4 ağustos 2018 uludağ performans tırmanışı

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
@mertgulkokan
Geçen seneki yarışta yol üzerinde su verenler vardı. Yani giderken alıyorsunuz suyunuzu. Bu sene de benzer bir uygulama olur sanırım.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
selam bursa selam olsun sana raşit ,
öyküde usta raşit ,cepten ulaşacağım ,biliyorsun cep yok bende ama bir dost geliyor ,korcan onun cebinden alo diyeceğim ,herhal çalışmaktasın ,bi ct off olsun yahu,yoksada yuh olsun işletmeye,yav arkadaş ct 'de çalışılırmı :mad::mad::mad::mad::mad::mad:saat 10.45 bursa anadolu lisesine ulaşınca alo çekeceğim ,eğim başında duracağız ,sonra gelsin 21 km eğim ,,,,yiğitaliden çıkış,32 km yazıyor oteller yiğitaliden ama mudanyada işkembe patlatacam bu nedenle 21 km çıkış gişeler son ,her zaman böyle yaptım ,sıfırdan çıkmak için bi kere bir gün öncesinden gelip bursada kalıp rekor denemem lazımda gerek yok ,rüştümüzü kartepe 14 km maşukiyede ispatladık 26 jant karbon mtb ile 1 saat 53 dakikada hemde hiç durmadan çıkarak 13 kişide 8 inci oldum benden iki yaş küçük olan dostlar geride kalmış idi ,neyse isimlerini yazmayacağım ,sene 2010 mtb maşukiye yarışı 14 km , durmadan çıkış sonra kuzu yaylasında mola ,sağlam çıkan aytekin erzan idi birinci oldu ,ikinci korsan hasan üçüncü mehmet şer bu uludağın mtb kralı mehmet şer geçen sene birinci olmuş idi uludağda gene geliyor ,ılgazda yol yarışında 4 üncü oldu onun tarzı mtb esasında ,şimdi baktımda 60 mastırda 7 kişi var tabi bu performans çıkışı yarış değil yani gran fondo değil esasında salcano bu işi yapar ,şöyleki uludağ gran fondo gelmeyen namerttir 60 katagori açık olacak,
hemide ödüllü birinciye 2500 tl ,,,,:islik::islik:gene yazdım mevlaya :koptum::koptum::koptum::komik:

7 kişi 60 ve 65 artı
,sadık yalaman 2017 marmara gran fondoda 12 dakika sonra arkamdan gelerek ikinci olmuş idi,burda aslar yok 30 ve üstü ortalama yapan türkiyede sadece 3 kişi var raşit mustafa sevinçel ve rınat ahmetbekov ve ersan kaçan dördüncü bendeniz ultra 60 lar oluyoruz yanide ama dışarda avrupada ne biçim 60 mastırlar var şaşar kalırsın bu arada yüksel kılıç çok iyi derece yapmış idi 2017 marmara uzun etapta 111 km 'de ortalama 33 idi,fakat ne hikmet ise 2017 ve 2018 'lerdeki diğer gran fondo yarışlarında 30 ortalamaları tutturamadı yaş 70 'e gelirken öyle kolay değil 30 üstü ortalama , recep tatlıcılarda aynı yarışta 31 ortalama yapmış idi ama bir dahada yarışmadı

Uzunda yarışanlar, 60 mastırda dereceler ,marmara 2017

1-yüksel kılıç ,111 km ,ortalama ,33.1
2- recep tatlıcılar 111 km - 31.5

17Yüksel KILIÇİSTANBUL TRİATLON KLÜBÜİstanbul69
18Ali Serdar AKGİRAYRota 34İstanbul63
19Remzi KALYONCUOĞLUBalıkesir62
20Altan TATLIŞENBursa60
15Fatih ALTANFerdiÇanakkale61
16Sadık YALAMANBursa61
17Burhan ÖZDEMİRVELOeskişehirEskişehir60

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
uzun haftalar sonra haftasonu hava nihayet açık. haftasonu aklımda bolu abant turu var ama kudret abim sırf seninle beraber olmak için uludağada gelmek istiyorum. doğru düzgün idman yapamayışımdan ötürü yarış marış hiç umrumda değil. yarış için sağlık raporum lisansım falan zaten yok. hedefim kürsü idi. o derece iddialıydım.

çelik kadrolu, kış mevsimi için 2.1 ebatlı dişli lastik takılı 13,5 kgluk 26 jant bisikletimle (kış olduğu için çamurlukta takılı) düz yolda rüzgara karşı sürüşüm. 35 km/h civarı. sürüşümde kamyon arkasıda var... bi elimde telefonla çekim yaptığım için 60 km/h sürate kadar dayanabildim... o bisikletle 70 km/h kadar çıkıyorum... bisiklette kadans güç performansımı burdan görebilirsiniz. 7-8 kglik bisikletlerle yarışlarda kürsüye çıkan adamlarla kıyas için uludağda nasıl olurdumu burdan yorumlanabilirim...

video 10 martta çekildi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@iskender şerit

eyvallah iskender,video açılmadı bende,saat 10.45 de bursa anadolu lisesi önünde olacağız sana ulaşmak için bana özelden cebini yaz korcanın cebinden sana ulaşacağım yalnız gişelere kadar çıkış yapacağım sonra aşağıya direk mudanya ve işkembe içmeye vakit kalsın

(link)

benim rota

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Yanımıza pompa yama takımı hariç ekstra birşey almak gerekiyormu. Giyecek yiyecek falan
Videoyuda mutlaka izle abi :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@iskender şerit

pompa al yedek iç lastikde ben alacağım ne olur olmaz ,gerçi edirne yarışında hiç bir şey almayacağım lastik patlar ise kürsüye küseriz olur biter yahu ,,,,,10.45 alo diyeceğim ikinci insan sen olacan diğeri raşit dostum,,,

yarın saat 05.30 da evden çıkarak 8 km sonra ayrılık çeşmesinde olacağım,saat 06.20 ile marmaray ile aynen karşıya saat 06.45 'de yenikapı feribot iskelesi ,07.30 feribot kalkış saati 09.00 mudanyada olacağım
korcan ile buluşma yenikapıda olacak ,aynen 09.00 çıkış ve 21 km sonra bursa ,etkinlik saat 10.00 'da en geç başlayacak 09.30 olmaz ise 10.00 çıkış olur ,performans ve keşiş grupları 45 km sürecek ,16 km sonra keşiş gruba raslarız,bizim tur gişelerde bitecek 21 km çıkış yapacağız korcan ile ,gişelerde fazla durulmayacak ,21 km iniş yapacağız aynı yerden durma yapmadan dönüş 21 km mudanya olacak ,korcan ile mudanyada işkembe patlatacağız ,saat en geç 10.45 'de iskenderi ve de raşiti korcanın cebinden aynen arayacağım,,,,

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kudret Kurtcebe
Selam sana demir bacak selam bulutlar selam dağlar :)
Abi nasip kısmet işleri bu isler :)
Iskembenin enerjisiyle seni zirvede anca yakalar Yarışçılar hehe He :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mariokaldato

yav o değilde işkembe 84 km sonunda mudanyada olacak ,bu arada bisiklet forma arkasına bir adet matara koyacam ,bu mataraya sıvı olarak ne koyayım diye düşündüğümde bir türlü bulamadım .anında kana karışan doğal enerji sıvı yok ,energel vardı acaip fişekliyordu sıvı içecek idi ,ama kimyasal katkılar fazla idi,suya talibim gene yapılacak bir şey yok, 21 km boyunca daha önceki çıkışlarda su artı çıkın olarak fındık kuru üzüm yemiş idim gene öyle olacak

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Biri bana 9.30 olarak açıklanan başlangıçın neden 8.50 olarak değiştirildiğini açıklarsa sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Özcan

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
hacı murattan tutunda yüzlerce abartılı egzozlu kafa ütüleyen kör virajlarda araç sollayan asalak gibi sürücülerin olduğu saçma sapan bir ralli denilen yarışla bisiklet yarışını bisikletlilerinde aynı yolu kullanmalarını aynı güne denk getiren organizatörleri alkışlıyorum... Ralli olacaksa trafiğe komple kapatın arkadaş. Böyle saçma sapan birşey görmedim ben.
Kudret abimle 3 yıl aradan sonra yine buluştuk Lakin abimizin böyle uzun soluklu tırmanışlarda emekli olma zamanının sinyalini bugün tümden hissettim :) kartepede 3 yıl öncesindeki son çıkışlarındada yarım bırakmıştı.

• Beğen
Tepkiler: emrahozkan

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
Yarış alanına 840 da intikal ettik. Türkiye de ne zamanında olmuş ki kayıt 830 da kapansın diye düşünerek. Kayıt kapanmayı bırak yarış başlıyor dediler. Biskletten farlar çanta manta çıkaramadan peloton da bulduk kendimizi. Yarış 930 da başlayacak diye ilan edip 850 de başlatmak neyin kafası bilinmez tabii.

Organizasyonun son dakikada kısa uzun parkuru birleştirmesi biraz garipti. Hem de ralli ile çakıştığı için . Buna rağmen ödülleri yine ayrı iki parkur varmış gibi verdiler bu da komikti tabii. İlk 15 km hep birlikte gidildi 1000 kayıt vardı herhalde katılan da 700 800 ?? sonra tam esas yokuş başlamadan start verildi. Dar ve çok da dik olman nefis bir yola girdik. Bu bölümün başında yolda araç yoktu ama sonra köylerden geçtikçe bir sürü araç yarışın arasına girdi. Bu bölgede her yeri kesmek zor tabii ama ana uludağ yoluna çıkınca da orası da trafiğe açıktı. Ayrıca yolda bol bol toprak çakıl inşaa halinde bölüm vardı. bol lastik patlatan oldu. Ana yola bağlandıktan sonra eğimler çok daha normal ama 2 2.5 saat tırmanıştan sonra beyin bırakmak istiyor, bu tırmanışın en zevkli ve zor yanı da bu isteğe direnip zirveyi görmek.

Organizasyonun su ve muz istasyonları güzeldi ama finishteki geçenlerin yüzüne bile bakmamaları ve bir bravo bile denmemesi her zamanki gibi amatör yarışlardaki en büyük eksiklikti. Olayı bir türlü bir kutlama ile bitiremiyorlar, güzel bir müzik, iyi bir anons. İşte şimdi 100 numara (yüznumara) CAn Elmasssss diye bir anons olsa fena mı olur. Madalya vermiyorsunuz bari bu şekil onore edin. Zaten ilk üçün zamanlarını bile zar zor toparladılar. Millet kendi söyledi zamanlarını, finise gelmemiş kızı ikinci ilan ettiler, artık alıştık bu tip kaoslara. ARgeus diyorum başka bir şey demiyorum. Bu organizasyonlar senelerdir yapılıyor artık biraz daha iyi olmaları lazım .

Uludağ dan iniş de çoook uzun ve çook tehlikeli, aşağıdan arkadan arabalar gelip geçerken bu yolda deli gibi inenlere de kötü bir düşme ile bisiklete bir daha binememe tehlikesi olduğunu hatırlatıyorum, gereksiz bir risk.

Finishte köfte patates ekmek ayran meyve çay ikramları da çok güzeldi. Madalya töreninde eski bisikletçiler emektarlar vardı. Organizatör çocuk da çok sempatik, dediğim gibi güzel bir organizasyon başlatmışlar artık mesele bunun üstüne katmak . Kazananlara tebrikler, organizatörlere teşekkürler, bisiklet dolu harika bir gün geçirdik.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@iskender şerit

aynen, sıcak gene çarptı performans düştü ayrıca soğuk bir rüzgar esince terli vücud hasta olabilirdi
yalnız ultra bir iş benimki yani 21 km git sonra 21 çık efendim 21 in 21 dön 84 km 'de bu ülkede bu işi yapacak ne 60 mastır var nede 65 artı nitekim 7 'inci km 'de bıraktım ,ama karım şu oldu dönüşte 21 km hiç zorlanmadım ,nitekim korcan bu gün gördü 2 km eğim var ve uzun burası bursadan mudanya istikametinde ayrıca çok sert rüzgar sağdan vurdu teker yerinden çıkacak sandım,,

bu günki kriterlerim ,saat 09.15 çıkış mudanya korcan ile çok sıkı bastık ve 21 km 'yi 1 saat 3 dakikada aldıkki bu resmen başarıdır benim için neden çünki daha önce 1 saat 30 dakika idi çok iyi bir derece aldık korcan ile ,,,ve bursa anadolu lisesinden çıkış başladı ,sana telefon ettim iskender yakala bizi diye ,nitekim yakaladın arkadaş ile ,
sonra koptunuz korcan ile kartepe suadiye eğimde olduğu gibi sonra ben arkada kaldım senin arkadaş bana yetişti fakat sıcak beni çarptı,ve de performans düştü,bugünki karım sadece 21 ekimde yapılacak edirne yarışına hazırlık olarak fena değildi,nitekim hedef belli edirne 76 km yarışı,,bu ağustos ayı ve de eylül ayı peloton istanbul ile çalışma yapacağım,

bu gün sabahtan 8 km sonra mudanya bursa arası 21 km ,7 km eğim 7 iniş ,21 km dönüş ,8 km eve varış
toplam 72 km ,,,bu arada inişte jandarmanın orada su alırken sadık beye rasladım valla organizasyona ver yansın etti,
arkadan ralli araçları sıkıştırmış bu gidişle bu uludağ meselesi bence kapanır sonunda biri ölecek orada bakalım ne vakit,,

@iskender şerit

yiğit aliden çıkışta o neydi ralli araçları bomba patladı zannettim arkada yahu bir tane değil bir sürü araç yukarı tam gaz çıkıyor idi yav canımızı sokaktamı bulduk biz yahu valla o yolları kapatacam başbakan olunca ...:islik::islik::koptum::koptum::koptum::koptum:

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Sözde 6 yıllık geçmişi olan uludağ performans yarışı bu sene ralli karşısında küçüldükçe küçüldü.
Önce uzun parkur iptal edildi ardından 9.30 olan başlangıç saati 8.50 olmuş. Bu yarış sadece Bursalılara özel olsa ve katılacak herkes gelmiş olsa anlayacağım ama İstanbul Eskişehir gibi Türkiyenin farklı şehirlerinden insanlarda geliyor keşke onlara karşı saygısınız olsaydı.
Zirveye bir şekilde vardık ancak geç çıktığımız(geç dediğimde 9.30 dan önce) için zirveye de geç çıktı. Organizasyon toplanmaya başlanmıştı. Benim gibi geç gelenler sayısı 10 küsür olunca yarış sorumlusu ekmek arası sucuk yaptırdı da daha fazla mahdur olmadık.
Toprak yolları falan söylemeye gerek yok

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mertgulkokan

08.30 'mu rezaletttttt bu be,,,,mecit dostum organizasyon konusunda zayıf malesef

@mertgulkokan

bencede küçüldüki ne küçüldü,,mecit dostum gran fondolardaki başarıyı bi görsün ,özellikle gran fondo 2016 marmara ve de 2017 marmara ,çok az organizasyon eksiklikleri oldu gerçi ,onada eyvallah be,,,

@mertgulkokan

toprak yolmu haydaaaaa

Yarış alanına 840 da intikal ettik. Türkiye de ne zamanında olmuş ki kayıt 830 da kapansın diye düşünerek. Kayıt kapanmayı bırak yarış başlıyor dediler. Biskletten farlar çanta manta çıkaramadan peloton da bulduk kendimizi. Yarış 930 da başlayacak diye ilan edip 850 de başlatmak neyin kafası bilinmez tabii.

komedi,,,,,,,

@mariokaldato raşit dostum senin kadar iyi öykü yazamam,bu günki bol hızlı turdan alıntılar yapayım ,toplam 72 km tepildi,korcan 108 km yaptı ve dönüşte oldukça yorgun idi buda normal,,kolay iş değil biz istanbuldan araçsız geldik bu gün bunu yapacak adamlar istanbulda toplasan 10 kişiyi geçmez,bu nedir ikinci aşama ,uludağ etabı
21 km gidecen 21 km tırmancan ve de 21 inecen 21 dönecen ,1 'inci aşama aynen 21 gidecen 32 km eğim çıkacan 32 inecen vede 21 dönecen ha bu arada hesaba katmıyorum istanbul km 'leri,bana 72 km yazdı bu üçüncü aşamaya girdi yani küme düştük hocam ama bu küme düşüş bile oldukça hızlı tempoda olmuştur gerekse gidiş ve gerekse dönüş ,,,21 km 'yi korcan ile 1 saat 3 dakikada alınca zafer sarhoşluğu ile sana telefon etmeyi unuttum,7 km sonra sıcaktan bunaldım aynen olayı 3 'üncü aşamaya soktum,genede bu günki idman anlayışında sürüş beni 76 km edirneye aynen modifiye etmiştir ,bu arada silik teker maxxis detanatör resmen bisikleti düzde uçurdu ve de iniştede ama inişte bisiklet elimden gidiyor idi nedeni gidişte önden vuran çok sert poyraz, mudanya bursa arası uzun inişlerde acaip risk var hele poyraz sert olur ise dönüştede sağdan biçti poyraz,bu arada tabi bursada yemek ziyafeti aynen yumurtalı sucuk oldu vede mudanyada 8 liraya tuzlama işkembe çorbası içtim yahu kelle paça 8 lira yav resmen bunun için mudanya turları başlatacamda , yav değmez arkadaş o ne yahu feribotta çoluk çocuk bağırmalar kafam şişti arkadaş ,ne biçim gürültücü ve de doyumsuz bir nesil geliyor bu ne yahu bence anne babalar suçlu hocam ,

@Ilter Elmas

ilter kim birinci ve de üçüncü ve de ikinci oldu ,,

Zaten ilk üçün zamanlarını bile zar zor toparladılar. Millet kendi söyledi zamanlarını, finise gelmemiş kızı ikinci ilan ettiler, artık alıştık bu tip kaoslara. ARgeus diyorum başka bir şey demiyoru

ahhh ahhhhh ben diyorumda sakalımız yokki dinletemiyoruz,,,

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe Bilmiyorum abi.

38440186_2008027025900951_6014852375196467200_n.jpg

@Kudret Kurtcebe Geçen gün yarışın ralli ile çakışacağını öğrenindikten sonra takip etmeyi bıraktım şahsen. Tehlikeli olacağı olacağı için pek ciddi bir yarış olacağını düşünmedim.

Ayrıca dün gece ihsaniyede şehir içinde de ralli araçları trafikteki diğer araçları rahatsız edip trafik güvenliğini tehlikeye atan davranışlar sergiliyorlardı. Trafikte arabalarını bağırtmak, kaydırıp garip garip hareketler yapmak gibi...

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Ralli ile bisiklet yarışının aynı anda yapılması akıl almaz. Kimsenin ezilmemesi tamamen şans olmuş anladığım kadarıyla.

• Beğen
Tepkiler: iskender şerit

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
@Kudret Kurtcebe o tehlike yaratan salak araçların olduğunu bileydim gelmezdim abi. Ve şunuda diyeyim. İlk çıkışta görüştüğümüzde bekleyemeyiz duramayız demeni pek hoş karşılamadığımıda belirtmek istiyorum abi. Gölcükten gelmişiz 3 yıl sonra tekrardan buluşmuşuz ilk çıkışta buluşup beraber çıkabilirdik. Tırmanış hızınız çok yavaş olup kısa sürede yakaladık sizleri tabi.. Ara arada beklemeler durmalarda oldu.

Asfaltlanıp benim için bitti dediğin Suadiye yolundaki trafiğe kurban olayım abi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@canelmas Uludağ inişinde 70-80 kilometreye rahatlıkla çıkılabilir hocam, arabaların bile 40-50 kilometre hızlardaki kazayla bile patates olduklarını düşünürsek kollar ve dirsekler açık bir şekilde yapılan bir kazanın bir geri dönüşü olmaz. Çok çok çok tehlikeli maalesef...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@iskender şerit

şimdi iskender ,doğru konuşalım şöyleki eğerki orda ben fazla dursa idim 7 km eğim bile çıkamazdım, bana 72 km yazdı ve hatta son eve 1 km kala atağa geçtim fırtına gibi bastım ,şunu unutma iskender şu an evde yorgun bile değilim olayda budur benim hedefler artık yarışlar ve madalya iskender