4 Bisiklet Arasında Kaldım

Musa Duman

Üye
Tepki
2
Selam arkadaşlar;
Siteyi uzun süredir takip ediyorum ancak henüz bisikletim olmadığından dolayı üye olmamıştım. Ancak bir bisiklet almaya karar verdiğimde hemen üye oldum ve bir soruyla foruma merhaba demek istiyorum.

Belki bir çoğunuzun cevap vermekten bıktığı sorulardan birisini soracağım, hangisini seçeyim???

Kullanım Amacı: Bisikleti genelde (%90) şehir içinde kullanacağım. Ara sıra da köye gittiğimde binerim diye düşünüyorum.
Bütçe: Bisiklet için yaklaşık 1.000 TL
Not: Kafamdaki bir şehir bisikleti almak ama tüm önerileri dinleyeceğimden emin olabilirsiniz.

Ben aşağıdaki bisikletler arasında kaldım ama sizin önerilerinize de açığım.

Whistle Miwok 1162 Disk Siyah
(link)

Scott 2010 Sportster P5 Bisiklet
(link)

CANNONDALE COMFORT 5 ŞEHİR TUR BİSİKLETİ
(link)

Carraro 436D Daytona 26" Hidrolik Disk Fren 27 Vites 2011
(link)

Bianchi Troy
(link)

Bianchi Nero
(link)

Şimdiden ilginize teşekkürler.

Scudo

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
Selam %90 şehirde kullanacağın için dağ bisikleti tavsiye etmem geriye kalanlar içinde benim tercihim Scott 2010 Sportster P5 olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Musa Duman

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Ben ilk önce nedense kg ma baktım.13,35 olan "Scott 2010 Sportster P5" seçtim.Gerçi donanımsal olarakta çok ideal..
Şimdiden hayırlı olsun. Aldığında, bizimle paylaşmayı unutma.

• Beğen

Musa Duman

Üye
Tepki
2
İlginize teşekkür ederim Scot 2-0 önde. Sanırım o yöne kayacağım.

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Genellikle şehirde bineceğim diye başlanır dağ-taş yardırılır sonra... :)

BianchiTroy'u alın, ince yol lastikleri takıp şehirde binin.

Uzun yol hevesiniz varsa zamanla onun için de kullanabilirsiniz.

Orijinal lastikleri takıp dağ-taş ayırt etmeden yardırın derim.

bol pedallı günler dilerim

• Beğen

Musa Duman

Üye
Tepki
2
@Ali AKTAŞ

Ali Bey hoş cevabınız için teşekkür ederim :) Dediğiniz alternatifi de mutlaka düşüneceğim.

Tepki
53
Sehirde kullanacaksan cannondale super derim
fiyat ve ozellikler bakimindan ustun ayrica

Caner HOCAOĞLU

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Bianchi
Ben seçenekler arasından Scott P5 tercih ederim gibi fena gözükmüyor. Ayrıca ben şu an Bianchi nero kullanıyorum çok memnunum. Hem asfaltta hem stabilize yolda kullandım sıkıntı yaşamadım. Eğer konfor istiyorsan da Connodale tercihine odaklanabilirsin bence çok rahat bir bisiklete benziyor. :)

Musa Duman

Üye
Tepki
2
Cevaplar için çok teşekkür ederim. İnşallah sizler sayesinde doğru kararı verip iyi bir yol arkadaşı bulacağım kendime :D

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@Musa Duman

Umarız.Samsunda bir çok kişi var.Çok değerli bisikletciler.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Bende fikir olarak mtb öneriyorum lastik değiştirmek yarım saat sürmüyor ince yol lastiği yada kalın arazi lastiği ile ayrıca maşayı kilitleyip açarak aldığın bisikleti her türlü şartta kullanabılırsın.Ali nin de söylediği gibi ilk başta ki bisikleti alma amacı ilerleyen günlerde değişebiliyor.Hatta bir tura gittin diyelım gittiğin yerde güzel bir arazi yolu gördün girmek istemez misin :) gösterdiğin linkler içinde benım en cok beğendiğim Carraro 436D Daytona yakından inceleme fırsatımda oldu kadrosu çok şık duruyor.

Gökhan GÜNERİ

Aktif Üye
Tepki
36
Scott 2010 Sportster P5 veya carraro modeli dicem ancak carraro çok ağır 15.82 :(....bence scott :)

Musa Duman

Üye
Tepki
2
Ferhat Bey ve Gökhan Bey ilginize teşekkürler. Yorumlarınız benim için çok değerli.

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Sevgili kardeşim şayet yanlız şehir içinde binecekseniz scott u tercih et derim ve arkasına bagaj takabileceğin ve 28 jant olması ayrıca yağmurlu mevsimlerde çamurluk takabileceğin bir bisiklet olmasına dikkat et derim ben disk fren i tercih etmiyorum bu senin bileceğin bir seçim
saygılar
ali baba

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Düşündüğünüz bisikletler içinde bence en güzelleri Scott 2010 Sportster ve Bianchi Troy. Yerinizde ben olsaydım - ben mtb sevdiğimden - Troy' u tercih ederdim. Troy hakkındaki yorumlar genelde güzel

Musa Duman

Üye
Tepki
2
@ali albut

Ali Abi yorumun için teşekkür ederim. Linkini eklediğim Scott'ın çamurluk, bagaj takılabilir olduğunu nasıl anlayabilirim.
Disk freni tercih etmeme sebebini de bana kısaca yazarsan çok mutlu olurum.

Darth Sirrus

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
Specialized
merhaba öncelikle hoşgeldiniz :)

ilk olarak bisikletin türü dışında sizin sürüş karakterinizde çok önemlidir mesela sürekli şehirde kullanan ama kaldırımlara çıkıp inmeyi seven yokuşmuş parke taşıymış dinlemeden dalan ne bileyim bisikletin önünü kaldırıp akrobasi yapmayı seven daha agresif kullanmayı seven arkadaşlarımızda var bu tür kullanıcılar şehir bisikleti yerine xc tercih ediyor haklı olarak bunuda göz önünde bulundurmakta fayda var

ayrıca eğer ağırlık sizin için önemliyse dağ bisikletleri özellikle amortisör sebebiyle ve diğer parçalarıyla kalın lastik vs... biraz daha ağır oluyo(yanlış anlaşılma olmasın çok hafif dağ bisikletleride var ama 1000 tl bütçe ve bisikletin stok halini baz alarak söylüyorum)

amortisör tabiki konfor demek bozuk arazide kontrol demek ama ilk dağ bisikletlerinde amortisör yoktu bildiğim kadarıyla düz maşayla daha hafif olabilirsin ayrıca pedala daha iyi güç aktarırsın (kilitli amortisörde aynı işi görür ) % 90 şehir içi demişssin bunuda düşünebilirsin

yol bisikletleri ve şehir bisikletleri inan sanıldığı kadar narin ve kırılgan değiller bence o tarzada bi bak trek fx serisi mesela. burada kadro ve tekerlek seti önemli tabiki normalde göze uzak gelebilecek mesafeleri 28 inç bir şehir bisikletiyle yorulmadan ve çok rahat bir şekilde yol alabilirsin

karar aşamaları hep zor olmuştur seçeneklerin arasından scott derim ben ama trek fx serisinede bi bak derim yada ona muadil bisikletlere pişman olmazsın

kazasız sürüşler dilerim