30 Temmuz Cumartesi İznik Gölü Turu, Yetişen Geliyor

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe

Teşekkürler bilgiler için Kudret Abi.
Yolun zorluğunun farkındayız o yüzden erken çıkıp, yavaş tempoda gidip, geç dönücez. Sıcaklık konusuna gelince, güneşin tepede olduğu vakitlerde gölün kenarında pedallıyor olacağız. Çok sıcak basarsa uygun bir yer bulup atlayıveririz göle. :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ekrem Erten

çok yorulma olursa dönüşte mecburen yalova feribotuna binmece ama saatlere bakmak lazım her ihtimali göz önüne alarak son feribot cumartesi kaçta yalovadan yenikapıya,, son kalan yalovadan topçulara 12 km lik düz yol bile çok zor gelebilir anladığım kadarıyle bu yukardaki rota 200 km yi geçiyor bi günde......giden arkadaşlar oldu yalnız 03.00 de evde olmuşlar ...

http://i1216.photobucket.com/albums/dd377/darqflames/rota.jpg

bu tur bi günde 230 km dir ama rampalarıda ekleyin ,özellikle dönnüşte boyalıca eğim 18 orda ...,,bunu nerden biliyorum çünki topçular yalova orhangazi ve gölün güneyi artı kuzeyinden orhangazi ve yalova topçular son 4 km lik eskihisara rampa 4 km ora tam 200 yazmıştı bize ,,,rampada kaybettiğimiz enerjiye göre 200 ü de aştı tabi..

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe

Haydarpaşa'dan çıkıp Haydarpaşa'ya dönüş toplam 140 km. Biz artı olarak ordan Esenler'e geçicez.
Evet dönüşte yorulan Yalova'dan ido deniz otobüsüne 20 liraya binip daha rahat dönebilir. 21.45'te son deniz otobüsü.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ekrem Erten

ekrem bu işin piri mustafa akmandır ona bi danış yukardaki rota bence 140 değil ..bizim 200 km ise şöyle birinci turda biz 44 km basarak bostancıdan gebzeye geldik ordan feribotla karşıya 12 km sonra yalovaya geldik yalova çıkışında rampa var idi 5 km diktir akabinde gölün güneyinden kuzeyine dönerek orhangazi ve yalova ora toplam 128 km idi ve son kalan 12 km topçulara ve eskihisardan gebzeye 4 km rampayıda eklediğinde bi günde 200 km ve bu olayı sekiz saatte tamamladı ekip sele üstünde geçen zaman bu idi........

ayrıca aytekinin yolu boyalıcadan oldu orayı biliyor ben o yolu kullanmadım orada 18 eğim rampa demek km lerin çoğalacağı,,,,, uzun yolda daima rampada yakacağın kaloriye göre km hesaplayacaksın bu iş 140 km yi aşar sana 200 lerin üstünde gitmiş gibi yorgunluk verecek üstelik sıcakta eklenecek katsayı çoğalacak,, mustafa dostum ile bisikletçide konuşurken bisiklet tamircisi kız derbentte iyi rampalar var demişti ama zinciri kopunca mustafa dostumun ,tur bitti ..

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe

Abi başka bir siteden daha hesapladım yine 140 km çıktı. Gebze'den Haydarpaşa'ya trenle gidicez bu arada.
Sizin turu da okumuştum, yarıda kalması kötü olmuş. Biz sağ salim bitiririz umarım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ekrem Erten

ben sana hesaplayım orayı en sağlam siteden buraya yazarım uzun sürüyor hesaplaması ...şimdi dediğim gibi boyalıcada rampalar 18 eğim ayrıca kız derbentte var ayrıca yalova çıkışında var 5 km sürüyor şimdi orhangaziye paso iniş ondan sonra gölün güneyinde rampa sıfır yok bir iki köy girişi rampa var bi de bi yerde var yol üzerinde ama bunlar önemsiz rampalar iznik e geldin köfteci yusufa uğra derim ve iznikten çıktıktan sonra rampa yok esas olay boyalıcadan dönüşte bütün bilgileri aytekten almıştım boyalıca çıkışı çetin olacak kız derbente dikkat ,,,,,,,,,,,,,,evet haydarpaşadan gebzeye trenle geleceksin ,gebzede indikten sonra 4 km sonra eskihisara geleceksin ora paso iniş dönüşte ordan döneceğin için sana 4 km rampa olacak bu turun en zor bölümü dönüşte boyalıca ve topçular arası olacaktır .................diğer arkadaşlar bu yolu dönmek istememişler ve devam ederek orhangaziden tekrar geldikleri yoldan çıkarak yalova yapmışlardı ve feribote geç kaldılar tabi,,,yol çok kötü mıcır asfalt ....gerek gölün kuzeyi ve gerekse güneyi ..............
evet bu tur yapılır çok sıvı kaybı olacak su şart iki adet matara bisiklete monte edilmesi lazım ,,,,,,,,,,,,,,,,, enerji barlardan power bar gel 10 adet lazım bence tanesi 5 kağıt

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Ekrem kardeş,

Öncelikle hayırlı turlar olsun abicim. Çok keyifli bir yol. Anladığım kadarıyla Altınova tarafından değil, direk iskelenin karşısındaki vadiden yardıracaksınız. İnşallah bol keyif alırsınız. Belki incelemiş olabilirsin, yanıma arkadaş bulamayınca ben de benzer bir şeyi

(link)

biraz daha güdük versiyonunu yapmıştım, ancak gölü güneyden dolaşmayı çok merak ediyorum. Gerçi Kudret abi, yol mıcırlı, kondisyonunuzu ona göre ayarlayın diye uyarmış, kuzey yolu aynen bu şekildeydi, demek ki güney yolu da aynı. İnşallah rüzgâr lehinize işler, rüzgârın yönünü önceden görebiliyor muyuz meteorolojiden, ne kadar tutarlı oluyor bilemiyorum.

Abi gidin dönün, resimler çekin, inşallah zevk alırsınız ve inşallah Eylül ayına bir tekrarını yaparsanız ben de katılmak isterim.

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
katılmayı çok istediğim bir tur bu. malesef katılamayacağım. :( umarım eylülde terarlarsınızda bende katılırım. :)

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@mtsemiz

Evet direkt iskelenin karşısını planlıyordum ama Altınova yolu daha mantıklı geldi şu an, fazla yokuş çıkmak istemeyenler olabilir.
Sizin tur da güzel olmuş, fotoğrafları görünce bir an önce yola çıkasım geldi. :)
Rüzgar giderken arkamızda olacak ama dönerken kuzeyden çok az yavaşlatıcak bizi, sorun olmaz.

Evren T.

Forum Bağımlısı
Tepki
742
@Kudret Kurtcebe

Kudu ;

Abartma..... :)

Yalova -Boyalıca - İznik - Boyalıca - Orhangazi - Yalova 140 km.Gittik de biliyoruz... :)

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Erten

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@nihat yildir

Nihat, aynı durumdayız abicim. Ama katılamıyorsak da heyecanı elden bırakmayalım, önce Ekrem'lerin resimlerini ve hikayesini bir görelim, sonra da Eylül'e dek birbirimizi sık sık gaza getirme aktivitelerini ihmal etmeyelim. :cool:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@porter3434

evren şimdi hesapladım yukardaki rotaya baktım map my ride dan ,,,
şimdi arkadaş topçulardan gidecek 12 km yalovaya ,,,ordan yalovadan ta boyalıcaya kadar gölün güneyinden hesap yaptım 106 km yazmakta ve boyalıcadan topçulara çıkacak orada 59 km ne etti 177 km son eskihisardan son 4 km yide ekle 181 km rampalarda giden enerjiyi km ye vuracan ne etti 200 ü aşar bu olay adama 200 km gitmiş gibi yorgunluk yaratır .....hesap ortada müdür ,,,
ayrıca gölün güneyi berbat yol adamı acaip yormakta sarsıntıdan bunuda eklemeye dahil ettim ...

http://i1216.photobucket.com/albums/dd377/darqflames/rota.jpg

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
@mtsemiz

haklısın. şimdilik ekremlerin tecrübelerini paylaşmakla yetinelim. eylülde birşeyler yaparız. :)

Evren T.

Forum Bağımlısı
Tepki
742
@Kudret Kurtcebe

Sen yanlış hesaplıyosun sanırım.Bi yanlışlık var o hesapta...Topçular-Altınova-Boyalıca-İznik 62 km.

İznik-Orhangazi-Yalova-Topçular 78 km.

Topçulardan sonrası eve nasıl gideceklerine göre değişir...

Daha kafa karıştırmayalım.... :) Macerayı yaşasın arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Erten

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe

abi mapmyride'dan da aynı hesapladım. (link)

topçular-iznik-orhangazi-yalova-topçular = 137 km
8 km de gebze eskihisar olsun etti 145 km.
Tamam zorlu olacak ama insanları korkutma Kudret Abi :)
Erken çıkıp geç dönerek zorluğunu azaltıcaz turun.
9'da başlayacaz topçulardan pedallamaya. Topçular'a dönüş de 8'de falan olacak tahminen. 11 saatte 150 km yapalım artık di mi? :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ekrem Erten

yok ekrem korkutma değil ....evet evrenin dediği gibi olayı yaşayın derim .....
hata yapmış olabiliriz km hesabında ...............

evet hatayı şimdi buldum106 km de hata yapmışım senin dediğin tam tamına doğru çıktı bu işin piri olamadık gitti yahu .....evet 145 rampalar ile 160 km yorgunluk verir ıron man turu ..

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe

Vaktimiz bol olduğu için bence geçen haftaki Polonezköy turunu yapanlar bunu da yapar. Orda tek sigara içen bendim ama yarınki turda herkes sigara içiyor olacak :D

Tepki
32
@Ekrem Erten

Hiç yakıştıramadım doğrusu hem bisiklet sporuyla ilgileniyorsunuz. Hem sigara içiyorsunuz. İçiyorsanızda burada reklam yapmanıza gerek yok bence birde çok iyi bir maharetmiş gibi yarınki turda herkes sigara içiyor olacak demişsiniz.

• Beğen
Tepkiler: m.cihan

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Berk Yıldırım

Maharet gibi söylemedim, övünülecek bir şey olmadığını biliyorum. Önceki turda tek sigara içen ben olduğumdan bayağı dışlanmıştım. Yarın böyle bir şey olmayacağını belirtmek istedim.
Ayrıca tur aşırı zormuş gibi gösterilince, sigara içen insanların bile bitirmeye çalışacağını, yani içmeyenlerin turdan korkmamalarını sağlamak içindi.
Lütfen anlamaya çalışalım karşıdakini eleştirmeden önce.