - Eceabat (180 km)
18 Nisan: Çanakkale - Edremit (155 km)
19 Nisan: Balıkesir - Bursa (185 km)
20 Nisan: Bursa - Kartepe (170 km)
21 Nisan: Sakarya - İstanbul (165 km)

TOPLAM MESAFE: 1020 km

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
 

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Kayıt
14 Kasım 2017
Başlık
18
Mesaj
3.393
Tepki
15.019
Yaş
36
Şehir
İZMİR
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
TUR 2019'da yarışacak 7 takım belli oldu.6 World tur 1 tane de procontinental olan liste şu şekilde:
1- Deceuninck - Quick Step
2- Astana Pro Team
3- BORA - hansgrohe
4- Team Katusha – Alpecin
5- UAE-Team Emirates
6- Team Dimension Data

7- Arkéa Samsic
Asıl ilgi çekici haber ise bu senenin parlayan yıldızı Remco Evenepoel de takımı Deceuninck - Quick Step ile TUR’da yer alacak.
185404
 
Yukarı Alt