" 23 Ocak " Belgrat.....Orman Keyfi (:

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Selam Grup,

Yine keyifli bir Gezi olması............dileklerim ile.Belgrat tutkunları pedalaaa .ok

Etkinlik Tarihi: 23 Ocak Pazar
...
Bulusma Saati: A.Y 09:00 - AV.Y 10:00

Vapur kalkis: A.Y 09:15

Bulusma Yeri: Besiktas Barbaros Hayrettin Pasa heykeli onu

Surus Hizi: Yardimlasma,dayanisma ve Grup Disiplini icinde pedal basilacaktir.

Program: Bulusma yerimizden 10:00 start veriyoruzzz.Bu sefer Belgrat da daha fazla zaman gecirmek iciiin Sariyer'e gelmeden Cayirbasi ndan Belgrat yapiiyoruzzz...Orada yemek ve ihtiyac molasi sonrasi arzumuz ve istekler dogrultusunda pedal basip eksiiiiiin:D yaptiktan,dost ve arkadaslarimiz ile hasret giderdikten sonra,sahil yolundan donus icin pedal basiyoruzz:in:

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

Ayni Duygu ve Heyecani paylasan........Tum Spor ve Pedalseverleri
Gezimize bekleriz;) ..........sevgilerrr

Not:Tum Etkinliklerimizde eldiven ONEMLI... KASK hayati ve mecburidir.KASK ı olmayan ya da temin edemeyenler lütfen irtibat kurunuz.( yagmurluk,ic lastik...ön ve arka aydınlatıcılar vss ) yaninizda bulundurmaniz faydali olacaktir..Ayrica bisiklet kiralama imkanimiz da bulunmaktadir.

Complete
Sports*-Man
0533 263 21 69

Scudo
Tepki
10
Ben de size katılmayı planlıyorum.Evim Belgrada 10 km mesafede.Sizin temponuza yetişebilir miyim bilmiyorum; ama mutlaka gelicem.
Belgrad'a hangi kapıdan saat kaçta gireceksiniz acaba ?
En azından kapıdan size katılayım ki tempoya ayak uydurabileyim.:D
Bir de kask almam lazım tabii... E alıcaz artık ;)

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
@onur erdoğan

Selam Onur,beni duyuru altında ki irtibat numaramdan arayabilirsennn:) Çayırbaşı'na geldiğimizde seni arayıp bilgilendiririm;) Tempo en yavaş olan kişiye göre ayarlanır:in: görüşmek dileği ileee

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

• Beğen
Tepkiler: Alper Onur ARSLAN

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
hava yağmurlu olmayacak mı hız konusunda endişeliyim yüskek tempoda bisiklet süremiyorum :( katılmaya çalışırım elbette bunun için trene binmem lazım :( ya da kadıköye kadar pedal çevirmeliyim

• Beğen
Tepkiler: sports-man
Tepki
32
Tura katılmak isterim ama Disiplin cezası almaktan korkuyorum Okulda çok disiplin cezası almıştım zamanında demek buradada devam ediyor. :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Zafer Ünlü

selam zafer dost nasılsın...
bu pazar biz aynı yerden yüksek tempo basacağız bu güzergah artık benim tapulu malım istanbul büyük şehirden bu yollar bana devredildi yani kiraladım işletim hakkı benim olmakta ... şaka şaka
:D :D
tavsiyelerine şiddetle uyacağım ormanda çok kurt var sende biliyorsun oralarda kaybolma durumu... ama biz ormancı değiliz mangalcıda ...
bu havada zati mangalda olmaz ...bu havada olsa olsa yüksek tempo basılır durmadan ,durduğun andada donmaca ....
bizde grup disiplini fren mesafesine dayanmakta ayrıca öndeki adam değişir 15 dakikada bir, hasip aga ile ve onurla bu işi kotarmaca yapardık emme hasip aga çok güçlü olduğu için kalkan gibi önden giderdi aytekin erzan babamız...
namı diğer 3900 metreye bisikleti ile çıktı ,öyle herkese havada atmaz ben performans bisikletçisiyim diye...
neyse hocam sena selam olsun muhabbetin bol olsun bu pazar devireceğiz belgradı...

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@Kudret Kurtcebe

Yahu kudret baba belgrat dedinde aklıma kırmızı başlıklı kızın hikayesi geldi :D :D :D Şaka maka dikkatli olun sonra kurda kuşa yem olmayın Kaybolmayın yanınızda telsiz düdük olsun İsterseniz Jandarma eskortu tahsis edeyim size :D :D :D Pazar günü hava yağışlı gözüküyor fren mesafesini koruyun ani frende yeri öpebilirsiniz :D :D :D Sakın ormanda ateş yakmayın :boese157: :boese157: :boese157: Jandarmaya ihbar ederim sizi :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: Alper Onur ARSLAN

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Zafer Ünlü

hay allah şimdi sen bizi ele vereceksin anlaşıldı niyetin kötü alemsin yahu valla sen bu forumun en iyi adamısın hocam...ağzına sağlık olsun..
ya orman dedinde kurt sisli havaları sever acep bende dalsammı ormana ama yok ki düdük ya kaybolursam ha telsizlerde işlemiyor ormande ne edeceğiz zafer hoca... jandarma eskortu bu turun sahibine tahsis etmek bence iyi olur hocam bu kıyağını bence yapmalısın ben korkarım ormandan çocukken bilmiyorsun kaybolmuştum...:D
dediğin doğru fren mesafesi evet ani fren önden biri yaparsa gümde güm....
ormanda kim ateş yakacak zafer hocam ben bilmiyorum....valla bu işle benim alakam yok beni ele verme hocam jandarmaya valla daha yeni çıktım içerden ,içerde bisiklete binilmiyor hücre çok dar ....

:D :D :D

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@Kudret Kurtcebe

Kudret baba dedemin evinde bi kurt postu olacaktı pazar günü işine yarar senin Bizim kudu kurt postuna bürünmüş avını bekliyor :D :D :D Ne makara olur varya :D :D :D İşin kötü tarafı avcılar seni kurt diye vurmasınlar sonra Ava giderken avlanmayalım :D :D :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Zafer Ünlü

harbiden doğru neye niyet neye kısmet....
yahu şimdi bu topiği işgal etmeyelim sonra pedal sesi temsilcisi kızar bize istersen gel senle bizim topikte konuşalım ....
demokratik bi biçimde burdan çekilelim non stop belgrad topiğine gel derim,orda konuşalım şu mevzuyu, sen tur düzenlesen nelere dikkat ederdin örnek herkese gerekli sözcüğünü kullanırmıydın kask zorunlu dermiydin bunları burda konuşmayalım benim topiğe ışınlanalım ....
bir saniyede 300.000 km vay be hıza bak.........

:vroam: :vroam: :vroam: :vroam: :vroam: :vroam: :vroam:

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
@Berk Yıldırım

@Zafer Ünlü

Arkadaşlar,

Gezi ve etkinlikler kapsamında bir tur düzenlemek ve bunu bisikletseverler ile paylaşmak çok güzel bir yaklaşım. Duyurunun detayına inerek irdelemektense, en önemli olan bu yaklaşımı görmek olmalı.
Tabiki her insanın farklı bir plan ve programlama tercihi olabileceği gibi, seçim yapacağı tercihlerde insanın kendisine kalır. Bisiklet olgusunun yavaş yavaş geliştiği ülkemizde, bu olguyu ilerletecek bizler, buluştuğumuz bu ortamlarda kendimizin seçim tercihi olmayacağı bir organizasyon için sorgucu/irdeleyici tutum davranışlarında bulunmamız daha etik olur.
Zaten, bu ortamda forum kuralları belirtilmiş ve kurallara uyulmaması durumlarında karşılaşılacak disiplin hükümleri belirtilmiş. Kurallar dahilinde olumsuzluğu bulunmayan bir gezi ve etkinlik duyurusu için kendi kurallarımızı koymamalı ve sorgulayıcı davranışlarda bulunmamalıyız.
Seçimlerimizi; grup veya bireysel tur, gezerek-görerek,grup disiplini-tempolu-temposuz, güvenlik tercihi;kasklı-kasksız vb dilediğimiz yönde seçmek kendi tercihimizdir. Önemli olan bisiklet sevgisi için ortaya konulandır.

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@McMILLERR

Sayın McMILERR Şef size bu konu hakkında Brifing'mi verdi.Ben bu yazıyı kendisinden bekliyordum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Zafer Ünlü

zafer üstadım bence burda polemik yapmayalım gel benim topiğe non stop belgrad orda konuşalım boş ver mert takılsın kendi haline nasılsa performans bisikletçisi ya tempo 17 de gidiyor ......

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bahadır ATILGAN

bu caba şöyle değerlendirilecek ilerde vede şöyle hatırlanacak..

1- birilerine sormadan kim liste yaptı
2- kim gittiği yerde beleşe yemek yedi...
3- kim ,kimse beni geçemez dedi......
4- kim ,kimlere gereksiz şekilde pedal sesi forması sattı...
5- kim ,turuna kasksızları almayarak onları rencide etti
6- kim ,oğlunun yanında babası kasksız olduğu için almadı
7- sürekli insanları kask muhabbeti ile kim boğdu...
8- kim insanlara telefon ederek onları rahatsız etti turuna çağırdı ...
9-kim, ölen bisikletçi için düzenlenen anma töreninde başka biri ile gereksiz kask polemiğine girdi..
10- kimi kimler neden dövmek istedi...
11- herkesi türbüşon bisikletçisi olarak kim gördü...
12- kim bd den niçin atıldı
13- kim murat suyabatmazı bana kötüledi..ben sormadığım halde...
14- kim bana sormadan beni arka takım kaptanı yaptı turlarına üstelik benim fikrim alınmadan
15 - kartepeye en zor zamanda gittim diyen böbürlenen kimdir...
bostancıya kartepeden gittim ben böbürlendinmi...

hiç kimsenin ne mert arsana nede pedal sesine ve nede bana ihtiyacı var hepiniz bilinki ahmet memet burda tur düzenleyebilirsiniz.....
sevgili bahadır dostum sende ...

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Bu tür davranışlarla sadece antipatik oluyorsunuz. Amacınız performans sergilemekse bunu dilediğiniz şekilde sergilersiniz ve kendinizi tatmin edersiniz. Bazıları bir haftalık çalışmalarının yorgunluğunu, stresini bisiklet üzerine çıkınca pedallara var güçleri ile asılarak çıkarmak isterler, bazıları ise sakin bir tempoda arkadaşı ile sohbet ederek rahatlamak ister. Her şey yarışmak mıdır yaşamda ve sizinle yarışmak istemeyenle nasıl yarışacaksınız. Bunları çocukluğumuzda yapardık. İnsanları tahrik etmek, taciz etmek etik bir davranış değil. Eğer mutlak yarışmak istiyorsanız Son haftalarda birbiri ardına adrenalini ve eğlencesi yüksek üstelik ödüllü yarışlar yapılıyor şehrimizde. İnsanlar çeşitli şehirlerden bu yarışlara katılmak için buraya geliyorlar. Şansınızı bu yarışlarda da deneyebilirsiniz.
Foruma fotoğraf eklemeyen konuda açamaz diye bir şart olduğunu duymadım. Varsa da bırakalım bunu forumun yöneticileri hatırlatsınlar. Lütfen bu konuyu daha fazla uzatmayın. İnsanlar bir hafta sonunu gerilim için beklemiyorlar. Eğer her tur düzenleyen performans turu düzenleyeceğiz, düşen beklenmez başının çaresine bakar derse biliniz ki bundan sonra bu camiada 1 tane bile yeni yüz göremeyiz. Yeni başlayanlar, bu işi takıntı haline getirmeyenler için Mert'in turları son derece yararlıdır. kendini geliştirdikten sonra farklı bir tarz seçenler sonrasında kendi kanatları ile uçup arzuları doğrultusunda yeni arkadaşlar edinip başka turlara katılıyorlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Orhan Kılıç

orhan bey sizi severim sayarım .....
yukardaki olayların madde madde hepsi gerçek olmuş olaylardır bunlara mertin verecek cevabı olamaz bence o kişilerden özür dilemeli ,geçmişinde yaptıklarından özür dilemeli ..ama özür dilemez son derece kibirlidir siz bana merti anlatmayın burda polemik yaratmam ama herkes gerçeği bilecek o kadar kim doğru kim yamuk bu forum hakkında atıp tutan adam ne hakla buraya topik açıyor önce buna cevap versin...
evet biz yarış budalası değiliz mert kendini performans bisikletçisi olarak görmektedir bende diyorumki değildir eğer performans bisikletçisi ise benle bostancıdan kartepeye kadar gelir bilmem anlatabildinmi bir insan önce olduğu gibi görünecek aksi takdirde komik duruma düşer...
siz daha yeni tanıdınız merti öyle değilmi eskiyi ben biliyorum ....
benim insanlara ihtiyacım yok ben hafta içi çıkarım hafta sonu basarım bir kişi 1000 kişiye bedeldir anladınızmı beni benim felsefem budur ...
ben tek tabanca basarım .....
hiç kimsenin ne pedal sesine nede mert arsana ihtiyacı var nede bana .ben yüksek tempo basarım arkada kalan tek başınadır sorunları ile ....bu da benim tarzımdır ama ben insanlara kalkıpta mert gibi kimse beni geçemez demem hiç kimseye aşırı derece de kask fanatikliği yapmam ölmüş insanın turunda tartışma yaratan merttir bütün insanları orda rahatsız etti bunları biliyormuydunuz ....
sonra hakem gibi beni ileri sürdü insanlar ağbi şu ikisini sustur diye ve sustular ayıp denilen bi şey var ölmüş adamın turunda kask kavgası yapan iki kişi bunlar ayıptır ayıp .......

takıntının bizati mert arsandır kask takıntısı dondurmacı ali takıntısı...
pedal sesinin kuruluş amacını hatırlatayım bu ülkede bisikletin gelişmesi için çareler arayan bi topluluk kulağa hoş geliyor mert ne yapıyor beş senedir dondurmacı aliye giderek katkıda bulunuyor istanbul sokaklarında bir sürü bisiklet yolu olmayan yerler var ondan sonra bisikletliler derneği bi iş yapınca ağzını bıçak açmıyor konuşmuyor muratsuyabatmaz bundan daha fazla bisiklete katkı vermiştir bizzat şahidimdir dernekten neden atıldı onu bi açıklasın ....
bostancıda bisiklet park yerlerini pedal sesinin istanbul temsilcisi yapmadı bd yaptı herşeye rağmen bd başka derneğim yok benim......

1- birilerine sormadan kim liste yaptı
2- kim gittiği yerde beleşe yemek yedi...
3- kim ,kimse beni geçemez dedi......
4- kim ,kimlere gereksiz şekilde pedal sesi forması sattı...
5- kim ,turuna kasksızları almayarak onları rencide etti
6- kim ,oğlunun yanında babası kasksız olduğu için almadı
7- sürekli insanları kask muhabbeti ile kim boğdu...
8- kim insanlara telefon ederek onları rahatsız etti turuna çağırdı ...
9-kim, ölen bisikletçi için düzenlenen anma töreninde başka biri ile gereksiz kask polemiğine girdi..
10- kimi kimler neden dövmek istedi...
11- herkesi türbüşon bisikletçisi olarak kim gördü...
12- kim bd den niçin atıldı
13- kim murat suyabatmazı bana kötüledi..ben sormadığım halde...
14- kim bana sormadan beni arka takım kaptanı yaptı turlarına üstelik benim fikrim alınmadan
15 - kartepeye en zor zamanda gittim diyen böbürlenen kimdir...
bostancıya kartepeden gittim ben böbürlendinmi...

bunlara cevap vermeli mert arsan...

orhan bey siz değilsiniz burda kendi öz eleştirisi yapacak merttir ..
ayrıca köprüden sizle selamlaştım sizinle hiç bi sorunum yok benim ....

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
@Kudret Kurtcebe

Şimdi adama sormazlar mı ;madem insanlara ihtiyacın yok ve paylaşımı sevmiyorsun , bir paylaşım sitesinde işin ne diye ; madem tek tabancasın başkasına ait konunun içinde rahatsız etme insanları kimse sizin kartepe fantezilerinizi dinlemek zorunda değil !

Bana gönderdiğin bu komik özel mesaj ise, içinde bulunduğun ahvali fazlasıyla açığa çıkarmakta.. Yazık..

(link)

• Beğen
Tepkiler: Koray Altıntaş