3000 liraya hangi şehir bisikleti?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Arkadaşlar merhaba. Bisiklet almak istiyorum yaklaşık 1 aydır hummalı bi araştırma içindeyim. Prof bisikletler hakkında çok bilgim yok hatta nerdeyse hiç yok. En azından hibrid tarzı bi şey almaya karar verebildim ve ghost panamao x6 düşünüyorum. Ghosta çöp diyen arkadaşlar da oldu. Tabi bilmiyorum soruyorum önüme gelene. Fiyat/donanım/marka değerlendirmesi yaparsak en mantıkli bu duruyor. Neticesinde bundan daha donanımsiz sedona 350 modeli 1230$ iken bu 947€. Lütfen önüne gelen yorum yazmasın gerçekten bilen ve yardımcı olmak isteyen yazsın. Ek olarak yarış falan yapmayacağım keyfî turlar ve binisler yapacağım. Neden bu derseniz havalı maşa ve alman malı olduğu için.

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bu bisiklet gerçekten iyimiş hem görünüş hem donanım olarak bence seçiminiz doğru.(link)

• Beğen
Tepkiler: Hakan44

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Teşekkür ederim

Merhaba mosso legarda 1530 almak istiyorum fiyat 1600 tl taksitli nasıl bir bisiklettir lütfen bi kaç kişi yorum yapmasın herkes fikrini söylesin

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
(link) konudaki arkadaşlar ile irtibata geç istersen

Öncelikle direkt modeli değil mossa hakkında bilgi edinirsen daha kolay karar verirsin.
Üzerindeki ekipman deore olduğu için ben alınabilir diyorum.

Ama Mosso alınır mı bu konuda bilgim yok, kendim merida crossway 100 kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Nando

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Arkadaşlar merida crossway 500 mü, ghost panamao x6 mı yoksa mosso legarda 1530 mu karar verirken neye dikkat etmek lazım sizin tercihiniz ne olurdu

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Bizim gibi hobi kullanıcılarına fiyat/performans modellerini tavsiye ediyorum. Yarışan arkadaşların da bence Cannondale gibi markaları kullanması daha iyi. Çünkü bizler aşırı zorlayan kullanıcılar değiliz. Aynı fiyata yüksek donanım bizim için daha farkedilir etkiler sağlıyor. Yarışacak adam acımaz bisiklete, kadro kırılıverse ömür boyu kadro garantili bir bisiklet daha iyi olacaktır onun için.

Bunları da çevremdeki bisiklet kullanıcısı arkadaşlarımın genel egilimlerine göre yorumluyorum. Amatör olarak sponsorsuz yarışa katılan arkadaşlarım genelde Cannondale Lefty vs bisikletler kullanırken, eş dost tyr yaptigimiz arkadaşlar f/p modellerine yöneliyor

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Nando dostum anladığım kadarıyla ne mtb ne yol direk tur bisikleti almak istiyorsun...adı üstünde ne arazide zorlamaya nede aşırı hız yapmaya dayalı bir yapısı yok o yüzden kısıtlı bir kullanım için çok aşırı bir şeye para vermeye gerek yok mtb yada yol almak istesen yorumum değişirdi tabi..
ama bisiklet dediğimiz şey hem alınca mutlu eder hemde pişmanlık riski taşır o yüzden nerelerde nekadar kullanacaksın hayatına ne kadar sokacaksın karar ver çünkü az kullanırım dersin ama bisiklet öle tahrik eder öle keyif verirki üstüne koymak istersin zmanla bir bakmışsın hayatın ona dayalı :) eğer böyle bir durum varsa bir kere al ve tatmin olacağın ve pişman etmeyecek bir makine al derim!

Tepki
9
İsim
Ali Şahin
Ghost un kadrosu çok iyi. Eski bisikletim ghostdu. Donanım olarak kıyaslayamayacağım o bilgşde değilim şuan.

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Şimdi arkadaşlar Bu bisikletler hibrid diye geçiyor hem hafif arazi şartlarina hemde asfalta uygun yani tam olarak benim aradığım tarz ben keyfi turlar ve binisler için alıyorum önemli olan isime mi bakmak donanıma göre fiyata mi çünkü mosso diğer iki modelden de 700-900 arası daha ucuz benim de ilk olacak aşağı yukarı neredesye aynı donanimdalar

Arkadaşlar siz olsanız merida crossway 500 mü tercih ederdiniz yoksa ghost panamao x6 mı bir de merida nerenin üretimi ve hangisi daha iyi marka

Tepki
8
İsim
ilker
Merida her zaman hoş bir bisiklet ve tabikide merida diyorum şahsen

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Arkadaşlar lütfen anlayan herkes yorum yapsın ilk bisikletim olacak ancak bi türlü iki bisiklet arasından karar veremiyorum ghost panamao x6(2300tl) yoksa merida crossway 500(2500tl) mü. 2015 serileri lütfen artık yardımcı olun karar verirken neye bakmak lazım

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşım,kafayı sıyıracak bir şey yok.Rahat ol.İki bisikletin özellikleri birbirine çok yakın.Hangisinin görünüşünü seviyor ve içine siniyorsa onu al.Maliyet önemliyse pazarlık yap.Hangisi ucuza geliyorsa onu tercih et.İkisi de kaliteli bisikletler,rahatlıkla beklentini karşılarlar.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Ahmet-E

Bu yorum katılıyorum. Gayet tabi ki içine sineni alacaksın. 2si arasında kaldı isen demek ki ; maliyetten yana sıkıntın yok. Hangisinin duruşunu, rengini , modifiyesini begendiysen onu al. Takacak birşey yok !
Şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
hayatta en ciddi derdin bu olsun :) ikisi de güzel bisiklet..

• Beğen

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Nando dostum şu ghost çok karakterli duruyor bence...arkadaşlarında dediği gibi iki bisikletle birbirini pek aratmaz ikiside iyi..git gör hisset al :D

• Beğen

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
tasarımı hoşuna gideni al. Aynı bisikletler...

• Beğen

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
Tasarım olarak merida daha çok hoşuma gitti ancak meridanin fren kolları ve ayna kol shimano değil başka bi marka ama hatırlamıyorum. Ghostta havalı maşa var meridada yok meridada yaylı sele var aynı ağırlıktalar yaklaşık ghost daha mantıklı duruyor ama merida daha çok hoşuma gitti bi türlü karar veremiyorum

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Nando kardeşim bence bisikletleri canlı görmeden karar vermen zor..kafayı sıyırcak durum yok burada yazılcak ekstra bişeyde yok esasında...bilgileri topladın artık canlı görüp etkisinde kalma aşamasına gelmişsin :) git canlı kanlı gör ikisinide

Nando

Üye
Tepki
9
İsim
Yasin Ceylan
İkisini de gördüm canlı merida daha hoş estetik olarak :)

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Bende senin gibi kararsız kalıyorum böyle konularda ama ne alırsan al ötekini almadığına pişman oluyorsun :D veya başka bir bisiklet görünce ben bunu neden görmemişim diyeceksin :D o yüzden önemli değil iç sesini dinle ;) rengi güzel olanı al mesela

• Beğen
Tepkiler: GökhanRR ve Nando
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.