2023 Yılında Bisiklet?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Facenookta bir arkadaş fiyatları göndermiş diyordu ama perakende müşteriye açıklanmamış diyordu
Aynen. Arkadaş anlattı bana anlamadım, bunu demek istemiş anlaşılan.

Scudo

enesss

Üye
Tepki
6
İsim
ENES V.
Bisiklet
İdeal
Yilbasindan once yol bisikleti veya gravel bisiklet almak istiyorum. Siteleri araştırıyorum. Cok fazla bisiklet satan firma bulamadim. Bilindikler dışında magaza tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim. Taksit sayisi fazla olanlar tecihim olacak.

CeCeKa

Minik
Tepki
496
İsim
Cihan Can Kureş
Bisiklet
Scott
Facenookta bir arkadaş fiyatları göndermiş diyordu ama perakende müşteriye açıklanmamış diyordu
Aynı bilgiyi az önce aldım.15 gün sonra paylaşılacakmış bizlerle .. Ne derece doğrudur bakalım
Yilbasindan once yol bisikleti veya gravel bisiklet almak istiyorum. Siteleri araştırıyorum. Cok fazla bisiklet satan firma bulamadim. Bilindikler dışında magaza tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim. Taksit sayisi fazla olanlar tecihim olacak.
Ne yazık ki sitede yada başka platformda fazla ürün paylaşımı yapmıyorlar buna çok denk geldim.Mağaza içerisinde çok daha fazla stok mevcut.Çok yakın zamanda gözlemlediğim.(Zam öncesi mal yok diyebilirler ayrı bir durum ) komisyon sebebi ile taksit sayısını az tutuyorlar.Genelde Taksitli nakit avans çekerek ürünleri alıyorum daha ekonomik oluyor.Erdoğanlar bisiklet,Performans Bisiklet ,AnkaBike tercih edebilirsiniz.Aradığınız ürün varsa arayıp bilgi alabilirsiniz.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Yanlış hesap yoksa %70 zam carraroda

• Üzgün
  • Muhteşem
Tepkiler: M.İhsan ve CeCeKa

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.069
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Gün gelecek, hız ve kadans sensörleri kadroya gömülü olarak standart gelecek. Hatta bisiklet bilgisayarları gidona entegre olacak.
Akıllı telefondaki her şeyi içeren bu bilgisayarlar GPS'li ve internet bağlantılı olacak, telefon ve müzik desteği de olacak tabi. Entegre alarm ve uyarı sistemleriyle kayıp çalınma kavramları çok azalacak.
Vites ve fren sistemleri tamamen elektrikli olacak. Hatta kadro içine gömülü minyatür elektrik motorları, her markada opsiyonel olacak. İsteyen düğmesine basıp mekanik doping yapacak :)
Pil teknolojisi de gelişecek, bunların hepsini haftalarca çalıştırabilecek mini bataryalar kadrolara entegre olacak.
Daha da ileri gidelim, maglev trenlerinin havada gitmesini sağlayan teknoloji, jant ve orta göbeklere uygulanacak. Sürtünme neredeyse sıfıra ineceği için akıcılık muazzam değerlere çıkacak.
Lastik teknolojisi gelişecek. Kendi kendini yenileyip onaran lastikler üretilecek. Kompozit teknolojisi durur mu, akıllı malzeme hangi durumda esneyeceğini, hangi durumda taş gibi sert duracağını ayırt edebilecek ve yüksek konfor sağlayacak. Seleler kim bilir nasıl olacak :) Akort kavramı da kalmaz umarım bu esnada.
Otomotiv endüstrisinin güvenlik için geliştirdiği ve halen araştırdığı her şey bisikletlere de uygulanacak. Yan yana giden iki bisikletin gidonu arasında Van Damme bacak açacak :p
Yazdıkça yazası geliyor insanın, bu kadar yeter :)
Konu bisikletin geleceği olunca ilginç tahminlerde bulunmuşum o zaman :ssrtcbya:
Şimdi konu 2023 yılının bisiklet fiyatlarına dönüşmüş. Sanırım yanlış başlık altında tartışılıyor @cazci abi :)

Konuyu şenlendirelim, o zamanki mesajda bahsettiğim olayın videosunu buldum 🙃

Edit:
Fenomen olan yukarıdaki reklama nazire olarak efsane Chuck Norris ile aşağıdaki videoyu oluşturmuşlardı.
Üstüne izlemesi kefiyli olur diye ekliyorum :)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Tavsiyem benim gibi yapın taksıde falan bakmayın ikinci el alın nakit avans çekip. Yoksa tren kaçar iki ay önce 14 e aldığım bısan 57 K

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: enesss

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.234
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lastiği, zinciri, rublesi eskir diye bisikletime gönül rahatlığıyla binemiyorum. İyi kötü bir bisikletimiz var ama yürütme maliyeti açısından büyük sıkıntılar çekiyoruz. Hiç bisikleti olmayanlar ne yapsın? Fiyatları ağzım açık inceledim. Pes artık gerçekten.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.536
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan "Kendini Onaran Lastik" procesi tam Zihni Sinir' lik miş..

• Muhteşem
Tepkiler: Özcan

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Yanlış hesap yoksa %70 zam carraroda
Güncelleme yapayım big 2912 nin iskontosuz fiyatı (%20 diye biliyorum) 20.5 yani 24 kusur den satılacak. Son %15 civarı gelen zamla ne kadardı fiyatı bilmiyorum oradan hesaplasın merak edenler. Nette her satıcı farklı yazınca uğraşmak istemedim.
Konu bisikletin geleceği olunca ilginç tahminlerde bulunmuşum o zaman :ssrtcbya:
Şimdi konu 2023 yılının bisiklet fiyatlarına dönüşmüş. Sanırım yanlış başlık altında tartışılıyor @cazci abi :)

Konuyu şenlendirelim, o zamanki mesajda bahsettiğim olayın videosunu buldum 🙃

Edit:
Fenomen olan yukarıdaki reklama nazire olarak efsane Chuck Norris ile aşağıdaki videoyu oluşturmuşlardı.
Üstüne izlemesi kefiyli olur diye ekliyorum :)
Bende diyorum ta o yıldan ne diye 2023 konusu açılmış :) biri bi kuyuya taş atmış :D

• Hahaha
Tepkiler: Eser Sevinç

egesenkaya

Aktif Üye
Tepki
187
İsim
Ege
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tourney set bisikletimle mezara kadar iyi geçinmem gerektiğini farkettim

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.509
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tavsiyem yurt dışından bisiklet getirebilecek eş, dost, akraba edinin :):)

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
363
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2023 yılı bisan bisiklet fiyatları der yorumu size bırakırım
Farkettiğim bir şey daha oldu karbon bisikletlerin bazılarını listeden çıkarmışlar acaba özel sipariş mantığına mı geçtiler?
buda eski fiyat listesi

Dosyalar

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Yerli ürün ve marka çoğalır....rekabet artar......3 yıl sonra hastalık falan olmazsa uzmanlar sporu ve bisikleti tavsiye edecekler.Vücut sağlığı bağışıklık sistemi falan derken insanlar bilinçlenecek gibi .Ofis te ,masa başında çalışanların sayısı artarsa dizlerde kireçlenme artacak,zaten evlerde kanepe koltuk bilgisayar masası varken tembellikten gına gelecek ve kendini yenileyen nesil ,çoğunluğu lise mezunu olan insan topluluğu artacak ve kadının bisiklete binmesi ayıp olmaktan yadaa en azından böyle algılanması ortadan kalkacak.İnsanlar eşleri ile bisiklete binecek.Pazar günleri o mavi yollar güzel insanlarla doğal insanlarla görülecek...Karısıyla kocasıyla çalışan kesim bunu yapacak ....iş stresinden kaçmayı isteyen insanlar pedal çevirecek.İnşallah Güzel Günler Bizi Bekliyor.
2023 e çok bişey kalmadı ama 2023 un gelişini görecek kadarda yaklaştık. Herşey aynı
Farkettiğim bir şey daha oldu karbon bisikletlerin bazılarını listeden çıkarmışlar acaba özel sipariş mantığına mı geçtiler?
buda eski fiyat listesi
Zaten dıgerlerınıde öyle patır patır üretip piyasaya surmuyolardı. Bu yüksek piyasada kim alacak diye dusunmuslerdır. Bir yandan da çıkarmayıp listede gostermelerının ne zararı olur diye düşündüm :)

Tepki
182
İsim
Ahmet Akıncı
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro geçen %30 yaptığı zaman fiyatlar epey fahiş gelmişti. Bayi tanıdığım bi %40 daha gelecek diyor. Bisan ise yeni sezona %100 yazmış. Salcano ise geçen ay fiyatları kaldırmıştı siteden bakalım oda napıcak

• Beğen
Tepkiler: osmancan71
Tepki
75
İsim
Ali Kıymaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Carraro geçen %30 yaptığı zaman fiyatlar epey fahiş gelmişti. Bayi tanıdığım bi %40 daha gelecek diyor. Bisan ise yeni sezona %100 yazmış. Salcano ise geçen ay fiyatları kaldırmıştı siteden bakalım oda napıcak
Eylül sonunda big 2918 aldım, 1 hafta 10 gün sonra carraro 10298 yaptı şimdi bir arkadaş 12980 oldu diyor. Carraro siteden kaldırdı fiyatları Ocak Şubatta tekrar şişer mi fiyatlar bilemiyorum

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Eylül sonunda big 2918 aldım, 1 hafta 10 gün sonra carraro 10298 yaptı şimdi bir arkadaş 12980 oldu diyor. Carraro siteden kaldırdı fiyatları Ocak Şubatta tekrar şişer mi fiyatlar bilemiyorum
Bu Ocak zammı zaten. Şuan duyanlar fiyatları bayilerden aldığı için erken haberimiz oldu.

• Beğen
Tepkiler: alikiymaz26
Tepki
75
İsim
Ali Kıymaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu Ocak zammı zaten. Şuan duyanlar fiyatları bayilerden aldığı için erken haberimiz oldu.
Aslında şu anda başlıkta 2023 senesinde bisiklet sektörü gelişimi vb konuları tartışmasız gerekirken pandemi, savaş, enflasyon vs fiyatları konuştuğumuz bir konuya dönüştü konu 😇

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
2023 zam konusu sandı herkes. Çünkü zamla yatıp zamla kalkar olduk :D. Bende eski mesajları görünce heralde konu başlığını güncelledıler dedim :D yıl sonuna doğru gelıyor zam konuları çünkü
Aslında şu anda başlıkta 2023 senesinde bisiklet sektörü gelişimi vb konuları tartışmasız gerekirken pandemi, savaş, enflasyon vs fiyatları konuştuğumuz bir konuya dönüştü konu 😇

B

BF Okuru

Misafir
Çokta takılmayalım. İkinci el tercih yapmak da mantıklı...sofıra güç yetmiyor ise böyle yapılabilir...

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.234
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çokta takılmayalım. İkinci el tercih yapmak da mantıklı...sofıra güç yetmiyor ise böyle yapılabilir...
İkinci el ilanların fiyatları da sıfıra göre artacaktır. Yani ilan sahibi görecek ki sıfırı 5x fiyat. Ben de 3x e satayım derse buradaki ikinci el fiyatı olan 3x de istenmeyen değerlere ulaşacak.