5 Haziran Dünya Çevre Günü Köprü Geçişi

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
O kadar negatif yorumlar var ki gitmesek daha mi iyi?

Scudo

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Valla arkadaşlar bende katılmayı bekliyordum şu tura ama ... Bu yorumları gördükten sonra inanın soğudum ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnsanların soğumasına sebep olmamak gerek. Gitmek isteyenler gitsinler. Köprü geçişi hafife alınacak bir deneyim değil. Yılda bir kez, veya iki. Yanınızda arkadaşınız olursa keyifli. Ama araçlara dikkat gerekecek, onu vurgulamak istedim.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Köprüde foto çekmek isteyenlere bire bir..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
olacakları söyleyeyim ona göre herkes gardını alır,yoğun katılım olabilir kortejin köprü girişinde, önde protol olacağndan ,protokol içinden resim çekmek isteyenler olabilirmi bilemem ,ön grup sağdan giderken soldan araclar seyir halinde olacak,
ayrıca kavşaklara dikkat edilecek.protokol arkasında kalan kitle aynen orta kesimde duracak haklı olarak resim çekecek burda tartışmalar olmaması için bu arkadaşları mazur görelim bu güzel anıyı resimleyecekler ,bu pazar sınav dolayısı ile köprüde kesin yoğunluk olacaktır,resim çekmek için sağ dar şeritte durulduğu için arka duracak çok kişi köprü girişinde elinde geçecek geçen seneki manzara bu idi.inşallah bu sene aynı durum olmaz,makas atanlar olacaktır dikkat edilmesi gerekecektir.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fotoğraf veya video çeken varsa paylaşabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gittik gorduk , elimizde suedugumuz epey bir kisim oldu onun haricinde guzel bir turdu bence. Kadikoyde bir hayvan bir bisikletliye carpmis , bisikletkinin arka janti kirilmisti. Birde 10-15 yaslari arasindaki bi cocugun kolu kirildi denildi , olay nasil gerceklesti bilmiyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@furkan.zaman
Olabilir 10 km hız ile iç içe sürülürse olacağı bu... İnsanlar niye bu kalabalığın içine çocuklarını sokar anlamış değilim.
Geçtiğimiz senelerde önde yetkililerin, başkanların olduğu ekip biraz daha hızlı sürüyordu (20 km/h civarı) bu sene onlar da aşırı yavaştı haliyle arkası çok sıkıştı daha da çok kaza olmuştur arkalarda muhtemelen... Kötüydü yani ben zaten köprüye girmedim Barbaros'tan aşağı bastım...
Bir de Mecidiyeköy viyadüğün altında insanları en sağdan daracık yolda Ali Sami Yen'in yanından götürmeleri ayrıca komediydi orta şerit de trafiğe kapalıydı halbuki... Saçmalıklarla dolu bir organizasyon.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

fatiherdem

Üye
Tepki
23
İsim
Fatih Erdem
Bisiklet
b'Twin
Gittik , Gördük , Pedalladık.. ;)

Genel olarak daha önce bu başlık altında konuştuğumuz beklenen olası olumsuzlukların büyük bir çoğu yaşanmadı diyebilirim.

Özellikle köprü geçişi sırasında "-Aha şimdi patladık mı acaba?" dediğimiz anda sorunsuz geçti köprü geçişi (bir kadın kafa üstü çakıldı onun dışında ama sürücü hatası sanırım ön frene asıldı kaydı birşey oldu büyük geçmiş olsun:bsmagryr: )

Ancak asıl hayal kırıklığı anadolu yakasına geçince oldu beylerbeyine geçerken bariyerden bisiklet atlatmalar yol kitlenmeler üsküdara kadar araçlarla burun buruna gelmek vs. vs. ama sanırım olağanüstü izinler alınmadan (trafiğe tam kapama polis kontrolü gibi) tam anlamıyla bu kadar büyük bir kitleyle ancak bu kadarı yapılabilirdi.

Birde bisiklet çekilişine deyinmeden edinemeyeceğim , koskoca sponsor accell bisikletin sadece 10 tane bisiklet ve çok çok alt segment bisiklet hediye etmiş olmasıda biraz hayal kırıklığı , onca insan çekilişi boşuna bekledi bana sorarsanız , değmezmiş adı kadar büyük olmadı çekiş denen şey..

Neyse herşeye rağmen gittiğime değdiğini düşündüğüm bir etkinlik oldu , herkes içinde en az bir tutam fotoğraftır videodur hatıra yanında eve götürdüğü bir etkinlik olduğunu umuyorum :srnsml:

Gelecek günlerde daha iyilerinin organize edilmesi ve pedallamak dileğiyle.. ;)

Bir kaç parça video çekmeye çalıştık hatıra amaçlı. "-Nasıl geçti?" sorusuna ufakta olsa bir cevap olabilir aşağıda paylaşıyorum izleyebilirsiniz.. :mzkdnlmk:

• Beğen
Tepkiler: terazi ve vatan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Berke

demedimmi diye bir şarkı vardı berke aklıma o geldi....:islik::islik::islik::islik::komik::komik::koptum::koptum::koptum:

@fatiherdem

o köprüyü kapatacaklar ayrıca imtihan gününe gelmeyecek ,efendim millet gitsin 2.köprüden geçsin ,,,,bisikletliler duracak bol bol resim çekecek bisiklet festivalinde köprü bizim olacak ,3 saat kapatacağız orayı, seneye aynen dikilirim.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Ben keyif aldım, güzel bir etkinlikti. Bisikletliler Derneği'ni tebrik ederim. Türkiye'de, hele İstanbul gibi bir şehirde, hele ki Pazar günü böyle bir rota üzerinde böylesi bir etkinlik düzenlemek kolay değil. Ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar bence. Aksaklıklardan ötürü tertip komitesine değil, yaşadığınız şehre ve şehrin kalabalığına sövseniz daha isabetli olur.

Hatırlıyorum da üniversitede bir panel düzenleyeceğiz diye dekanlıktan boş bir salonu talep etmiştik de onu almamız bile 2-3 hafta sürmüştü. Emniyetle, Valilikle vs. yazışmak ve bu kadar insanın sorumluluğunu alıp böyle bir şey tertiplemek cidden zor olsa gerek.

Not: Dernekle alakam yok. Sadece empati yapıyorum.

Özet: Benim günüm güzel geçti. Emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: terazi

fatiherdem

Üye
Tepki
23
İsim
Fatih Erdem
Bisiklet
b'Twin
@Birhan K.

@Birhan K. Tabii ki böyle bir şehirde böyle bir etkinlik organize edebilmek sorumluluk almak ciddi bir iş.
Ancak dernekler sivil toplum örgütlerinin de işi bu yani olumsuzlukları eleştire eleştire dünyanın diğer yerlerinde ki gibi güzel turlara organizasyonlara kavuşabiliriz , olumsuzlukları yazıp güzel şeyler için teşekkür edip seneye daha iyisi olması dileğiyle demeliyiz :harika:

@vatan

@vatan tabii boğazdan pedallayarak geçmek bir başka oluyor ;)

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
2 senedir mi 3 senedir mi sinav gunune denk getirdikleri icin ayrica tebrik ediyorum. Bunun yaninda yasanmasini ongordugumuz durumlar olusmus. Ona da yapacak bisey yok gibi bilmiyorum. Su iki resimden bile yasanan karmasiklik belli oluyor. Daha iyilerinin olacagi gunler umidiyle.

Screenshot_2016-06-05-20-15-19_1.jpg Screenshot_2016-06-05-20-15-12_1.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/screenshot_2016-06-05-20-15-19_1-jpg.73371/

yanılmıyorsam anadolu yakanın köprü taraf çıkışı ,neden solda birikmiş millet ?
arkadan gelenler bekleniyor herhalde o arabanın ne işi var orda,otobüs ne ayak,demedikmi burada köprü kapatılacak diye ,dernek bu kadar kişinin canından sorumlu,kaza gene olmuş,birine araç çarpmış,kim sorumlu şimdi ?

SKV?

Üye
Tepki
6
Kaza geçiren arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimizle. Umarız daha dikkatli sürüş olur sonrakiler için.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@furkan.zaman

araçları dururacak olanlar-kavşaklarda

1- trafik polisleri
2- dernek forması giyen dernek görevlileri 500 kişi olacak,

brifing verilecek 500 kişiye,nerde hangi kavşakta duracağını bilecek bu kişiler,bunlar kavşak görevlileridir,
aynı zamanda bu 500 kişi bisiklet kontrolünden anlayacak frensiz kimseyi tura almayacak .
artçılar en az 50 kişi olacak görev yerlerini asla terketmeyecekler.

burada yazdım önceden, elinizde süreceksiniz diye,o köprü ya açılır kardeşim sonuna kadar ya da her sene elinde geçer millet köprüyü.

SKV?

Üye
Tepki
6
Yildiz Teknik'in oradan kopruye yaklastiginizda goren oldu mu bilmiyorum ama taksi kendini kaptirmis, polisi falan dinlemeden son arkada kalan gruba dogru gidiyordu. Polis baya bagirdi ancak oyle durdu. Millet gittikce gariplesiyor.

• Beğen
Tepkiler: terazi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@SKV?

o taksicinin önünü kesecek 50 adam bunlar aynen dernek forması taşıyan kişiler olacak, arkayı kollayacak, kortejin hep arkasında olacaklar,aracın geldiğini gören artçılar polise gerek kalmadan bisikletten inip et duvar olacaklar,öyle kolay değil insanların üstüne sürmek, ayrıca 1 hafta öncesinden brifing verilecek herkes görevini bilecek 500 adam görevlendirecek dernek ,özellikle iri yapılı olanların seçilmesini öngörmekteyim.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Okulumun (Kabataş Erkek Lisesi) pilav gününde bahçesinden bisikletlilerin karınca gibi köprüden geçini izledik. Çok hoş bir görüntüydü:):)