'' 30 ekim -a-b grup-iznik-''

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Cem Şentin
Aslında bu keşif turunu dün yaptım. Bundan evvel başka bir işim olduğu için o tarafa gitmiştim. Keşif notu ve fotoğraflarına şu başlıktan erişebilirsiniz: (link)

Gerçi gitmiş kişilerin ihtiyacı yok hatta bunu kendilerince ifade etmişler; elbette herkesin seviyesi farklı! Bence kimse kimseyi zorlamayacak şekilde en az iki güzergah belirlenmesi ve bunları mesafe/zorluk seviyesine göre, yakın saatlerde buluşma noktalarına ulaşılacak şekilde tertiplenmesi iyi olacaktır.

Dip Not: Bu arada ben hiç Örencik Köyü'ne gitmedim. Yoluna girdim ama zorluğu arttırmamak için en yakın köyler üzerinden devam ettim. Oradan bol bol fotoğraflar ve notlar paylaşırsanız sevinirim. Bir gün oraları da deneriz inşaallah.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu gün kurtdoğmuş ağır antremanında başarılı olanlar kesinlikle iznik e davetlidir hepinizi tebrik ederim

1- burak
2- osman
3- adem dualı
4- adem sönmez
5- ekrem
6- aykut
7- emir
8- yılmaz
9- ozan
10- ve cem şentin....

bugsbunny -ogün kafadan geliyor arkadaşlar 07.30 da haydarpaşa buluşmaca..

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
30 Ekim'de görüşürüz bi aksilik olmazsa Kudret abi. Daha önce, 16 Ekim'deki tura da katılacağım inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Güner

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Bugsbunny
Ogün abi o gün bıçkıdere de bana dedin ayaklığı çıkar fazladan ağırlık diye, bugün kurtdoğmuşda bisiklet sürekli titreyince offroad da kendi çıktı :D

• Beğen
Tepkiler: Bugsbunny

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
He he... "Off road'da toprak, MTB'ciyi kendine doğru çeker." demişti bi abim. Yani "hafif ol ki, uçasın!" demek gibi bişey bu :in: . Sen Off road'lara girdikçe, bisikletindeki tüm gereksiz parçaları hissettirecek zaten arazi sana. İsabet olmuş ayaklığını düşürmen :) Bi daha takmazsın herhalde ayaklığı di mi? ;)

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Bugsbunny
Yok abi takmam şimdi lastiklerde 1.50 ile değişecek ayın 8 inde , baya bir hafifleme hissedilecek, zaten vidası düştü bide onun vidasını arayamam bisikletçi bisikletçi gezip :D

• Beğen
Tepkiler: Bugsbunny

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Bugsbunny

Benim için en önemli fazlalık, fazla kilolardı. Onlar da gitmeye başladı. Eve vardığımda su içmeden önce tartıldığımda 84.7 kiloya düştüğümü gördüm. Sonradan yıkanıp akşam yemeğinde ekşili köfte, zeytinyağlı fasulye ve söğüş domates yedim. İlk önceliğim normal kiloma ulaşmak. Daha sonra bisikleti hafifletmeyi düşünüyorum, elbette iş bulduktan sonra.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

cem büyük başarı senin bu kilo olayı az buz değil 15 kilo 300 gram gitti senden,,,
evet aydos rampalarda dönüşte ordada gitti tabi.....ozanın kasktan acaip su aktı orda....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet iznik kesin liste

1- kudret
2- ogün bugsbunny
3- ozan

avrupa yaka,,

a-burak
b-ekrem
c-yılmaz
d- adem dualı
e- emir
f- osman

veeeeeeeeeeee cemo sende durumunu belli et ...................

kurtdoğmuşta başarılı olan arkadaşlar kesin durumlarını teyid eden mesaj atarlarsa listede olacaklar buraya gelmek için kurtdoğmuş imtihanı gerekiyordu ve arkadaşlarım son derecede iyi başarı almışlardır hepsini tebrik ederim benim ne demek istediğimi iznik tavşanlı yolunu o 19 eğim rampasında anlayacaksınız ,toprak zeminde çok ağır zeminde çalıştık tavşanlı yolu için ....evet güzergah tavşanlı- ahmetli ve örencik ,sermayeciye girmeden mahmudiye devasa çıkışlar ...ve devasa iniş mahmudiyeden sonra ve çakırlıdan iznik gölün kuzeyine kuzeyden iznik ve iznik dönüş ya boyalıca ya da orhangazi grupça karar vereceğiz yalnız 1 saat mola çok süratli bi biçimde gideceğiz 30 km boyunca durma yok yalnız su içme olayını bisiklet üstünde giderken başaramayanlar durup içer ihtiyacını giderir ve rampaları yemeye devam eder...sıkı rampalar var ..ama hiç biri kurtdoğmuş gibi olamaz ölüm yolunu devirdik tavşanlı neymiş ordaki bütün tavşanları yeriz artık..haydarpaşa saat 07.30 tren ile gebze son durak,,,4 km iniş ve feribot bisiklete ücret yok toplam 13 lira yol parası dönüş gene topçular ve tren ....

evet a-b grup dedik ama a grubun koçu hasanın durumu belirsiz hasan düşük tempolular ile gelecekti ve orhangazi yolunu kullanarak ordan kuzeyden devam ederek tekrar aynı yolu alarak yalova ve topçular yapacaktı en kolay yol ,en az rampa burda olduğu için düşük tempolular burada gidebilir dönüşte sadece 10 km lik orhangazi tırmanışı vardır eğim 6 felan..asfalt yol ve geniş...giderken beş km lik bi tırmanış var yalovadan sonra...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yılmaz dostum bisikletin arkasındaki aparatı tamamiyle sökmesi gerekecek ve ozanda ayak takmayacak....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar iznik planı şudur,,,

07.30 haydarpaşadan trene, gebzede ineceğiz ve eskihisara ineceğiz................ordan topçulara 800 metre sonra sağdan tavşanlı yolu ve ilk rampa hemen başlar rampalar devam edecek güzergah ahmetli köyü-örencik köyü-sermayeciye girmeden mahmudiye köyü ve çakırlıdan iznik kuzey sahile durmak yok 30 km boyunca ,,,,ordan durmadan iznik e bir an önce varacağız ve köftecide toplanılacak....yarım saat içersinde yemek yenmez tabi ama ben açıkça yemek için gitmiyorum yarım saat içersinde gırtlak olayını halledip hemen döneceğim ve boyalıcadan çıkacağım ilk kez gideceğim için kroki hazır elimde , arkadaşlar tavşanlı girişinde levhalar vardır kesin yolu bulacaksınız...biz oraya kalmaya gitmiyoruz...biz iznik i en kısa zamanda alacağız ...bizim derdimiz bu ,derdi bu olanlar gelecek...antreman yaptık ama dahada pişmek için 16 ekimde ağır bi antreman olacak burda durmak yok bıçkıdereye kadar ,bütün detaylar 16 ekim topiğinde anlatılacak mola verilen yerlerde yarım saat en fazla gırtlak ne ise .evet 23 ekimde ise nadasa yatacağız dinleneceğiz ve 30 ekimde işi bitireceğiz......

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
@Kudret Kurtcebe

iznike varim , sokerim bagaji sorun yok :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yilmaz kaynak

meseleye geç uyandım ben yoksa sana söylerdim yılmaz , bence tekerin aşırı patlamasının nedeni o fazlalık olan parça...bisiklet çok farkedecek gereksiz o ....

evet iznik kesin liste

1- kudret
2- ogün bugsbunny
3- ozan

avrupa yaka,,

a-burak
b-ekrem
c-yılmaz
d- adem dualı
e- emir
f- osman

veeeeeeeeeeee cemo sende durumunu belli et ...................

kurtdoğmuşta başarılı olan arkadaşlar kesin durumlarını teyid eden mesaj atarlarsa listede olacaklar buraya gelmek için kurtdoğmuş imtihanı gerekiyordu ve arkadaşlarım son derecede iyi başarı almışlardır hepsini tebrik ederim benim ne demek istediğimi iznik tavşanlı yolunu o 19 eğim rampasında anlayacaksınız ,toprak zeminde çok ağır zeminde çalıştık tavşanlı yolu için ....evet güzergah tavşanlı- ahmetli ve örencik ,sermayeciye girmeden mahmudiye devasa çıkışlar ...ve devasa iniş mahmudiyeden sonra ve çakırlıdan iznik gölün kuzeyine kuzeyden iznik ve iznik dönüş ya boyalıca ya da orhangazi grupça karar vereceğiz yalnız 1 saat mola çok süratli bi biçimde gideceğiz 30 km boyunca durma yok yalnız su içme olayını bisiklet üstünde giderken başaramayanlar durup içer ihtiyacını giderir ve rampaları yemeye devam eder...sıkı rampalar var ..ama hiç biri kurtdoğmuş gibi olamaz ölüm yolunu devirdik tavşanlı neymiş ordaki bütün tavşanları yeriz artık..haydarpaşa saat 07.30 tren ile gebze son durak,,,4 km iniş ve feribot bisiklete ücret yok toplam 13 lira yol parası dönüş gene topçular ve tren ....

evet a-b grup dedik ama a grubun koçu hasanın durumu belirsiz hasan düşük tempolular ile gelecekti ve orhangazi yolunu kullanarak ordan kuzeyden devam ederek tekrar aynı yolu alarak yalova ve topçular yapacaktı en kolay yol ,en az rampa burda olduğu için düşük tempolular burada gidebilir dönüşte sadece 10 km lik orhangazi tırmanışı vardır eğim 6 felan..asfalt yol ve geniş...giderken beş km lik bi tırmanış var yalovadan sonra...

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
bagajin ustunde bide poset vardi yaklasik yarim kilo , onu cikartmam lazim acilen.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yilmaz kaynak

biliyorsun yılmaz bu pazar sürat yaptık o toprak yolda ve rampada bisiklette fazlalık olmayacak ben matara bile koymuyorum ağırlık yapıyor ...giderken arkada pet suyu taşıdım ama sarsıntıda kurtuldu..alamadım çünki saniye ile savaş veriyordum ....şimdi ön tarafta çanta var , ona göre bi kap ayarlamaca ve içinde su olacak ....hiç sevmem bisiklete parça takılmasını km takmam lamba takmam arka spot takmam ,günü birlik ise iş, hava kararmadan işi bitirmek lazım ..özellikle ne zaman kışın....günler kısa.....bisiklet forma kışın olması lazım ,tabi kışlık arkaya suyu koyarsında dehşet pahalı marka bisiklet formalar....

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Büyük ihtimalle ben de geleceğim Kudret Abi. Ama işsizlik nedeniyle kışlık formayı nasıl edineceğim ? O beni düşündürüyor.

Emir Tetiklitop

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Corratec
Desenize herşey paraya bakıor ..
O zaman ben kredi kartı çıkartıp 6 taksit olaylarına şimdiden başlıyım :D nakite para mı dayanır :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

eldeki imkanlar ne ise onlara baş vuracan artık cemo...

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Benim artık erken yatıp kalkmada sıkıntı olmaz Haftanın Salı Çarşamba Perşembe Cuma günleri zaten dershane dolayısıyla saat 7.30 da kalkacağım. Bugün başladı bakalım hayırlısı