260 km yapacağım nasıl beslenmeliyim?

tursucuk

Üye
Tepki
7
Silivri Eceabat yapicagim bu ay icerisinde, uzun soluklu mola vermeden gitmek istiyorum yol bisikleti kullaniyorum kilo 63 boy 1.80 civari, antrenmanlarimi aksatmiyorum ama surus esnasinda ne yicegimi bilmiyorum. Tavsiyede bulunabilir misiniz?

Scudo

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hafif yiyebilrsin yumurta bal süt

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bir gün önce bol bol makarna yemen gerekiyor,sabah çıkmadan önce kahve içebilirsin. Yolda kuru üzüm,muz,kola ve protein barlarından yiyebilirsin.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Peki bendende bir soru gelsin :) bir günde 400 km yi gidebilir miyiz?Ara ara molalarla sabaha karşı yola çıkıp akşam hedefte olabilir miyiz ?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@kaskreis

Sanmıyorum.

Sabah 6'da çıksanız akşam 22'de gelseniz diyelim. 16 saatiniz var. 30 km ortalama yapsanız diyelim ki bu ciddi bir ortalamadır ve yokuşlu bir rotaysa imkansız olacaktır bu ortalama, neyse saatte 30 km yapar. 16 saatin en az 4 saati bisiklet üzerinde geçmeyecektir. 12x30 = 360 km yapar. Ki ben en iyi haliyle yazdım.

Bence daha erken saatlerde, mesela saat 03.00 gibi çıkarsanız anca gidersiniz,ama kaslarınız vs. her şeyiniz çöker büyük ihtimalle iyi beslenmezseniz ciddi sağlık sorunları başınıza gelebilir hele bir de güneşin alnında süreceğinizi düşünürsek,kendinizi günde 400 yaparım diye şartlamayın. 2 günde rahat rahat gidersiniz.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@kaskreis
Sağlam kondüsyonunuz ve maraton tecrübeniz varsa 24 saat boyunca kısa molalarla 400 km yapabilirsiniz.400 km yapmak herkesin harcı değil pskolojik olarakta hazırlıklı olmak gerekir gece yola çıkmadan zaten o süre içinde o mesafe yapılamaz.
@Sinan Sahinoglu
Kilonuza bağlı bir durum eğer zayıfsanız ve yağ oranınız düşükse sağlam kahvaltı ve 1-2 öğün yemek gerekebilir çünkü karbonhidrat ve kalori yakımı fazla olur.Yağ oranınız biraz iyiyse fazla acıkmazsınız çünkü yağ yakımı açlığı bir nebzede olsa frenler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sinan Sahinoglu

Yolculuğunuzu yaptıktan sonra ne zaman kaç km yaptığınız konaklama vb detayları forumda paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güzel bi kahvaltı yapın,yanınıza protein içerikli besinler alın.ağzınız kurudukça azar azar su alın, su içmek için susamayı beklemeyin.

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
754
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tura çıkmadan önce karbonhidrat yüklemesi yap. tur sırasında da yanına enerji jeli ve protein barı al. karbonhidrat depolarının dolu olması tur esnasında aldığın karbonhidrattan daha değerlidir. kısaca böyle özetleyebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Helen

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
Sabahtan pekmez su karışımı sizin isteğinize göre pekmez miktarı artirin . Yanında tahin pekmez de yenir . Sonuç sonsuz enerji :D .
Bir gün ateşim cikmisti 39.7 civarı falan olmuştu. Hastane giderken yurebiliyordum. Ne var falan diyebilirsiniz normalde 37 gibi olunca kalkamam .sabah pekmez + su icmistim.
Etkisi çok iyi .

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
pizza da dahil bu karbonhidrata, değil mi? :D

• Beğen
Tepkiler: Volks

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Spesifik olarak şunu ye demeyeceğim, bir gün evvelden kepekli makarna tam buğday ekmeği ve gibi kana geç ve uzun süre karışan karbonhidrat alacaksın. bol su iceceksin normlden fazla uyuyacaksin. Sabah ac olsan da olmasan da saat başı 70gr karbonhidrat ve 750ml sıvı alacaksın. Olay bundan ibaret. Sürdüğün zamanlarda kolay kana karışan yağsız proteini az karbonhidrat tercih et. Jel, pirinç, hurma ve muz gibi...

Saatte 70gr karbknhidrat ve 750ml sıvıdan fazlasını zaten vücudun işleyemez boşa kendini yorarsin.

• Beğen
Tepkiler: Groims ve hlksnrr

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yanınıza bol bol enerji barı alın tavsiyemdir

Ya da bulamazsanız gramaj enerji oranı yüksek çikolata şeker gibi ürünler olabilir

Tepki
49
Bisiklet
Bianchi
günübirlik ince teker mtb ile 200 km yapmışlığım var.Sabah standart kahvaltımı yapmıştım ,vardığımız yerde de döner yemiştik ,yol üstündeyken de soda,çikolata yapmıştık hiç sıkıntı çıkmamıştı.Diyeceğim o ki ,zaten yol bisikletiniz var normal öğünlerinizi de atlamazsanız sorun çıkmaz.

• Beğen
Tepkiler: A.Tahsin