400-500 ytl arası hangi mtb?

Scudo

Emirhan Kılıç

Daimi Üye
Tepki
128
İsim
Emirhan KILIÇ
Bisiklet
Diğer
bence kron xc 1000 ama buyuk ihtimalle bayilerrde kalmamıştır ama 2008 e kadar para biriktirirse hem daha ii bir bisklet alabilir hemde 2008 in biskletleri dahaii olucak diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: heisenberg3910

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
zaten Şubat gibi alacağız.gerçi hiç bekleyesimiz yok da mecburen:) 2008 modelleri biraz daha pahalı olur diye düşünüyorum ama uygun birşey denk gelirse neden olmasın:) teşekkürler yorumunuz için:)

borab

Forum Demirbaşı
Tepki
146
usta nasıl xc1000 yok kesin vardır bayilerde
hem xc 1000 sezonunda 500 e kadar inmişti peşin alımlarda iskonto yapıyolardı.

600 demişsin bu aylarda zaten bisiklet satışları azaldı diye bütün modellerde indirim vardı.

Hatta kaçkar %20 indirim yapmıştı bi ara

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@borab

Evet şuan daha doğrusu 1- 1,5 aydır piyasada kron xc 1000 sıkıntısı var. Kaçkar'da Kron'a taksit yok eğer taksit ile alırsan vade farkı koyuyorlar. 3. ay önce Kaçkar'da Kron xc 1000 300 euro idi taksitle alınca 330 euro oluyordu.

• Beğen

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
Arkadaşlar bu konuda bende yeniyim. Gerçi bende şu anda Umit CityBike modeli var ama daha prof bişler istiyorum...

Geotech Dakar 2008 modeli fiyat açısından fena değil gibi geldi..
Bilmem siz değerli arkadaşlarım ne dersiniz?

• Beğen
Tepki
156
Merhabalar, konuya bir göz attığımda para sıkıntısı olup da beklemek istemeyen bir bisikletsever olarak Sedona'nın Borla modelini iki ay önce satın aldım ve şu anda keyfini sürmekteyim:D Evet muhakkak para verince çok üst modeller alınabiliyor ki gönül ister ki 10 kg'lik Shimano XT setli, çok yüksek kaliteli jant ve lastik setine sahip bir bisiklete binelim ama kendi adıma konuşuyorum bisikleti aldıktan sonra kask-eldiven-gözlük üçlüsüne de (eğer arkadaşın almaya niyetliyse) para verecek olmayı da düşününce mevcut paranın tümünü bisiklete vermek pek de doğru gelmiyor bana. Benim naçizane görüşüm bu...

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@öncütakım

teşekkürler fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için.haklısınız,paranın tamamını bisiklete vermek doğru değil ama biz zaten amatörüz baya bi:Dgözlük ve kaska ilk aşamada gerek yok.zaten kask işin heyecanını kaçırıyor:D:D

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@aurora79

470 ytl fiyatı dakarın.fiyat uygun fakat parçaları pek hoşuma gitmedi.genelde ALLOY kullanmış,açıkçası bu marka hakkında da bilgim yok.araştıracağım.teşekkürler,dakarı da listeme ekliyorum:)

• Beğen
Tepkiler: aurora79

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
@zürey

Kask kullanmanın amatörlükle ilgisi yok, sadece güvenliğinizle ilgili. Madem böyle bir foruma üye olup fikir soracak kadar bilinçlisiniz, kask kullanmaya da şimdiden kendinizi alıştırın. Bisiklet üzerinde sizin güvenliğinizi sağlayan tek bir şey varsa o da kasktır, ondan da vazgeçmeyin...

Saygılar

• Beğen

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@Firochromis

Ne söylediyseniz sonuna kadar haklısınız.Kask kullanmamamın sebebi amatörlük sayılmaz aslında.Konya bu kadar elverişli olmasına karşın ne yazık ki bisiklet kültürünün tam olarak yerleşmediği illerimizden birisi.Siz son derece normal bir şekilde kaskınızı takmış ilerlerken, bisikletten hiç anlamayan birinin sizin yüzünüze bakıp hava atmak amaçlı takmış olduğunuzu aklından geçirmesi hele hele bunu yüzünüze karşı söylemesi gerçekten çok üzücü bir durum.En önemli sebebi bu.Diğeri ise heyecan aradığım için.Saçma gelebilir ama kask takmak güvenliği artırıyor.Oysa tehlikeli sürmek daha eğlenceli geliyor.Ama yineliyorum,doğru olan sizin de dediğiniz gibi kask takmaktır.Ne şekilde olursa olsun:)

saygı benden:)

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@zürey

Emniyet kemeri takmadan araç kullanan birisine polis sormuş:"Neden dolayı emniet kemeri kullanmıyorsun?" Adam:"Memur bey emniyet kemeri beni çok sıkıyor." demiş. Bunun üzerine polis:"Dün bir tane sürücü kaza yaptı,emniyet kemeri takmadığı için ön camdan fırladı, adamın belden aşağısı tutmuyormuş. Anlayacağın adam tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Kim bilir o da seninle aynı sebepten dolayı emniyet kemerini takmamıştır. Şunu unutma ki emniyet kemeri hiçbir zaman tekerlekli sandalye kadar sıkıcı olmamıştır."
Anlatmak istediğim başkalarından yada kendi nefsimizden olumsuz etkilenip önlem almaktan vazgeçmeyelim. Kafamızı terletiyor, başkalerı alay ediyor diye kask takmaktan vazgeçmeyelim. Kask kullanmanın kafa yaralanmalarını %85 oranında azalttığını unutmayalım.

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Genç arkadaşımızın biraz daha üzerine gidelim de fikrini değiştirsin diye bir hikaye de ben anlatayım :)

Şu anki bisikletime ilk binişimde başımdan bir olay geçmişti. Sabahın erken saatlerinde daha sokak köpekleri etraftayken biniordum ve bir tanesi peşime takılmıştı. İyice yavaşladım ve kaldırıma yaklaştım, köpekcağızda meraktan peşimden gelmeye devam ediyordu. Sonra birden yanıma doğru hamle yaptı, ben de bir vücut hamlesiyle diğer tarafa doğru dönüp ondan kurtulmaya çalışmıştım. O sırada döndüğüm tarafta parketmiş bir minibüs vardı ve bilirsiniz minibüslerin aynaları iri olur ve biraz dışarda durur. Vücut hareketimle başımı öyle bir sallamışımki aynanın çok yakınından geçti. Çarpmadım ama kasksız olsam ve çarpsam (8-10 km hızla gidiyordum) muhtemelen hastanelik olurdum.

İtiraf edeyim ki ilk kask takışımda evdeki aynanın önüden 10 dk. ayrılamamıştım. Acaba komik mi duruyor, dışarda nasıl görünürüm diye uzun süre kendimi ikna etmeye çalıştım. Sonra bunun güvenlikle ilgili bir şey olduğunu düşününce "bana ne nasıl göründüğümden" diyerek çıkmıştım. Şimdi artık refleks oldu, bisiklete kasksız hiç binmedim. Piknik alanlarında 3-5 dakikalık mesafede bile kask takmayınca rahat edemiyorum, sürüşe konsantre olamıyorum.

Siz kask kullanın ki bulunduğunuz şehirdeki bisiklet kültürü gelişsin :)

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@Semih Temiz

Anlattığınız hikayenin benzerlerine çok tanık oldum.
Ben kesnilikle kask takılmasından yanayım ve kaskın ne kadar gerekli olduğunu biliyorum fakat ne hikmetse takmıyorum:) Ama bir gün ben de kask takacağım:)

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
Siz kask kullanın ki bulunduğunuz şehirdeki bisiklet kültürü gelişsin

sırf bu sözünüz için bile o kadar sıkıntıya katlanmaya değer:) gerçekten çok hoş bir söz ve asla unutmayacağım.En kısa zamanda ben de kask takacağım:)

eturan

Üye
Tepki
0
Merhaba,
Ben de başlangıç için bir mtb istiyorum. Geotech Sahara ve Fun modeline baktım. 400 ytl civarında. Bir de Ümit Evolution modeli var. 200 civarında. Açıkçası geotech ve ümit in bu modellerinin teknik olarak farkını bilmiyorum. Arada bu kadar fiyat farkı olması da beni düşündürüyor. Bu konuda bilgisi olan var mı ?
Teşekkürler

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@borab

çok profesyolen bir bisiklet aramıyorum.xc1000 gibi modeller işimi rahatlıkla görür.ikinci el önermenizin sebebi nedir?

agencalp

Aktif Üye
Tepki
101
Delta bisikletin sitesinde gözükmüyor ama ben sana GEOTECH ASCENT alivio yu öneririm. Yanlış hatırlamıyorsam en son 525 ytl idi ve bu fiyata başka hiçbir markada bulamıyacağın 8 li alivio sisteme sahip. Marka konusundada rahat olabilirsin ben bir geotech dakar kulanıcısı olarak kadrosuna kefilim. 1 metreye varan yüksekliklerden atlamama rağmen banamısın demedi.

• Beğen