3D yazıcı ile yapılabilecek aksesuarlar

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
3D yazıcı ile yapılabilecek bisiklet aksesuarlarını bu konu altında listeleyebiliriz...

Ben başlıyorum :)

Muz taşıyıcılı suluk projesi (BananaBotCage) - (link)

Fizik selelere GoPro benzeri kamera takabilmek için soket: (link)

Lezyne ışığı GoPro soketine takabilmek için adaptör: (link)

Lastik levyesi - (link)

Scudo

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@Liberi Spiritu

Ben genelde %80 dolulukla bastırmaya çalışıyorum bu tip aparatlarda iyi sonuç veriyor. Eski versiyon birleşim yerinden kırılmıştı, yeni hali çok daha sağlam oldu. :harika:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Liberi Spiritu

Hayırlı olsun. Ben sele altına veya gidona bir daha kamera takmam herhalde. Çeşme yarışında gidonun ortasına aşağıya doğru kameramı monte etmiştim. Etapta soğuk asfaltlı ve sarsıntılı bölümler fazlacaydı. Yarış bitimi baktım kamera çalışmıyor, şarjı bitti herhalde diye düşündüm. Eve dönünce pilin soket kısmını kırdığını gördüm. Ters pozisyonda pil soketin üstüne biniyor. Aşırı sarsıntıdan nasıl olduysa gümletmiş kamerayı. Tamir de edilmiyor, bende karttan kablo çekip pili dışarı aldım, böylece acayip bir cihazım oldu. Uyarayım dedim, sonuçta bu aparatlar da ters takmayı gerektiriyor. Sıcak asfalt düz yolda sorun olacağını sanmıyorum ama kameranızın başına bir şey gelmesin sonra.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ekranci

Ben bu projeyi unuttum ve aparat siparişi verdim iyi mi :) Neyse yine de basayım bir tane dursun kenarda.

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Screenshot_20181130-123200.png
Bunun su altı kabını yapabilecek var mı aees50 aksiyon kamera

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@ekranciLastik levyesini denediniz mi acaba? Daha once birkac kez plastik levyeyi kullanim esnasinda kirdigim icin kendi bastigimiz nasil olur emin olamadim

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@furkanbr denemedim, ben de kırılmaya müsait olacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
KASK - GÖZLÜK - NABIZ BANDI ASKISI

Antreman sonrası nabız bandı ve gözlüğü kaskın kendi kutusuna koyuyordum. Hepsini bir araya tıkıştırmak pek iyi olmuyordu. (link) kask askısından bastım. Kaskın yanısıra gözlük ve nabız bandını da asabiliyorsunuz. Aparatı vestiyerin kapağının içine monte ettim.

185038

185040

185041

neX

Üye
Tepki
16
İsim
Nezih Çetinsöz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Biz de denemek için ilk mesajdaki muz tutuculu suluk kafesini basmıştık ama ilk seferinde muz kısımlarından kırıldı. Bizim de cesaretimiz kırıldı, daha da basmadık :) Gerçi bu konuda da (link) bey'in tecrübesi var ((link))

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@neX

Üstat benim ? suluk hala sapa sağlam duruyor :) ayarları değiştirip tekrar deneyin bence. SPD pedal platformunda benzer bir durumu yaşamıştım. %100 dolulukla bastığım ilk pedal bir iki kullanımımda kırılmıştı. Daha sonra ayarları değiştirdim. Yoğunluğu düşürdüm ancak dolgu şeklini de kübik yaptım. Daha mukavemetli oldu. Montajda da sıcak hava uygulayıp platformun SPD pedala iyice oturmasını sağladım. Aylardır kullanıyorum tık yok. Düşünün pedal bütün kuvvetin uygulandığı bir nokta ancak sadece ayarları (birde montajdaki noktayı tabii) değiştirmekle mukavemet olumlu manada çok fark etti.

• Beğen
Tepkiler: neX

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Herkese merhaba bana kamera icin bir aparat lazimdi buldum ama turkiyeye gondermiyorlar kucuk bir parca zaten forumda cizimden anlayan var midir aramizda?
(link)
Suradaki parcanin ustune go pro sabitlemek icin 3 tane cikinti eklenecek sadece

Istedigim parca su sekilde gidon bogazi ustune sabitlenecek sekilde olacak eger yapabilirim diyen biri varsa cok mutlu olurum simdiden tesekkurler

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BekirHan

Üye
Tepki
36
İsim
Bekir Han
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada bunu ihtiyacı olan birisine hediye edebilirim. Garmin saatim yok arkadaşlara basarken fazladan basmıştım, ihtiyacı olana gönderebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Kadir KARADEMİR

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Outer space bir başlık bu benim için. Okumak keyifli ancak hiçbir katkım olmayacak kadar uzak.