30 Eylül 2012 Eskişehir-Bursa İnegöl Buluşması

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Parkur mesafe olarak uzun olsa da Bozhöyük-İnegöl arasının manzarasına doyum olmaz.Sırp bu yüzden bile denemeye değer.Bol fotoğraflı tur yazınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN.

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@burhan çetin

Teşekkürler Burhan bey.Aynı parkuru defalarca geçtim ve forumda paylaştım bu turun resimleri çıkana kadar açtığım konulardan bakarsanız diğer fotoğraflar ile pazar akşamına kadar idare edersiniz :)

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Teşekür ederim Cüneyt abi. En kısa zamanda bir tur daha yapalım. sonuncusunun tadı damağımızda kaldı. Çok keyifli olmuştu..

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Bu arada benim ön ışık kırıldı arka ışık sağlam. cumartesi sınavdan sonra temin etmeye çalışacağım.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Şen Kamil

Üye
Tepki
1
Yol bisikletim olsa Bozüyük'ten sonra size eşlik edebilirim fakat sehir bisikletim var.Tahminen sadece sizi yavaşlatırım.Yol bisikleti alana kadar organizasyonları okumaya devam :)

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Şen Kamil

Bozüyükten İnegöle kadar sıkıntısız eşlik edebilirsiniz ama geri dönüş muhtemelen yalnız kalırsınız.Her hali karda gider dönerim derseniz kapımız herkese açık.geride kalan arkadaşları bir noktaya kadar bekliyoruz ama baktık iş komple ekibi geride bırakacak o zaman maalesef her arkadaşımın turu kendi başına tamamlayacak halde olması gerekiyor.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Ferhat abı,eve dondum buz gıbı dus ve uzerıne guzel bı sofra...ama aklımın ucundan bı ara sızınle esk.e donup ordan otobusle donmek gecmedı degıl.Doyamadım rampaya :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN

Barış bizde kazasız belasız atlattık çok şükür.Ömer 11-23 rubleden dolayı biraz sıkıntı çekti ama o da bitirdi.Son 20 km hava kararacak diye ben biraz performans yaptım :) turu anlattığımda o da son 20 km sini anlatır .Son 20 beraber değildik :) tekrar teşekkürler bizi oralardan tek başımıza bırakmadığın için....

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Ohoo ben eve geleli çok oluyor. son 20 km de su gibi akıp gitti.Teşekürler Barış abi Ferhat abi. Aslında bizde hızımızı alamayıp Bursa mı yapsaydık. 11-23 52-39 efsaneymiş öğrenmiş oldum. son 20 de parçaladı beni.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@ömer korkmaz

Şekil yapma Ömer bir dahakine bırakırım Mezitlerin ortasında basar giderim :) 11-23 ile 225 km lik bu şekilde rampalı tur olmaz dizlerine yazık oldu.

• Beğen
Tepkiler: ömer korkmaz

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
şekil yapmak, basıp gitmek, hızı alamayıp devam etmek bildiğim konular =)

yalnız son 20'deki sorunları, dişli oranlarını, bunun mesafelerle ve rampalı turlarla alakasını, bi de dizlere yazık olma durumunu biraz açar mısınız?
(yaşamadan tecrübe kazanmak babında =) )

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Turun anlatımını yaptım takip edenler için link vereyim.....Dieğer mevzuya cevap biraz sonra ....

(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@CandanC
Ömerin aynakol diş sayısı 39-53 ,ruble diş sayısı da 11-23 yani oldukça kullanımı sert yüksek kadansa pek izin vermeyen (eğimde) bir durum.Normalde rampası olmayan düz yol ağırlıklı ve daha kısa bir tur olsa vazgeçilmez olurdu.yada 50-70 km lik yarış koşulsaydı yine çok iyi bir tercihti.Ama 225 km lik böyle rampaları olan bir turda bu tercih insanı üzer.Kadans yapılamadığı için dizlere yük biner.En eahat kullanımda bile ön aynakol 39 arka ruble 23 diş ki aynakolu bir tur çevirdiğinde arka tekerin dönme sayısı oldukça yüksek yaklaşık 2 tur( yokuş çıkarken pek istenen bir durum değildir)

Normalde bu seçenekte aynakol ruble tercih edenler tabiki vardır ama ya uzun senelerdir yol bisikletine bindiklerinden bu oranlara alışıktırlar yada bu seviyede tur yapmıyorlardır .Bugün Ömer yeterince zorlandığının farkında ya ruble değişecek yada bacaklar kuvvetlenecek bundan sonra rampalarda biz arkasından koşturacağız.....

Turun anlatımı:

(link)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ferhat senin aynakol, ruble kaç?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@CandanC

ben aynakolu 3 lü kullanıyorum 52-39-30 ruble 11-25 ama evde birde 12-27 rublem var değişiklik yapabiliyorum. Aynakoldaki 30 dişi de turun durumuna göre kullanıyorum normalde o sayıya pek inmem ama böyle uzun turlarda veya çok rampalı turlarda çok rahatlatıcı oluyor....

• Beğen
Tepkiler: CandanC

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
tamamdır... şimdi gözümde canlandı =) teşekkürler =)

• Beğen