'' 29 mayıs garipçe performans ''

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kontenjan 10 kişi.......
herkez tekdir..............
lastik patlamalarında tekdir..............
tempo düşük olmayacaktır mola kısa olacaktır .............
beşiktaş-sarıyer etabı durmadan alınacaktır 5 dakika rampa ve rumeli kavağından garipçeye kavşağına kadar durmak yok .............
garipçeye inilmeyecek ...............kavşakta mola 5 dakika..........
dönüş................... rumeli kavağına .............sarıyer ...........
ve maslaktan yukarı ..............zincirlikuyu beşiktaş.................
kısa molalar bol bol acı çekmeler........................

bu turu onur dostumun yol bisikletine geçmesinin şerefine düzenliyorum yaşa nur ol onur kim tutar seni .............
tabi ben tutamam artık aytek ve onur şeref konuğumdur gözlerim onları arayacak ......................

evet beşiktaş 09.00 start ................sabah trafik yoktur ...........
hava durumu henüz belli değil..............

kontenjan 10 kişi...................
bu turun dikkat edeilecek püf noktaları .................

1- kavşaklarda çok dikkat edilmesi...............
2- fren mesafe ayarı
3- asla gruba yetişmek için acele edilmemesi..........
4- süratli bisiklet kullanma tekniğine trafikte tam vakıf olmak ........
5- şöförün hatasını kollamak hem yola vakıf olmak hemde arabalara ..
6- tam bir konsantrasyon
7- moral bozuk olarak tura gelmemek ..........
8- su en önemli ihtiyaç................
9- iç lastik ve pompa ..............
10- kask neden çünki hız yapacağız.............
11- otobüs duraklarına yaklaşırken arkadan otobüs geliyorsa tempoyu arttırmak ................durakta yakalanmamak...
12- inişlerde inerken süratli ama temkinli inmek korkmamak endişe duymamak .....en ufak moral bozukluğu bize kaza yaptırır..............
13- trafikte mümkün olduğu kadar sinirlenmemek ne kadar zorda olsa............
14- gene inişlerde süratle inerken keskin virajlara çok hızlı bi biçimde girmemek yatışlarımızı iyi ayarlamak ...
15- ikili bazen dörtlü ,eğer 10 lu isek bu grubu koruyabilmek rüzgara karşı ip gibi arka arkaya gitmek önde biri yorulunca ön değişmesi...........
16- süratli inişlerde inilen yerde trafik işaretleri varsa kırmızıya azami dikkat gösterilmesi yada yan yol varsa araç çıkmasına karşı çok uyanık olmak
17- kavşaklara yaklaşırken arkadan araçın gelip gelmediğine dikkat edilmesi......

v.s v.s

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
katılım olmaz ise bebek rampa alınarak 12 km yol basılacaktır .....
tek olarak olay bitirilecektir................
09.00 -10.15 arası start...................
beşiktaş barboros meydan..............

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aytek selam ...nerdesin ...otomobil derdine düştün ben motor valla buraya sadece sen gelirsin bi de onur başka gelen olmaz da yalnız ben ne yapacağım ................iki adet yola karşı durumum bu melez ile biraz zor ............yalnız nasılsa yolu bilyorum dönüşte aynı güzergahtan sizi yakalarım ................

beşiktaş..........durmadan sarıyer..................tabi yol bisikletinde önce yavaş tempodan hızlıya geçersiniz......... sarıyere benden önce varmaca olur beklemeden gidersiniz ben nasılsa garipçeyi biliyorum .....
garipçeden inerim 10 dakika mola ve dönüşe geçerim olay bu kadar basit kesin yolda zati ras geleceğiz ......................

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Çavuş saol benim için topik açmışsın ama 29 mayısta sınavım var benim. oynama mı yapsak tarihte.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onur Berberci

neyse sağlık olsun onur o gün special bi olay var ondan, tek yaparım sorun değil aytek gelirse sevinirim kimse gelmez ise 12 km ye işi bağlarım o gün ,
bebek rampayı alırım..

:in: :in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
zeko,,,, zekeriye geçenoğlu....
ömer başkıran,,,,,
semir karabulut,,,,,,

aranan fakat bulunamıyan dostlarım.....özlettiler kendilerini,,,,,

:in: :in: :in:

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş biliyosun tur duyurusu pek yapmıyorum...şimdi bugünden 29 Mayıs için bişey diyemem...
ama artık senle hafta içi takılmaya başlayalım derim....
senin oralarda bir kaç rotayı yapalım sana suluk ve suluk kafesi ayarladım gibi çift muzlu sütünde benden ilk fırsatta Bostancı çıkışlı bi tur patlatalım diyorum...en az bi 120lik olalım...güzelleşelim..:):):):):):):):):):):)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

olur aytek yalnız sende yol olursa seni yakalamam biraz hikaye olur ama sende sevmiyorsun mtb yi nasıl olacak nasıl ayar yapacağız, taşıtlarımızın kapasitesi bir değil ben 44 de sen benden fazla dişte , yolla gelirsen emme ben ne edecem acep...

:) :) :) :) :) :) :)

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş yol yordam farketmez..:):):):):):):):)
Sabihaya mtb ile gittik yolla gittik değişen bişey olmadı citybike la gideceğimde arka aktarıcı kırıldı sele borusunu ve seleyide bir arkadaşa ödünç verdim....:):):):):):):):)
geçenlerde Onur ve ben mtb lerle Bora Tirkiye takıldık nema problema...:):):):):):):):):):):)::):):):)::):):):)

mtb ile gelirim farketmez....o zaman yetişirsin...:):):):):):):)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

valla mtb de bile azıcık şansımız var yahu yolla artık kaybolursun ara babam ara ondan sonra seni...............

:) :) :) :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
29 mayıs performansta iki kişi var .....

1- kudret
2- aytek...bi şey demedi..

onurun imtihanı var ama imtihan önemli...

en son durum tek kalacağım o vakit her zamanki gibi beşiktaş bebek bebek rampa zincirlikuyu beşiktaş yapacağım eski mekanlarımı özledim

:) :) :) :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enver avcı

helal babo.....

29 mayıs performansta iki kişi var .....

1- kudret
3- enver babo

beşiktaş saat 09.00 da hareket yada durumun zevkine göre 10.15 ....

:D :D :D :D :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
29 mayıs performans....

1- kudret
3- enver babo....

kontenjan 10 kişi..................
sarıyere kadar soluksuz basmaca ............... 5 dakika ........rumeli kavağından garipçe rampa durmak yok sapağa kadar...............
garipçe iniş......................çay mola .............10 dakika dönüş..................rumelikavağına giriş..................rumelikavağı rampa alınacak...................
sarıyere çıkış..................
maslaktan yukarı....................zincirlikuyu -beşiktaş ............
dönüşte malesef sahil yolu tıkanmaktadır .............maslaktan yukarı kaçıyoruz..............

BF Okuru

Üye
Tepki
2
enver senle ikimiz kaldık bak kimse rağbet etmiyor kontenjan 10 kişi bile zor bu turda .....zati aytek listede gözüküyor hiç gelen olmaz tabi.....
ben tek takılmaca yaparım çünki 12 km de işi bitiririm gene, bebek rampayı çıkmak bana iyi geliyor sen sıkılırsın şimdi 12 km çünki .................
ben eski yaşadığım mekanlara gideceğim esentepe zincirlikuyu çocukluğumuz orda geçti .....evet istersen gel ama dediğim gibi 12 km biter olay bebek rampa çıkılacak sadece.....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
29 mayıs tek olarak yapılacaktır mesafe kısadır ....
beşiktaş, bebek rampa ,zincirlikuyu esentepe beşiktaş 12 km durmadan gidilecektir....

29 mayıs yağmurda olsa bu performans yapılacaktır..............
kontenjan 10 kişidir bebek rampaya beklerim.................

:in: :in: :in: :in:

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
1- kudret

affınıza sığınarak gelemiyorum.iyi eğlenceler...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enver avcı

eyvallah enver zati aytek de gelmez....12 km ye zannetmiyorum...
evet tek olacağım sadece 12 km lik yola ....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
garipçe performans......29 mayıs ...hareket saat. 10.15 ,herkez tekdir ...lastik patlamaları dahil.....amaç spor yapmaktır .....sarıyere kadar grup temposu olacaktır mola kısa olacaktır..öncelikle trafikte süratli bisiklet kullanma tecrübesine sahip olanlar önceliğimizdir ...resim çekme yoktur ....performansda sadece mesafe yazılır ve saat tutulur..
bu tarz bisiklet kullanıcı sayısı malesef koca istanbulda hiç yok gibidir ..29 mayısta katılım olmaz ise beşiktaş bebek ,bebek rampası ,zincirlikuyu , esentepe , beşiktaş etabı tek olarak alınacaktır ... son an bi karar değişikliğide yaparak tek başıma garipçe performansı tamamlarım saatler km lere göre tek tek yazılacaktır

evet etab prosedürü...
gidiş performans dönüş serbest sürüştür..
1- beşiktaş -sarıyer --21km
durmadan alınacak....kısa mola birinci mola sarıyerde ..
2- sarıyer- garipçe sapağı -10 km ikinci mola garipçe sapağında ...
3- garipçe sapağı - garipçe 2 km 15 dakika mola bi çay mola ...
toplam 33 km dir .....sarıyerden sonra gelen rampa etkilidir garipçe dönüşü rampalar aynı şekilde...dönüşte sarıyere kadar durmadan basılacak sarıyerde durulmayacak ve durmadan maslak ,dönüşte emirgan rumelihisarı ,bebek ve ortaköyde trafik tıkanmaktadır bu nedenle maslaktan dönüş gerçekleşecektir.. ...bu performans sonucunda sele üstünde kalınan süre sadece gidişte yazılacaktır ayrıca mola en fazla garipçede 15 dakika olacaktır sarıyerde ise 5 dakika, garipçe kavşakta ise beş dakika, sonuçlar buraya yazılacaktır...
kask hayati ve mecburidir çünki sürat yapılacaktır yiyecek olarak enerji barları yada muz artı kuru kayısı kuru üzüm ve sudur iç lastik pompa ..hayatidir..

trafikte süratli bisiklet kullanmak için .........
1- kavşaklarda çok dikkat edilmesi...............
2- fren mesafe ayarı
3- asla gruba yetişmek için acele edilmemesi..........
4- süratli bisiklet kullanma tekniğine trafikte tam vakıf olmak ........
5- şöförün hatasını kollamak hem yola vakıf olmak hemde arabalara ..
6- tam bir konsantrasyon
7- moral bozuk olarak tura gelmemek ..........
8- su en önemli ihtiyaç................
9- iç lastik ve pompa ..............
10- kask neden çünki hız yapacağız.............
11- otobüs duraklarına yaklaşırken arkadan otobüs geliyorsa tempoyu arttırmak ................durakta yakalanmamak...
12- inişlerde inerken süratli ama temkinli inmek korkmamak endişe duymamak .....en ufak moral bozukluğu bize kaza yaptırır..............
13- trafikte mümkün olduğu kadar sinirlenmemek ne kadar zorda olsa............
14- gene inişlerde süratle inerken keskin virajlara çok hızlı bi biçimde girmemek yatışlarımızı iyi ayarlamak ...
15- ikili bazen dörtlü ,eğer 10 lu isek bu grubu koruyabilmek rüzgara karşı ip gibi arka arkaya gitmek önde biri yorulunca ön değişmesi...........
16- süratli inişlerde inilen yerde trafik işaretleri varsa kırmızıya azami dikkat gösterilmesi yada yan yol varsa araç çıkmasına karşı çok uyanık olmak
17- kavşaklara yaklaşırken arkadan araçın gelip gelmediğine dikkat edilmesi......

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aytek......
21 km yi durmadan gideceğim ve buraya yazacağım sonucu ,çıkış saati ve sarıyere varış saati bir saatin altında olursa yani 45 dakika çok iyi bi derece olur ama zannetmiyorum bakalım o gün poyraz olursa sürati etkileyecek 44 dişle bakalım ne yapacağım düz yolda .....
eğer doğru hesapladıksak matematik zayıftı zati okulda.....
21 km yi 45 dakikada alırsak 46 tempo oluyorki valla dehşet tabi bu bisiklet ile imkansız ama yol ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh başka tabi satamadık gitti bu karbonu yahu......
aytek o gün bana bi süpriz yapsanda valla ne sevinirim onurun imtihanı var ...
gerçi seni yakalamak artık imkansız ama aynı güzergahta olmak bile şeref verir ey şanlı dostum benim....