5 Temmuz 2009 Pazar Sapanca Göl Gezisi

CEM ATEŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
938
@burakb

Burak aralıklarla denemen lazım. Sabah yer yoktu biz aldık. Sonra Kudret abi yer buldu.
Rezervasyon iptalleri oluyor ve yer açılıyor. Birde rezervasyon maksimum bu akşam 19.00 a kadar tutuyor sonra tüm rezerveler iptal ediliyor. Akşam şansınız olabilir.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
dostlarım yanlış anlaşılmasın ben bisikletle topuklayıp bugün haydarpaşadan biletimi aldın en sağlamı bu karşıda sirkeciden galba alınabilinir bilet tren istasyonundan

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
Arkadaşlar aslında yeri burası değil ama bir şey soracağım. Bu tura katılmak isteyan ancak bisikleti olmayan bir arkadaşım var. 1 gün için bisiklet kiralayabileceği bir yer var mı bildiğiniz?

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Sevgili Cem eşinle rahatlıkla gelebilirsin. Biz de esas olan gruptur. Kopmadan gerektiği kadar bekleriz. Hem Görkem de kendini yalnız hissetmez.:D Ben pendikten binerim bizim biletleri bu akşam Toygar halleder.
Hadi hadi hadi göle gideliiimmmmmm:D

• Beğen
Tepkiler: Vural UZUN

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
sizin yakada bike&outdoor var ama o bisikletler satılık mı kiralık mı bilmiyorum.. :)
internet her derde çözüm diyorum..google diyorum..

• Beğen
Tepkiler: Vural UZUN

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Arkadaşlar ben simdi donus biletimi alacagim da .Gidişi aldım zaten.

Dönüşte tarihi ne seçicem, Kars'tan kalkışı 4'ü, 4'ünü mü seçicem yoksa arifiyeden biniş tarihi olan 5'ini mi seçicem ? Acele cevap 10 dakika içinde.

aykutkarasac

Aktif Üye
Tepki
297
@çirkin
İki dakka girmedik foruma neler olmuş yav.. Sapanca falan..

Kaç bayan var grupta? Ben de hanımı da alır gelirim olmazsa.. Bir de tren bileti konusunda son tecrübeleri paylaşabilirseniz sevinirim..

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Tamam aldim 5'i olarak geçiyo yani trene bindiğin tarih. Gereğinden fazla ayrıntılı düşünen bu beyin kimi zaman iki arada bi derede kalabiliyor.

Toygar biletini al mutlaka bu akşam. Ben bisiklete binmem akşam. Cünkü c.tesi pazar full dısarda olcam. Bizimkiler isyan etmesin.

Bostancı'da birileri bana yardım edebilir mi, püskületimi trene koyma konusunda ?

• Beğen
Tepkiler: çirkin

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
Gel Aykut kardeşim gel. bekliyoruz seni de

Snaqe

Daimi Üye
Tepki
154
ben birşey sormak istiyorum, haydarpaşa-adapazarı treni arifiye den geçmiyor mu? doğu ekspresini niçin kullanıyoruz.?

ben dönüşte siz istanbula dönerken aynı yerden adapazarına gidebilir miyim. pazar günü adapazarına gitme planım vardı eğer bu şekilde olursa sizinle tura katılır ardından adapazarına devam ederim.

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
@Snaqe

Selam. Haydarpaşa Adapazarı treni dediğin bölgesel ekspres adı verilen seferleri gösteriyor.Doğu ekspresini tercih etme sebebimiz yük vagonu olması ve bisikletleri oraya koyabilecek olmamız. Bölgesel ekspreste ise bisiklet sınırlaması oluyormuş ve bu anlamda sıkıntı yaşayabileceğimiz söylendiği için doğu ekspresini seçtik. Ancak bir kaç gruba bölünülürse sanırım bisiklet kalabalığı anlamında zorluk olmaz ve bölgesel ekspres de tercih edilebilir.. Dönüş konusunda ise biz istanbula devam ederken sen dönüşte oradan Adapazarına devam edebilirsin.

Bülent Bayer

Aktif Üye
Tepki
165
merhaba herkese...

pazar günü kudret abiyle kartepe çıkacağım için sizlere katılamayacağım. ama adapazarında yaşıyorum, sık sık sapanca gezisi yapıyoruz kendi aramızda. öncelikle şunu söyleyebilirim; sapanca tamamen düzdür, hiç bir rampa çıkmayacak karşınıza. yol olarakta çok uzun değil, arifiye tren istasyonundan hareket edince zaten 5km sonra sapancadasınız. sonrasında nere gidersiniz bilmiyorum. ama tavsiyem kırkpınara gidip ordan da maşukiyeye geçmeniz. eğer maşukiyeye gidecekseniz anayolu değil de sahil yolunu kullanınız. olabildiğince göle yakın yollardan gidin, tadı öyle çıkar.

bisikletlerinizi doğu ekspresi kesinlikle alır. haydarpaşa ekspresi de alır aslında. bazen haydarpaşa ekspresinin en arkasına yük vagonu takıyorlar, o zaman çok rahat oluyor. ama bazen de takmayabiliyorlar. eğer sapancadan istanbula dönüşte sıkıntı çekerseniz adapazarından da otobüsle gidebilirsiniz.

adapazarında harem ve esenlere her yarım saatte bir otobüs var (iki adet). vib turizmin ve metronun yarım saatte bir arabası var. harem 12 tl, esenler 15tl üstelik bisikletlerden ücret almıyorlar. aynı şekilde sapancaya gelirken de haremden gelebilirsiniz. tabi 10 bisiklet aynı otobüse sığmaz. ama doğu ekspresine rezerve yapan arkadaşlar trenle gider, diğerleri haremden metro ve vibe binerler eşit olarak. sapancada berceste tesislerinde otobüs sizi bırakır. sonra trenle gelen arkadaşlarınızla buluşursunuz.

dönüşte otobüs kullanmak isterseniz sapancadan adapazarı yönüne gidin. 20km sonra adapazarına ulaşıyorsunuz. şehrin girişine yakın bir yerde otogar. fazla sorun olmaz sizin için.

Snaqe

Daimi Üye
Tepki
154
@Zekeriya Gecenoğlu

vay be ben 3.5 TL ye aldım.

benim ki pulman dogru aldım inşallah

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@çirkin

Benim de aklima bir şey geldi. Yıl:1997 Ben ve bir erkek arkadasim Kocaeli'nin bir köyünde yürüyoruz. Hava anormal sıcak. O şort giymiş, ben pantolon.
Bizi çevirdiler 15-20 genç. Burada bu şekilde giyinemezsiniz dediler. Biz size ne falan deyince tartaklamaya, iteklemeye başladılar. Sonra biz de öyle (!) giyindiğimiz için özür diledik, alttan aldık, bir daha olmaz, kusura bakmayın v.s. :) İşin ucunda darp, gasp, tecavuz, cinayet her şey olabilir. Korktuk.:eek:

Edirne'de yaşayıp, ordan Kocaeli'ye okumaya gitmiş biri olarak dumura uğramıştım. Ülkemi kim bu hale getirdi çok merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: çirkin