2016 Mosso modelleri çıktı

2016 Mosso Modellerini Beğendiniz Mi?

• Evet

• Hayır

• İdare Eder

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
Bilemiyorum :ckskc: Salcano 1000 lira altina ultegrali model çıkarsa dahi almam. Hele karbon kadroda... Tamamen çin kadro aliekspresten kadro almak kadar güvenilir bence. Güvenemiyorum :hasta: Mosso'nun nano karbonunu merakla bekliyorum:asik:

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mosso adam gibi ingilizce yazmayı öğrensin de belki düşünülür.Diğer taraftan, Sirkeci Yurt bisiklet Apex grupsetli Salcano yol bisikleti 4000 civarı olacak demişti.
Bu arada Mosso ile Salcano kıyaslanıyor gören de sanacak Mosso bir Giant :D hepsi taiwan diye ingilizce olarak Türkçe cümlede yer verdiğiniz yerde yapılıyor olabilir ancak marka prestiji, kalitesi diye bir şey var.Mosso çok mu üstün Salcano'dan? Sanarsın ki rüzgar tünelleri var, pro peloton da sponsor olduğu takımlar var.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
@Uptown Cyclist

:kedicik: Adamların ingilizcesiyle değil bisikletleriyle ilgileniyorum ben :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Helen
Şahsen ben de öyle.Ancak düşünün.Bir Giant aldınız ve kadroda Gaint yazmışlar.Bu kadar mı özenmiyorsun arkadaş demez misiniz? Mosso'nun kendi sitesi yazım hatası dolu ve geçen sene bi şehir modeli de aynı şekilde.Ustunde hatalar vardı.Hoş bulmadığım beni rahatsız eden bi durum.Ayrıca, Salcano kadrolar Axman tarafından yapılıyor o da Tayvan.

• Beğen
Tepkiler: Helen

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
Aaa bilmiyordum Salcano Çin'de yaptırmayı bırakmış mı? İyi olmuş ama işte ilk intiba sanırım. Salcano almayı hiç düşünmüyorum o, Çin'de yaptırdıkları dönemden dolayı.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
elimde bir tanede eski salcanom var alıcı buldum. satıp hemen bir tane daha mosso alıyorum.

• Beğen

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
@enes dökmen

Hangi modeli düşünüyorsun?

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
@Helen şu anda babam salcanoyu kullanıyor. onu bir iki gün içinde satıp mosso nun şehir bisikletlerini düşünüyorum

• Beğen

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Mosso nun hangi mtb sini onerirsiniz, yol kullanicısıyım, iyi forumlar.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Diğer markaların 2016 modellerinin fiyatları patlarda mosso'ya pahalı diyenler bayilerde mosso bırakmazsa ne gülerim ha :)

• Beğen

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
@Uptown Cyclist merak ettim yazım yanlışı dediğiniz şeyi cidden. Bakkalda üretilmiyor sonucta. ben hiçbir modelinde denk gelmedim. Bulursanız bana da bi link atıverin bi ara.

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Isabado
Link değil ancak bu forumda bi tane legarda modeli incelemesi var.Onu bulun lütfen ben şu an okulda olduğum için telefondan giriyorum.Bisikletin üstünde tek kelime hatalı ben abartıyorum.Bu sene olan siteleri de hatalı ancak yanlış anlaşılmasın bunları kötülemek icin yazmıyorum.Gördüğümü yazdım.Model de saniyorum Legarda 1521 gibi bi şey mi oluyor inanin hiç bilmiyorum forumda var ama gördüm.

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
@Uptown Cyclist Konuyu bulamadım ama zaten alan kişi donanımına ağırlığına ve fiyatına bakarak alıyor zaten. Forumda genel olarak tüm markalarda gördüğüm saçmalıklar arasında yer alan bu konuya değinelim bence. Misal biri x marka bisikletin ucuz olan y modelini alıp büyük bir hevesle buraya koyuyor. Bütçesi ancak düşük model olan y'ye yetmiş. Ooooo neler yazılıyor neler yok lastikleri kalitesiz, yok v fren yok vites sayısı düşük. Eee maxxis lastikli varmış ama çocuğun parası yetmemiş. Burada yazılan çok bilmiş eleştiriler yüzünden bisikletini yeni alan çocuğun hevesi kaçıyor. Bu tüm markalar için yapılıyor. Benim gönlüm de Orbea Orca almak istiyor ama şu an alamıyorum. Bu yeni modeller arasındaki Mosso Ultegralıyı alacağım kesin olarak. Ama foruma koyar da paylaşır mıyım bilmem... (Allahtan lastikleri maxxis yapmışlar gerçi :))

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Helen
Dediğim gibi yanlış anlamayın ancak 4000 liraya alınan bisiklet specialized olunca üstünde gelen x parça'nın kalitesiz olması ile belli bir marka'nın x bisikletinde yazım hatası olması ne yazık ki aynı değil.Her bisiklet gidiyor sonuçta ve konuşmak serbest.Ben fikrimi belirttim yani.Karbon ultegra mosso alsanız daha ne :D şimdiden hayırlı olsun.O dediğim konuya akşam bakayım bulayım.Not a big deal ama sonra bilmeden, görmeden attı demesinler[emoji53] [emoji54]

• Beğen

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
Bisikletlerin de kademeli olduğunun farkına varılmalı kesinlikle haklısın. Specialized de bir hata hemen göze batıyor olsa da onların da alt modelleri var. Alt kümeleri olan denklemler gibi. Mosso'yu nasıl ki Orbea Orca ile kıyaslayamıyorsam kalite anlamında Salcano ve Bianchi, carraro ile kıyaslayabilirim. İşte bu anlamda kıyasladığımda Mosso lider kalıyor. O markaları da kullandım ve kalite farkı konusunda tecrübem var. :hasta:

Mosso'nun da kendi içerisinde her bütçeye uygun modelleri var. Paramız kadar sevdiğimiz ama dayanıklı bisiklet almaya çalışıyoruz hepimiz. Mosso'nun ömür boyu kadro garantisi iddiasına ait yazıyı okuduğumda mosso almıştım. Hakikaten ne ben sorun yaşadım ne de arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Helen
Tecrübeniz varmış zaten ne diyeyim :D ben şahsen hiç kullanmadım biraz markacı olduğum icin lapierre aldım.Bu kadar kullanıcısı varsa zaten ne kadar kötü olabilir bi marka. (Mosso)

• Beğen

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
@Uptown Cyclist https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_20150425_171855_hdr_1430339199922-jpg.16555/

Bu fotoğrafı diyorsunuz sanırım. Dediğiniz gibi komik bir olay. Büyük bir olay mı değil ama komik. Bir marka slogan olarak kadrosuna koyduğu yazıya neden dikkat etmez?
Mosso kadro kalitesi olarak cidden iyi seviyede. Karbonunu test etme imkanım olmadı ancak, Tca modellerindeki kadro ile, salcanonun alüminyum kadroları arasında cidden büyük bir fark var.

• Beğen
Tepkiler: Helen ve The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Isabado
Aynen tam da bundan bahsediyorum teşekkür ederim :D bence de büyük bi olay değil ancak dediğiniz gibi madem büyük bir marka, böyle hatalar yapması o zaman hiç ama hiç hoş değil.Önemsiz ama sonuçta

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti