2015 Giant Escape Air Şehir Bisikleti 9.3KG bilgi paylaşabilecek var mı?

yemyeşil

Üye
Tepki
10
İsim
E.K.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Scudo
Tepki
11
İsim
Zeki Kutlu
Bisiklet
Giant
@yemyeşil
sele borusundan plastik kelepçe ile
kadrodan ise kendir ipi ve bant ile
çizilebilecek kısımlara sünger vb. malzeme

• Beğen
Tepkiler: yemyeşil

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
arkadaşlar giant air / escape serisi /yada sedona 410 -420 trek 7,2 (ikinci el ) butce 1750 civarı hafif olsun istiyorum max 11 12 kg amortisor olmasada olur disk frende aynı şekilde
nedense bir şekilde aire gidiyo aklım renkleri agırlıgı sebebiyle amadonanımı sıradan sanki samsunda yasıyorum. kargoyla görmedende almak istemiyorum 2 milyonluk bu şehirde (büyük şehir) sadece carraro bayısı var .. fikri olan varmı ne yapsam :S

vlkanersin

Üye
Tepki
1
@sinanarmy

Arkadaşlar bende giant air ile sedona 420/410 arasında kaldım yardımınızı rica ediyorum.

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@vlkanersin
Giant air escape kadro olarak daha onde gorunuyor

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vlkanersin

Üye
Tepki
1
@hayriünal

Hocam cevabınız için çok teşekkürler. Giant rampalarda biraz zorlar diye bişey okudum ama çok hafif gerçekten elimle tutup kaldırdım sedonaya göre baya farkediyor. Ama sedona daha mı rahat olur kullanım açısından rampalarda felan bu konularda bilgim yok sabaha da almaya gideceğim için biraz gerginlik oldu. Giant için 2250 sedona 410 için 1350 lira diyor satan arkadaş. Sizce ne yapmalıyım.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@vlkanersin
Butcenizi bilemiyorum ama giant i birkac defa detayli inceledim.ikili aynakol olmasi dezavantaj gorulebilir ancak sehir ici ,cok uzun olmayan rampalarda sorun cikarmayacaktir gorusundeyim.sonucta rampalari aynakoldan cok bizim bacak kaslari cikiyor.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vlkanersin

Üye
Tepki
1
@hayriünal

Ama bu fiyat aralığında alınabilir mi farl yaratacak bir bisiklet midir. Ben çok aşırı rampa olmayan bir çevrede, kuru havalarda, kilo verme spor amatör amaçlı kullanacağım hocam. Son tavsiyeleriniz sedona ile farklı klasmanlar da olduğu yönünde mi?

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Ön dişliler 34 - 46. İsterseniz üçlü aynakol takılabiliyormuş ikiliden performans alamazsanız.
Çogu arkadaş yokuş çıkarak kondüsyonun artacağını söylüyordu pek inanmıyordum :D Ama doğruymuş! Benim bisiklet 15 buçuk kg ve en küçük dişliyle çıkmakta zorlandığım yokuşu gecen gün orta dişlide çıktım çok şaşırdım performansıma ^^ Sizde emin olun çok fantastik ve uzun yokuşlar olmadığı sürece çekinmek yersizmiş yokuşlardan. Birde vites aralıklari önemli tabii.

• Beğen

M.Oonnaayy

Aktif Üye
Tepki
473
İsim
Mert
@Burcuu Eklem rahatsızlığıyla karşılaşmak istemiyorsanız düşük vites çıkmanızı öneririm.Yüksek kadans konusuna bakarsanız aydınlatıcı olacaktır.

vlkanersin

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar cevaplarınız için çok sağolun iyi akşamlar dilerim.

Ahmetek

Üye
Tepki
71
İsim
Ahmet EK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, bende artık bir escape air kullanicisiyim, daha önce Merida speeder 200, btwin triban 520 drop bar modellerini kullandım, escape air i 3 sene önce aynakol 2 li diye almamistim şimdi nasip oldu. 3 bisikleti karşılaştıralım. Triban in kadro boyası berbat, kadro sağlam ama pek hafif değil , sora set ile 2000 km yaptım gayet iyiydi jant ve diğer aparatlar kötü, Merida bin kadro iyi ama diğer aparatlar ve hatta jantlar da bence kötüydü sürekli akort bozuluyordu, giant a gelince kaliteyi hissettim, kesinlikle hiç bir ayrintidan kacmamislar ve her bir parçası kaliteli, 3 lu aynakol a dondurebilirsem bu bisiklet hem şehir içi hem yol bisikleti antrenmanlarında işimi görür...

• Beğen
Tepkiler: Triban

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
bu bisikletin 2. eli olmuş 1600 TL . sıfırı 2650 TL alınır mı bilemedim. Birde Giant RX3 ile Air farkı nedir hangi alınır

• Beğen

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Farklar RX3 aynakol 3'lü escape air 2'li, air çok az daha hafif.

• Beğen
Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Air(2015) 1300 e aldım. çok az kullanılmış sıfır gibi. Ama lastikleri çok ince 28 yazıyordu.bu kadar ince beklemiyordum ama. 32-35 lik lastik takılır mı acaba? Salcano city sporttan sonraa kuş gibi geldi. Rengi işciliği her yeri kalite kokuyor. Daha hafif bisiklette bulamacağım için artık başka yerde gözüm olmaz. Umarım 10 sene kullanırım kazasız belasız :).

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@tekin17
Güle güle kullan arkadaşım..
Lastikle ilgili bir bilen çıkmazsa,bisikletçiye gösterip sorabilirsin..Lastiğin kalınlaşması,bisikleti ağırlaştırır ve hız/performans anlamında kayıp yaşarsın..Bunu da göz ardı etme..;)

• Beğen
Tepkiler: -velespitçi-

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Güle güle kullanın. Lastik değişiminin bisiklete ağırlığı çok az olur bence bu kadar takılmaya gerek yok bisikletlerde kiloya. Yani ha 10 kg ya 11 kg olmuş ne fark eder neticede hafif bisiklet.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@tekin17 Kadroda ve maşada yaklaşık 4 cm boşluk var. Yani neredeyse 1,50'lik lastiği bile kaldırır bu bisiklet. Ama üzerindeki Spinforce SL jantlar 622x14. Yani 28 bu jant için en ideal ölçü. (max değer 14x2,2=30, 8)

IMG_20180315_191727.jpg