29 mu 26 mı ? Kafam çok karışık yardıma ihtiyacım var..

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Mutlaka en güzeli bir görüp denemek ben arabamı görmeden bilmeden aldım sıfır aldım aynı şekilde bisikletimi de.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@hogutmen
Sizin bisiklet size göre zaten büyük değil mi? :) 16" falan olması lazım size, hadi tur bisikleti diyelim 17 ucu ucuna olur belki. Ama 18" büyük. Sele borusunu da çok aşağıda kullanıyorsunuzdur mesela, değil mi?

Tepki
4
İsim
BerkayS.Yılmaz
Bisiklet
Bianchi
boyum 182 48 cm kadro 26 jant rahat rahat kullanıyorum.

B

BF Okuru

Misafir
Konuyla alakasız belki ama bu 26 er 29 er derken neden "er" diyoruz bilen biri burdan yada ozelden yazabilir mi ?

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Deniz Tezcan

Sele borusunu normal kullanıyorum. Diğer türlü dizlere zararlı olurmuş. Ama üst kadro borusu bisikletten ortaya atladığımda malum bölgeme çok yakın. Topuk farkı ile yani. Çıplak ayakla sürsem Maazallah hiiiiih :(

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.263
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Öncelikle Bisiklet soran kardesimiz 13 yasinda ve boyu daha tam gelismemis bir cocuk. Bu cocuga neden bisiklet önerisi sunu al veya sunu alma deniyorki.
Yasi kücük ve boyu 18-20 yasina kadar uzayacak bir cocuga ucuz yollu bir bisiklet yada ikinci elden simdiki boyuna uygun bir bisiklet alinir ve 1-2 sene sonra boyu biraz daha uzayinca degistirilir ve bu böyle boyu tam gelisene kadar devam eder. (Kardesimizin ailesi 3000Tl nedirki diyecek kadar zenginse durum degisir tabiki)

@furkan.zaman
Furkan, bu soruyu her gördügümde bende soruyorum. Burada neden türkce kelimeler kullanilmiyor diye kizanlar var ama er kelimesini devamli kullaniyorlar.

Er eki almanca ve ingilizcede sadece lik veya luk eki oluyor, yani 26er (sechsundzwanziger) oder 29er (neunundzwanziger) bu almanca yazilis sekli ve türkcesi ise söyle 26lik mi (yirmialtilik) yoksa 29luk mu (yirmidokuzluk) oluyor. Baska bir sey de degil.

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar

Mr.Yoloo

Üye
Tepki
0
İsim
Giray Şenol
Bisiklet
Salcano
Boyum büyüyecek biliyorum ailem zengin değil teog hediyesi olarak dusunuyorlardi.ilk başta çok düşündüm.salcano ng 650 ye karar verdim vazgeçtim.kron xc250 almak istedim vazgeçtim.xc 1000 almak istedim vazgeçtim.en son aklıma cannondale trail 3 takıldı fakat kadro boyu ve jant büyük olduğu için takıldım ve bisikletforumda paylaştım. Kısacası benim boyundaki ve yasimdaki bir çocuğa hangi dağ bisikleti uygun olur?

B

BF Okuru

Misafir
@muratcömez açıklama için tesekkur ederim . türkçe yazarken kullanmamak lazım o halde :)

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Galat-ı meşhur şerhimi koyayım ben de 29er için.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.148
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Deniz Tezcan
Hocam yorumumu okumadın yada yanlış anladın galiba
Yazımın neresinde genelleme gördün onuda anlamadım
Benim boyum 181 cm BEN rahat kontrol edemedim dedim
Kaldıki sende 29 er önermemişsin

B

BF Okuru

Misafir
@Deniz A
181 boyla 29er kullanamadım dediniz ya, o boya bile 29er uygun değil gibi bir anlam çıkıyor :) O yüzden genelleme dedim.
Ayrıca ilk kısımda aynı düşünüyoruz anlamında "ben de" diye yazdım :)
Çok net yazmamışım haklısınız :)