3G Teknolojisine Sahip Cep Telefonları ve Fiyatları

devilhere

Daimi Üye
Tepki
175
3G Nedir: 3G teknolojisi, ‘Third Generalion’ yani ‘Üçüncü Nesil’ anlamına geliyor. GPRS gibi, 3G de bir kablosuz iletişim hizmeti. Bu teknoloji sayesinde cep telefonu, cep bilgisayarı, tablet PC veya dizüstü bilgisayar üzerinden internete sürekli bir bağlantı kurulabiliyor. 3G teknolojisi, daha yüksek güvenilirlik ve kalite. daha hızlı veri iletimi ve daha fazla bant genişliği sunuyor. Bu sayede cep telefonu, bilgisayar ve 3G uyumlu diğer mobil cihazlarla video dâhil her türlü veriyi gönderip almak mümkün oluyor. 384 kbps’ye ulaşabilen veri iletim hızları ile 3G, standart çevirmeli bağlantıya göre yedi kat daha hızlı.

Peki 3G nin somut olarak bize ne faydası var: SOMUT OLARAK NELER YAPABİLECEĞİZ?
Bugün bir mobil cihazla 700 MB büyüklüğünde ve DivX formatındaki sinema filmi, yaklaşık altı saatte indirilirken, 3G ile yaklaşık 13 dakikada indirilecek. 3G teknolojisi görüntülü görüşme, görüntülü haber, cep telefonunda televizyon gibi uygulamalara izin verecek. Bunun dışında mobil ofis hizmetleri, hastalıkların uzaktan teşhis edilmesi, hastayı uzaktan izleme gibi uygulamalar da hayatımızdaki yerini alacak. Önümüzdeki yıllarda sağlık servisleri, mobil eğitim hizmetleri, daha gelişmiş mobil devlet hizmetleri, akıllı ev gibi uygulamaların dünyada 3G abonelerinin sayısını yüzde 64 oranında artırması öngörülüyor.

*350 TL ile 700 TL arasındaki makul sayılabilecek rakamlardaki telefon modellerini sizin için listeledim.

Ve 3G Uyumlu Cep Telefonları ve Fiyatları:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

*Telefon Fiyatları Resimlerde Logosu Bulunan Siteden Alınmıştır.Başka Sitelerle Farklılık Gösterebilir.

veya

Scudo

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
5320 benim telefonum gerçekten çok süper bir telefon,müzik çalışmalarımda mp3 niyetine kullanıyorum,çok daha güzel ;)

• Beğen
Tepkiler: devilhere

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
bu döküman harbıden güzel oldu teşekkürler.Ben de Amerika'dan İphone 3g getirmeyı planlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: devilhere

Blick

Daimi Üye
Tepki
116
Paylaşımın için sağol arkadaşım :)
Şu anda 3G destekli alabileceğiniz en ucuz telefon Nokia 6630 olur. Benim tavsiyem ise Nokia 5320 XpressMusic'tir ;)
3G ve wi-fi destekli telefonların geniş bir listesini pcl deki arkadaşlar hazırlamış, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :)
(link)