24 Nisan 2011 Pazar RİVA Turu

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
24 Nisan 2011 Pazar
Beykoz / RİVA Turu
Geçen Hafta Beşiktaş'tan Sarıyer'e Sahil yolundan gitmiştik ve Boğazı seyretmiştik.
Boğazdan bakınca karşımızda çok güzel manzara vardı ve merak ettim; Buradan karşıya bakınca çok güzel gözüküyor acaba karşıdan buraya bakınca nasıl? diye...
Onun için bu seferde Boğazı Anadolu Yakasından turlayalım istedim.
Üsküdar Vapur İskelesinde buluşarak Bisikletlerimizle Beykoz / RİVA ya kadar gideceğiz.
Her turu bir önceki turlardan aldığımız tecrübelerle geliştiriyoruz; Buna göre:

1) Pazar günleri yaptığımız turları çok erken saatlerde başlamamıza gerek yok.... Saat: 10:00 da buluşsak herkes rahat rahat gelir. Hemde herkes kahvaltısını yapmış olur. Planlanan saatte de hareket edilir.

2) Hızlı tempoyla peşimizden koşturan varmış gibi giderek yarışa girmeye gerek yok... Ortalama bir tempoyla yol alırsak yolun heranının tadına varırız. Ne kadar hızlı giderseniz gidin arkadan gelenleri bekliyoruz mecburen.... Bir tura beraber çıktıksak yol boyuncada beraber olalım... Yolda kopukluk olmasın.

3)Turlarda Uzun Molalarla terimizi soğutarak sonra tekrar yola çıkp tekrar uzun mola vermek aslında bizi daha çok zorluyor... Bunun için ağır tempo ama sürekli tempo ve kısa molalarla geziler yapmak Pazar günü gezilerine daha yakışır.

4) Turlarda yemek muhabbetini çok abartmadan, ağır yiyecekler yemeden geçirmek daha faydalı olacak. Herkes sabah kahvaltısını iyi yaparsa yol boyunca küçük aperatif ve enerji verecek, sıvı ağırlıklı yiyeceklerle geçirmek daha güzel olur. isteyen yanına evde yaptığı ekmek arası, sandviç, börek türü şeyler getirebilir. Yolda tost, poğaça, pisküvit gibi hafif şeyler alabilir. Yolda Muz, elma gibi meyveler, meyve suyu, çay gibi içecekler alabilir. Hem nasılsa çok geç saatlere kadar sürmüyor turlar.

5) Hava tahminleri yaparak yağmur, çamur, sel, felaket haberlerine aldırış etmeden her hafta düzenli olarak bu turları yapmalı.

24 NİSAN 2011 PAZAR
Hareket Saati: 10:00
Buluşma Yeri: Üsküdar Vapur İskelesi

Hafif tempoda sahil yolundan yapacağımız bisiklet turuna herkes katılabilir.
Bakın bizim turlara kimler katılabiliyor videoyu izleyin.

Scudo

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
@Cengiz Yargıç

Cengiz Abi

Bir gun oncede benzeri bir tur var.Cumartesi 23 Nisan olmasi nedeniyle cogu kisi tatil olacagindan acaba iki turu birlestirebilir miyiz?Ne dersin senin turu 23 une kaydirma sansimiz var mi?

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Yargıç

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@Eren Tublek

Cumartesi benim bayramım olduğu için kendimi Lüneparka götürecem...
Cumartesi benim çekimim var, bana tatil değil....
Cumartesi günkü tura kendim katılmaya çalışırım ama her pazar yaptığımız bu turları rutin hale getirmek adına pazar gününü iptal etmem...
Hem Cumartesi hem Pazar aynı yeri gezerek çift dikiş atarız, daha sağlam olur.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Güzel bir tur daveti... Bin kilometre olmasa, kesin aranızda olmak isterdim. Keyifli pedallamalar şimdiden... :in:

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
turun pazar günü olması daha iyi.cumartesileri çalışıyoruz...

onur ti

Aktif Üye
Tepki
95
24ünde nöbetim olduğu için katılamıyorum.
Bu turdaki katılımcılarla ne gibi dersler alınacak şimdiden çok merak ediyorum :) :)

videoları 4 gözle bekliyorum, iyi eğlenceler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kendi namıma konuşmam gerekirse yüksek tempo basarım tek iken ,ayrıca antremanlarımda ....
birinci olarak cengiz bey bu turda gruba uyacağım ikinci olarak riva uzak mesafedir bu saati 10.00 değil de 09.00 yapılırsa daha iyi olur rivaya, beykozdan sonra biraz mesafe var gerçi bir de dönüşü düşünürsek toplanma saati 09.00 olur en geç 09.30 da harekete geçeriz geçen seferki belgrad olsun ve de sarıyer olsun bunlar kısa mesafedir ama riva uzun mesafedir ..onun için saat 09.00 da toplanılması ve akabinde 09.30 da harekete geçilmesi, ayrıca geçen turdan atılan mesajlara baktım lastik patlamaları fazla olmuş bunun nedenleri ya lastikler niyadını doldurmuştur yada fazla hava basılmıştır yada az hava basılmıştır...........

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
Hareket saatini 9:00 da desek... 9:30 da desek her nedense 10:00 da hareket edebililiyoruz... Saat 10 u hareket saati olarak belirttik. Yani opsiyon tanımıyoruz demek... herkes kendini ayarlasın... 9:30 da buluşma saati diyelim o zaman.
Bu turda Non Stop hareket var... Ağır tempo ama sürekli... uzun molalar olmadan, bisiklet üstü muhabbetle yolalırız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cengiz Yargıç

o.k cengiz bey ........
size uyarım saat 09.00 da erken gelirim ....bu arada eski dost korsan hasanı görmek zevkli olacak özledim onu kartepe maceralarımızı anlatır hasret gideririz....

:in: :in: :in:

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
çok istememe rağmen bundan önceki iki tura katılamadım.kısmetse bu tura katılmayı çok istiyorum...inşallah orda oluruz..

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Yargıç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
cengiz bey baştan balıklama daldım ama unutmuşum cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışı var 24 nisanda ve caddebostanda sekiz tur atacaklar bu nedenle bu yarışı seyretmeye gideceğim affınıza sığınarak size iyi eğlenceler dilerim...