2017 Scott Speedster 20 - İlk bakış

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren swisstop pabuçlar ile ilgili güncel fikirlerinizi alabilirmiyim?
Çünkü fren ile ilgili ciddi bir problemim var.
Örneğin yokuş inerken viraja gireceğim için yavaşlamam gerekiyor,frene ön arka şeklinde 2 parmağımla bastığımda %70* basarken bunu %90* a çıkardığımda arada sanki yavaşlama ivmemde büyük bir fark olması gerekirken bu farkı göremiyorum.Sadece yokuş inerken bu problemi seziyorum düz yolda çok hafif bir şekilde hissediliyor.
Bu sebep ile en azından ön pabuçları değiştirme düşüncesindeyim.
;)

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@BarkinD
Swissstop'larla farklı hız, eğim ve şartta sayısız fren yaptım. Önce şunu söyleyebilirim, disk frenli bisikletim kadar kafam rahat fren konusunda. Aniden yola çıkan arabalar, yayalar ve kediler de memnun frenlerimden :)
Islak kullanımda tabiki disk fren gibi değiller ama güven verecek kadar iyiler.
His olarak yumuşaklar, fren kollarına uyguladığınız güç farkı yavaşlama ivmenizi değiştiriyor kesinlikle. Kontrolün elinizde olduğunu hissediyorsunuz yani :harika:

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren Hocam öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler... Bende Speedster 10 (2016) Almayı düşünüyorum ( Renginden ve Ultegra Set olmasıdnan dolayı 2016) , acaba boyunuz , bacak boyunuz nedir ve aldığınız bisiklet kaç kadro... Ona kıyasla kendime sipariş vericemde... ( Boyum 178 , bacak 75-77 )

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih.acar Bisikletin beden tablsounu bulamadım, malesef alacağım yerdede yetkili satıcı olmasına rağmen Scott marka bisiklet yok,yani deneyemiyecem. Artık ( M -52) alıp nasip kısmet diyecez

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
125224_original_2.jpg
Adsz.png
@Adrenalin26 M 54 oluyor dikkat et.Ben 1.71 im S 52 kullanıyorum.
Berk Hocam da 1,76 boy 80 cm iç bacak boyuyla M 54 kullanıyor.Bu arada kendisine de selamlar.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Adrenalin26

Ben bisikleti almadan önce (link) Linkteki siteden tüm ölçümleri yapıp çıkan ölçülere göre kadro araştırmaya başladım. Ama senin iç bacak boyu için 75-77 vermen ölçüleri tam almadığını gösterir. Bence linkteki videolardan ve bir başkasından yardım alarak al ölçülerini. Kendi kendine alınabilecek ölçüler değiller. Biri ölçüm videolarını izleyip alsın ölçüleri.
Bu sitenin ölçü sistemi ile alıp ayarladığım bir dağ bisikletim de var. Gayet başarılı buluyorum ben. Ama ölçüleri dikkatli almak önemli.

M kadroda tek değişiklik ihtiyacım gidon boğazını kısaltmak oldu bende mesela. Ağrısız - sızısız şikayetsiz sürüyorum bisikleti şimdi.

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren @Adrenalin26 Aslında en sağlıklısı imkan var ise bisiklet almadan önce bikefit yaptırmak en garanti olan bu ama herkesin düşüncesi imkanı aynı olmuyor o yüzden birinin yardımı ile sağlıklı ve düzgün ölçü almak

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

saglam.serdar

Aktif Üye
Tepki
247
Bisiklet
Scott
@Adrenalin26 Sizin 52 ya da 54 kadro almanız gerekir. İkisini deneyip karar verin. Sizinle aynı boydayım, bisikletim 52 ama 54 de uygun olurdu muhtemelen.

• Beğen

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Fatih.acar
Mağazada bisikleti bile deneme imkanı bulamıyor ki insanlar çoğu zaman. Bike fit çok ileri seviye kalıyor bu durumun yanında.
Ben ölçüleri eşime aldırttım. Videoları izlettim, her ölçüyü 2-3 defa aldırttım. (Fark çıkarsa hata vardır) Sele yüksekliği ve açısı için de ayna karşısında duruşumu kontrol ederek sabırla uğraştım.

• Beğen

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren Malesef durum bu her mağaza izin vermiyor denemeye imkanlar el verdiği sürece yapmak kalıyor

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
1.67 boyumla 54 kadro scott speedster kullanıyorum. 9 cm olan gidon boğazını 6 cm yaptım şu an memnunum. 177 lik adam da m kadroyu rahat rahat kullanır

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Uzun zamandır gözümün üstünde olduğu Selle Royal SETA S1 seleyi, kara cuma kampanyası ile %25 İndirimde bulunca hemen aldım. ((link)) Yorum yazmak için ilk sürüşümü bekledim.
(Cuma öğlen verdiğim sipariş pazartesi sabahı elimde oldu)

Bu seleyi kovalama sebebim ise şuydu;
Fizik firmasının sele tipi belirleme mantığı (vücut esnekliğine dayalı) aklıma en fazla yatan sistem. Şöyle bir açıklama videosu var;

Benim için uygun sele tipi ise Fizik Arione Large. Ancak gerçekten çılgın fiyatlarla satılıyor bu Fizik ürünleri. (500-600 TL)
Şöyle birşey;
fizik-arione-r3-large-315666-1.jpg

Selle Royal Seta burada devreye giriyor. Açıları, ölçüleri ve yapısıyla resmen Arione'a muadil olsun diye yapılmış. Kendisi şöyle bir şey;

selle_royal_seta_s1 (6).png

Seta S1 açık ara şimdiye kadar kullandığım en rahat sele oldu. Resmen katlandı sürüş keyfim.
Eğer ölçü olarak size uygunsa ve kaliteli bir malzemeye yatırım yapmak istiyorsanız kaçırmayın derim.

Firma 230 gr demiş ama kendisi 235 gr çıktı. (link) G2 incelemesinde 220gr çıkmış. Dolgusunda kullanılan Flex Foam denen malzemeyle ilgili olabilir bu fark. Ama fiyat bandına göre oldukça hafif ve konforlu bir sele.

selle_royal_seta_s1 (2).png

Dikişli deri tasarım gerçekten farklı bir hava katmış seleye;
selle_royal_seta_s1 (5).png
selle_royal_seta_s1 (3).png
selle_royal_seta_s1 (1).png

Secto rayların uzun olması uygun açıyı - pozisyonu yakalamak için büyük avantaj;
selle_royal_seta_s1 (4).png

Selle Royal SETA S1 'in ürün bilgileri;

Seta S1 sele tasarımcı Yoshio Motoki tarafından tasarlanmıştır.Geliştirilen hafif, el yapımı, yüksek performanslı sele binicinin 15 derece oturuş pozisyonuna göre, esnekliği artırmak için düz yüzeyli bir sele olarak üretilmiştir.İnce yapısı ve özel Secto rayları sayesinde ağırlık tasarrufu sağlanmış ve FleX köpük , Shell şok emici üs yüzey sayesinde yüksek performanslı bir üründür.

Kullanıcı:Erkek / Bayan
Uygunluk :performans
Genişlik :144mm
Uzunluk:280mm
Malzeme Shell: Naylon
Çerçeve malzemesi :Secto
Teknolojileri : Sport,Secto Raıl, Shock Shell,Flex Foam

Özellikler :
- El yapımı
-15 derecelik omurga açısı
- Özel çerçeve kenarlar
- Integrated Clip System ,kilit sistemi sayesinde sele royal sele altı çantaların ve yanıp sönen ışıkların kolay montaj ve demonajı
Teknolojileri :
Sport : Binici seleye 15 derecelik omurga açısı ile oturur.Böylece binici her zaman konforlu bır bınış tarzı yakalar.
Secto Rail: Ekstra performans için hafif içi boş boru şeklindeki ray.
Shock Shell: Shell : Esnek ve şok emici tabanın sürücüye etkili bir destek sağladığı kanıtlanmıştır
Flex Foam : Gelişmiş dayanıklılık ve konfor performans için düzgün bir hücre yapısına sahip esnek bir köpük.

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren Hayırlı olsun güzel bir inceleme olmuş

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren Hayırlı olsun,güle güle kullanın.Her zamanki gibi nefis ve doyurucu bir inceleme olmuş.
Sizden bir ricam var; bisiklet bilgisayarı incelemesi yapmanız.Müthiş olur ,tadından yenmez

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih.acar
Forum genelinde konu başlığı açarak incleme yapın ki tüm forum faydalansın.Sabırsızlıkla bekliyorum; inşallah fiyat/performans oranı iyi olan bir ürün incelersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Fatih.acar

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yorumları baştan sona 9 sayfa boyunca hepisini tek tek okudum tekrar :D Bir ara Cube Lere felan baktım ama, bu kadar memnun kullanıcıları varken başka markaya yönelmek hata olurdu herhalde :) 2018 Mart ayına kadar istediğim Gravel tarzı bisikleti bulamazssam, inşallah Mart ayında bende Speeedster kullanıcıları ailesine katılıcam :)
Aklımdaki model Speedster 10 (2016) veya 2017 .. Speedster 20 Disk (2016) Hangisini alırsam alayım görüyorumki pişman olmıyacam :)
Mart da Erdoğanlara Gidip bizzat deneyip alıcam nasip oılursa..

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Yol bisikletimi 3 hafta önce sattım. R500 jantlar ve Tiagra frenli bir Mosso Cavalier Claris'im vardı. Hızlıydı fakat bana hitap etmedi. Ve yol bisikletini bir daha da almamaya karar verdim. Fakat bu bisikleti her görünce aşık oluyorum. Daha doğrusu tüm Scott modelleri için aynı durum söz konusu. Adamlar işini biliyor.

Buna benzer bir diğer örnek: Cube
Analog falan değil; Attention, LTD, Agree...

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bahsettiğiniz eğeri burada ki bir sitede dağ ikitekeri için diye gösteriyor. Acaba kullandığınız eğer ''Selle Royal Seta S1 Flat'' olarak mı geçiyor kayıtlar da? Eğer öyleyse bende almayı düşünebilirim. Bu kadar yüceltildikten sonra :D
Düzeltme: Özür dilerim kenarda ''yol'' yazıyormuş. Dikkat etmemiştim. Oysa ben ''dağ'' diye seçim yapmıştım :(

• Beğen