2015 xrs 030 tiagrayi tartan varmi internete guvenemiyorum

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/21/f5ba106480da0554897e5d645e2050df.jpg

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
tartmadım ama tahmini 9-10 kg arası

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
aksiumlu versiyonu 9.20-30 civarındaydı. r500'lerle ne kadar gelir bilmiyorum ama tek fark da jant olduğu için fazla olmaz. (pedalları da 300 g civarı ekleyebilirsiniz.)
o değil de sitedeki fotoğraflarda gidon ve sti açıları hep birbirinden farklı. ben de aldığımda çok saçmasapan ayarlanmışlardı. kadroyu değiştirirken orta göbeğin de yeterince sıkılmadığını fark ettim. montajı çok üstünkörü yapıyorlar gerekli ayarları ve kontrolleri güvenilir bir bisikletçide yaptırmadan kullanmamanızı tavsiye ederim.

Ahmet.Uzun

Aktif Üye
Tepki
146
Bisiklet
Salcano
2014 tiagra - r500 modeli 330 gr pedal, 2 adet matara kafesi, sigma 1609 sts ile birlikte 9.2 kg geliyor. 2014 modeli 8.9 kg diyordu sitede yani asagi yukari bilgi doğru diyebiliriz.
2015 icinde max 50-100 gr hata olabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ağırlık konusuna o kadar takılmayın o fiyata alınabilecek en iyi bisiklet xrs030 tiagra. Ben salcano'ların tasarımlarına katlanamadığım için almadım, ama en mantıklısı buydu araştırmalarıma göre. Beğendiyseniz alın.

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Tasarimini bende begenmiyirum merida alacagim diyorum tiagra setli yok

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Bartu gel ikimiz de carraro lu olalım sen al cr052 ben alayım cyclocross carraro:)

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
@MurathanKaratmanlı
Ben kerimogullarindan alisveris yapmiyorum malesef ya merida ya salcano

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Ben de cr052 düşünüyordum tabi ki ama benim için cyclocross daha mantıklı olacak şehir kullanımına da gelicek yola da gelicek,cr052 alsam daha titiz olmak zorunda kalacağım,Lüleburgaz'ı da biliyorsun zaten :)hatta gel ikimizde cr-cx gıro alalım ne dersin :koptum:

@Bartu Bilgi
Neden ki:kötü:

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
@MurathanKaratmanlı
Zaten daha kondusyonum tam degil 100 km tur oldu bugum evciler barajina gittik yoruldum cok kondusyon yapip seneye alacagim yol bisikleti hemde kadro boyu belirginlesir

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Peki anladım,28 mayısta alıyorum ben kısmetse (28 Mayıs'ta fizik sınavı ile beraber sınav dönemi kapanıyor yani okullar da:islik::ssrtcbya:)

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Internette 8.5 diyir xrs o30 tiagra burda 9.5 kg diyirlar gider merida alirim o zmn meridalar 9.75

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
(link) hocam çoğunluk aynı yanılgıya düşüyor. set çok da önemli değil. 2300 grupsetli bir lapierre kullanıyorum ve vitesler tıkır tıkır geçiyor, frenler o biçim, bisiklet de oldukça akıcı.
aynı paraya salcano xrs 030 tiagra alabilirdim iyi ki almamışım. çünkü lapierre çok özel bir kadroya sahip ve para kadroya verilir, grupsete verilmez.

grupsete yatırım yapmak, eşyalı bir daire kiralamaktır, kadroya yatırım yapmak ise ev sahibi olmaktır. bunu unutmayın.

merida iyidir. hiç kullanmadım ama kötü diyenini görmedim. salcanodan bi dünya insanın ağzı yandı.
grupset işin kandırmaca tarafı. tamam fark yok değil ama o kadar da hayati değil.

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@Gökhan BİROL Hocam dedikleriniz çok tartışıldı bana göre yanlış yorum yapıyorsunuz tartışmayacağım çünkü forumda binlerce makale dediğiniz konu üzerine yazıldı . Çoğunluk grupset desede kadro diyende var. Acayip işler. En iyi bisiklet sahip olduğunuzdur bence. Almadıysanızda çocukluk yapıp aynı fiyattaki ürünlerin rengini beğendiğinizi alın ne diyeyim. Sorunuza cevap vermek gerekirse salcanonun bu ağırlıklarda nasıl tiagra setli ve apex setli bisikletleri olur kafayı yiyorum. Hiç bir marka görmedim ki alüminyum kadrolu tiagra setli 8.49 ağırlık olsun. Hepsi 9.2 üstü. Burada anormal bir durum var. Ya veriler yanlış ya da kadro teneke ya da cidden salcano bu işi çözdü. Karbon bisikletler 8 kiloylen nasıl apex o ağırlıklarda olabiliyor. Bu işi bende merak ediyorum gerçekten açıklık getirecek birileri yok mu?

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@Yiğit Alp Okyaylı

ben salcano ile lapierre arasında gittim gittim geldim, sonunda konuyu mantığımdan aldım ve duygularıma bıraktım. o da lapierre dedi ve onu aldım.
alüminyum dediğimiz materyalin envayi çeşidi var bu arada. yoğunluğu farklı, sertliği farklı, kalitesi farklı. bu unsurlar yardımıyla ağırlığı düşürmüş olabilirler. ama salcanoya güvenmiyorum, güvenemiyorum. bir hile varmış gibi geliyor. giant, specialized, scott, merida gibi markaların alüminyum kadro bisikletleri var ve ağırlıkları ortalama 9-9,5 kg arası değişiyor. benim bisikletim de 9,35 kg. yapılabilecek bir şey olsaydı bunlar yapardı, bunların hepsi dünya devi.

konuyu duygularına havale et, çekil kenara. bisiklet olayı aşk işi. bana kalsa gözüm kapalı merida derdim.

• Beğen
Tepkiler: Chucky-1