3ds max 08 Salon Çalışmam

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
ellerine sağlık..

3 boyut modellemeye meraklısın anlasılan.. Bunu hobi olarak yapıyorsan senden bir ricada bulunacagım da boş bir zamanda benim için yapar mısın diye =) Aspid SF kullanıcısıyım sana çeşitli açılardan fotoğraflarını yollasam, kadrosunu 3 boyut olarak aktarabilir misin benim için =)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Ben de 3dmax 9'u kuracagım fakat program hakkından en ufak bir bilgim yok. Bana nasıl yardımcı olabilirsin kardeşim?? :eek: (Tiyolar veya eğitim aldığın referansları paylaşabilir misin forumumuzda?)
Güzel çalışma olmuş 10 üzerinden 10 gerçekten..:)

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
öndeki sarılı heykel hariç hoşuma gitti tebrikler başarılarının devamını dilerim.

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Pencereden görünen eve ve tabiata bakacak olursak ; Evin içerisinde, deri koltukları, ses sistemini, plazma televizyonu, cam masayı ve o duvarda asılı olan rafın yerine, bir yayla evi, bir dağ evini anımsatacak şeyler görmeyi isterdim.

Ortama uygun bir ev dekoru olmamış bence.

Mesela şömine, duvarda asılı bir sac, veya bir tüfek, kilim, deri koltuklar yerine minder vs. diye örnekleri çoğaltabiliriz.

Ha bir de şu var, bu fotoğrafta gördüklerimiz gerçek yaşantıda da var. Köylerin, yaylaların hemen yanı başına kurulan lüks villalar, binalar, beton kentleşme aldı başını gidiyor. " Onlardan esinlendim ve onu vurgulamaya çalıştım " dersen eğer, o zaman eyvallah. :)

Ellerine sağlık, yine de güzel çalışma.

Şimdi aklıma geldi, yoksa o duvardaki tablo mu? :eek: :)

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
Gayet güzel bu render süresini aldığın bilgisayar özellikleri nelerdir özellikle ekran kartın?

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
kullandığınız modeller hazır modeller mi yoksa kendi oluşturduğunuz modeller mi.
eğer kendiniz oluşturduysanız, gayet başarılı bir çalışma, ama sanki yine de ışıklandırma biraz zayıf kalmış gibi.

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
@Speedy Gonzales
Evet güzel soru bende onu soracaktım mesajımda belirtmedim, eger tüm materyaller kendi tasarımı ise güzel çalışma sayılır elbette dış ortam daha gerçekçi olabilirdi bu arada...

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
Güzel modelleme ama ışıklandırma banada zayıf geldi tek noktadanmı ışık verdiniz?Yoksa v-ray in otomatik render ayararından biriylemi aldınız renderı?

• Beğen
Tepkiler: Uğur Çakırlar

Uğur Çakırlar

Daimi Üye
Tepki
190
@ErkaL

Katılıyorum ışıklandırma bana da zayıf geldi. Ayrıca penceredeki manzara deniz manzarası olsaymış belki biraz daha hoş olabilirmiş:).

Mert Altıkardeş

Daimi Üye
Tepki
130
Bu arkadaşımızda gerçekten yetenek var ama banada sanki ışıklandırma biraz zayıf geldi

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
arkadaslar
boyle tesvık olmaz yapmayın
cumlenın genelı teskkur ve tesvık arz eder ama
herkesın kurdugu cumleler eksılerı yonunde
yapmayın adam ugrasmıs yapmıs cok guzel bayagı ugrasmıssın dıyen yok
tamam elestiride olacak ama guzel dıyen yok neredeyse
bence cok ıyı
ıyı bir autocad (2d) kullanıcısıyım
fakat 3d cızımım uzerıne pek dusemedıgım ıcın ancak orta halli
bence cok iyi tebrikler

bu arada arkadas bence nasıl sanatkarım?
resim olarak guzelmı demek ıstememıstır
bence objelerden bahsetmıstır

obje olarak bakarsak zaten dedıgınız gıbı
ortamdaki her sey bloksa
aynısını cocuk oyunları ev tasarım flashlarında yapmak zaten mumkun

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Çok güzel olmuş elinize sağlık.Masaların bacaklarında biraz sorun var gibi geldi belkide açıdan o şekilde gözüküyordur.