'' 262 km nedir''

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ferhat güzel kardeşim,,,,,bu istanbulda bi tane benim gibi ben yaşta bi kaç deli bulamadım ,,bu yaşta bu olaya soyunacak zati kaç adam var allahaşkına ama benim derdim bu ben bu yolu severim ben bu yollar için varım ta 76 dan beri 1976 da bisiklete başladım bu forumda çok insan daha dünyada yoktu,,ve o zamanlar böyle internet felanda yoktu seneler seneler geçmiş bisiklet alttan eksik olmamış ,,,bi sürü bisiklet aldım ve sattım eskiyince 2 .elden gitti,,,,
evet ferhat güzel kardeşim derecelerin mükemmel tam istediğim adamsın işte senin gibi adamları bulmak zor oluyor istanbulda burda 16-20 yaş arasını örgütlemeye çalışıyorum ama yok olanlar öğrenci olduğu için her zaman antremanlarda var olamıyorlar,,,biliyorsunki bu aşk yolu kimseye bi şey ispat için burda değilim ama benim seleye biniş şeklim bu yani uzun yollara gitmek ama kısa zamanda almak,, evet 240 km - sekiz saatte mükemmel ,,,mükemmel,,,şimdi antreman yapmayınca biliyorsun düşüyorsun geriye tahminimce yol bisikleti var sende,,,
volkan akboga da aynen öyle dedi ferhat ,senin yaşına geldiğimizde kimbilir ne olacağız ama bu aşk yolu 76 da başladı ferhat kardeşim bitmedi bende bitecek gibi değil çünki herkezin bi olayı olmalı evet bu olay yaşamda ona feyz vermeli yaşamına katkı sunmalı benimki bu işte zor olana talip olmak ,,,,

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe

Abi seni çok iyi anlıyorum emin olabilirsin zaten o yüzden çok taktir ediyorum.Bende mtb varken bu turlar çok zor oluyordu o duyguları da bilirim lastik inceltmekten :) anam ağlamıştı. yola geçince tüm dertler son buldu üstüne yol bisikleti takımıyla antremanlar yapınca herşey kendiliğinden geldi.Ama gençlere söylediğim tek şey altında ne olursa olsun sevmek herşeye yeterli pedal çevirdikçe mutlu olan insan her yolu yapar, hız yapmaktan keyif alan insan da sürekli hızlanır.Senin gibi abileri bulmak benim gibileri bulmaktan cok daha zor en azından Eskişehirde yok.Olması için benim 20 yıl daha yaşlanmam lazım :) hemde performans kaybetmeden :) senin diğer yaşadığın sıkıntıları da aynen yaşıyorum gençlerde zaman problemi cok fazla toparlamak zor oluyor sınav dönemi ayrı dert kız arkadaşları kızıyor ayrı dert :) kıssadan hisse örnek abilerimdensin yolun açık olsun. takibindeyiz tüm Eskişehir ekibi olarak......

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ferhat dostum,,,,,,,
bu öyle bi olay ki bi başka insanın saygı göstermesi lazım bu kız arkadaşın olacak ,,,ya da eşin ama ben evli olmadığım için ve de evlenmediğim için çocukta olmadığı için çok şanslı olabilirim bu yaşantıyı ben seçtim hür irade ile ,,,evet mtb aldık, karbon scale 30 large kadro orjinal ağırlığı 10 .7 idi amortisör fox yüzlüğü çıkartıp 2 .elden 500 liraya sattım saso karbon mtb çatal takıldı, amortisör ile işim bitti bisiklet tam 700 gram hafifledi,,,,,ön taraf hafifledi ,,tabi 26 jant olduğu için hız sorunu var,28 kullandığım için biliyorum düz yolda o kadar hız olmaz,,,tabi gene kişinin performansına bağlı ,,,nİtekim volkan akboga dostum 26 jant kullanıyor ama aytek ile kafa kafaya gitti,,,,aytek de 28 yol var ,,,,,belli olmuyorda benim gibi yaşlı olanlarda farkeder,,,
şimdi şöyle bi durum var seçtiğim yollar antreman yerleri stabilize yol ve asfalt karışımı olduğu için yola göre bisiklet düşündüm ,,,ama gördümki en ideali sayko kros 28 jant yol bisikleti stabilizeye girmekte ağır çamurlu zeminlerde gidebilmekte tabi kayalıklı yollarda imkansız ,,,,,orada mtb lazım ,,,bu kartepe otel aslında tam ideal sayko krosa göre nitekim kartepe otel inişi stabilize evet gene bana vakit kaybettirecek bu 26 jant crossride lar ne yapalım bi keş para olsa trigon sayko kros alıp gene eski günlerime döneceğim bende pejo yol vardı 70 lerde ama ağırdı 14 kilo idi ,,,

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi selamlar :) bizde bu işe gönül verdik daha 20 mizdeyiz önümüzde çok uzun yıllar var...İnş seneler geçtik çe bizde senn gibi bisikleti altımızdan eksik etmeyiz:) Daha başlayalı 3-4 ay oldu ama hemen 2.bisikleti aldım..İlki mtb idi şimdi yol aldım :) Ferhat abi sağolsun her konuda yardımcı oluyo ama dediği gibi sınav ve kız arkadaş derdi bazen insanın canını sıkıyo ama olsun :) Neyse lafın kısası inş bizde sizler gibi olabiliriz tek istediğim bu o yüzden çalışmaya devam bu hafta içi full boşum o yüzden hep antreman:)) Eskişehirden sevgiler...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe

Abi benim de yeni hedef cyclocross bisiklet yaklaşık 2 aydır kafaya onu taktım bakalım nasipse oda olur.Boranın açtığı cyclocross videoları konusundaki videoları izleyip de hayran kalmamak mümkün değil ama hem daha parçaları yaygın değil hemde pahalı ben bir iki sene beklerim nasılsa oda olur.Neyse senin konuyu fazla dağıtmayım arkadaşlara ayıp olmasın görüşmek dileği ile Kudret abi......

BF Okuru

Üye
Tepki
2
eskişehir gençliğine selam olsun bu işe gönül verenlere helal olsun,,,,,kişinin sele üstünde seçimi hürdür isteyen meşakkatli performans bisikletçiliğini seçerki bu olay beslenme ile doğru orantılı ayrıca partnerli teknik çalışmalar yapılmalı biliyoruzki rüzgar ve ısı düşmanımız ayrıca bozuk yollar,,,rüzgara karşı sistemli ve ekip çalışması antremanlarda çok yapmak lazım rüzgarında gitmek bu çok önemli ,,eurosportan bakıyorum geçen aylardaki yarışlarda dikkat ettim ana grub gidiyor önden bir -üç beş kaçıyor sanki ana grubu tahrik ediyorlar gibi,,,,fakat ne hikmet ise o kaçanlar sonda yakalanıyor önden basıp süratli gittikleri halde ana grup onları son düzlükte yakalıyor ana grubun rüzgarında gitmek önden kopmadan ve sona doğru önlere yaklaşmak ve atak ,,,,,,bi adam var cancellara fabian ,,,,,o adam favorim ağır bi ultra men ,,,,dünyanın oldukça zor yarışı olan paris -rube yarışında baştan epey götürdü olayı ana gruptan koptu ve sonunda ikinci oldu bu tip adamlar azınlıktır,,kolay iş değil ,,,,yol bisikleti ile toprak ve arnavut kaldırım yollara girildi fazla rampa yok idi ,bu yarışı iple çekiyorum benim en sevdiğim bisiklet yarışı işin zoru çünki diğer asfalt yarışlarını pek seyretmiyorum,,,,bu yarış nisanda olacak 2012 de,,,

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
geliriz be kudret baba.özkan abide gelir.dediğin gibi kimseye bişey ispatlamaya gerek yok.herkes kendi limitlerini biliyor.bazıları temsilci olmam sebebiyle en iyisi sen olmalısın falan diye düşünüyor ama yaşı daha 18-20 lerde çok kardeşimiz var deli fişek gibi giden.iş güç aile çocuklar derken gerektiği kadar zaman ayırıp antreman yapamıyoruz belki ama kolay kolay da pes edicek adam değiliz.yazın özkan abi ile 7,5-8 saatde edirneye vardık.son 50 km de havanın bozması ve soğuk sebebiyle belimin ağrımaya başlaması turu 8 saatde bitirmemize sebep oldu.belki 7 saatde de bitirirdik.kartepe ye çıkarım ama kaçıncı sırada olduğum hiç önemli değil.en son izmit körfezi dönerken geçen hafta zırt pırt beni geçen mehmet şer'e bakıp ne yiyor bu adam acaba,ne yiyorsa bende yemeliyim :D demekten alıkoyamadım kendimi... adamın frenleri bozulmuş sanki.durmak nedir bilmiyor ama eğitim :p ve antreman şart abi... neyse bende city bike alıyorum.28 jant hızlanmama daha bi faydalı olacak.bu arada bebek rampasında çalışmaya devam ediyorum.son 2 haftadır 6 kez çıktım.ama hala aynı gün inip tekrar çıkma cesaretini gösteremedim. :p peş peşe ikinciyi çıkabilirsem everest'e bile çıkarım :D:D:D kartepede görüşürüz...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enver avcı

senede bi kere olacak zati nedenide tren meselesi dönüşte o tren olayı beni hep yıldırıyor saat 21.00 den sonra gebze trenleri haydarpaşaya dolu olmaz,,,özkan da gelsin ,,,memo süratlidir bu olayı asla kaçırmaz kadir ayıntap ı istedim ama belli değil kesin değil şimdi iyi adamları toplamaya çalışıyorum aytek in ekibi süratli hepsinde yol var önemli olan hepimizin bu güzergahta aynı hedefe pedallıyor olması ,,,sinan bey gelirse sevinirim çağatay bey kesin gelecek,bahtiyar ve erkan kesin yılmaz ,osman kesin ,bi semir yok gene unuttu burayı,,,karabatak mübarek gene battı kayboldu,,kartepeye maşukiyeden çıkacağız zirve ile işimiz yok ,,,kartepe otel 18 km rampa tabi 113 km nin üstüne gelecek,dönüşte topçulara 57 km yazmakta 188 km bana yazıyor ,,,,yalnız izmitten sonra , sağdan suadiyeye girilmeden direk maşukiye istikametine gideceğiz şu harita olayını çözemedik vesselam ,,,maşukiyeden çıkacağız ,,,suadiyeye ineceğiz,,,
memo antreman yaptı benle ,,evet bıçkıdere ayrıca şile evet sağlam kuvvetli genç olarak iyi ,,,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1 katogori,,,,,,,,o.k diyen

200+km,,,,,

1- kudret,,,,,,
2- yılmaz,,,,
3- erkan
4- bahtiyar,,
5- çağatay bey,,
6- semir karabulut,,
7- osman,,,,
8-enver,,,

kesin davetliler listesidir ,,,,

1- aytekin erzan
2- soner
3- onur,,,
4- mehmet şer,,
5-özkan,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://img135.imageshack.us/img135/4048/hpim1853.jpg

uzun tarla yolundan maşukiye yoluna girmece,,

http://img109.imageshack.us/img109/3336/hpim1856b.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/5411/hpim1858.jpg

18 km lik kartepe otelin başlangıç yeri,,,

http://img94.imageshack.us/img94/7758/adszeva.jpg

kırmızı çizgi kartepe otelin yolu sarı çizgi ile işimiz yok,,,,sarı çizgi 1640 a varır yol kayalıklıdır ,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2

sene 2009 yer kartepe otel rakım 1300 ,,mayıs ayının 10 uncu günü hava soğuktu,,,ama aşağıda sıcak idi ama fazla değildi bu nedenle mayıs 20 si dedik ama hava durumuna göre hareket etmece ,,,ayın 13 mayısı ve 20 mayısı iki adet tarih var bu iki tarihten biri olacak ne sıcak ne soğuk olmalı aşağıda ısı fazla olmamalı çıkarken aşırı su kaybetmeyelim,,,evet tarihler 13-20 mayıs iki tarihten biri havaya bakmakta,,,,,,

bu rampalar dahada alınacak senede bi tane kartepe otel olacak uzun mesafe,,,,188 km ,,,tabi bana yazacak,,

5 temmuz 2009 zirve 1640 sağdan sola ,,çalbiyık ,sado,kudret,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu topik kapanmıştır bundan sonra tarafım tarafından topik açılmayacaktır yeni antreman yerimiz bellidir ora hiç bir zaman kapanmıyor 24 saat çalışıyor bana çalışan forum lazım iki de birde kapanan forum ile işim olmaz buraya arada sırada gelir sevgili aytek dostumun mesajlarına bakarım kalın sağlıcakla,,,

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.