2015 Giant Escape Air Şehir Bisikleti 9.3KG bilgi paylaşabilecek var mı?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren
Simdi biz bu lastiklerle zonguldak sahilden başlayip Florya'ya kadar gideriz mi diyorsun ? :D

• Beğen
Tepkiler: MUSA Ç.
Scudo
Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@BerkEvren teşekürler cevap için. Yani 32 bile Max değerin üstündeyse 32 veya 35 lik lastik takmak tehlike arz eder mi?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@tekin17
Patlak riski almış olursunuz. Sürüş sırasında gayet tehlike arz edebilir. Üreticiler bir ölçü belirtiyorsa uymakta fayda var. Çok seri ve güzel bir bisikletiniz var. Lastiği genişletmeye fazla takmayın kafanızı keyfini sürün derim :harika:

• Beğen
Tepkiler: -velespitçi-
Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Bisiklet gayet güzel fakat. Terimsel isimleri tam bilmiyorum ama.
Pedalların olduğu göbekten biraz ses geliyor. Gevşemiş olabilir mi?
Ayrıca 2x7-8 viteslerde zincir atlamamı yapıyor ne yapıyor anlamıyorum. Arka dişlileri yokladım bi gevşeme falan yok. Daha biraz daha yüklenildiğinde yapıyor sanki. Cırt gibi ses geliyor. Zincir dişlilerin üzerinde kayıyor gibi.Öyle vites bozukluk ayarı falan değil. Salcano city sportta da vardı sonra geçmişti.
Ayrıca presta uçlu bisikletlere nereden hava babiliriz. 80-90 basınç istiyor. Araba sibobu çeviricisi aldım basit bir pompa ile basılırmı. Bisikletcide bile iyi basılmamış. Hala arka teker dik duramıyor . Benzin istanyonlarında olur mu?
Uzın oldu :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@tekin17 Aldığınız yer ilk bakım için bir km veya süre verdi mi? Ne kadar sürdünüz bisikleti? İlk vites ayarları zamanla oturur.
İkinci konu için; bir ayaklı pompa edinmenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: -velespitçi-
Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@BerkEvren ikinci el. Denediğimde tabi bu zincir atlama gibi şey neyse o denk gelmedi. Sıfır gibi bisiklet olduğu için çok denememiştim.belki 10 km den sonra oldu bu dediğim zaten. Ama dediğiniz gibi eski bisikşette de oldu sonra düzelmişti.

Ayrıca uygun fiyata bulacaklara şiddetle tavsiye ederim. Çok çok hızlı bir bisiklet.
Salcano city sporttan hız konusunda bence %30 fark var.
Lastikler ince diyordum fakat Arnavut kaldrımı dışında şehirde sorun olmaz.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@tekin17 Güzel bir bakım yetecektir bence :harika: Hız konusuna katılıyorum çok atak bir bisiklet. Rotasında rampa olanlar düşünebilir rahatlıkla.

emre gök

Üye
Tepki
3
@zekikutlu55
Gidona taktiginiz apaeatin adi nedir? Nereden temin ettiniz? Ve son olarak uzun yolda ise yarıyor mu? Şimdiden teşekkürler

Lawyer58

Daimi Üye
Tepki
122
@tekin17 hocam giant airlerde sanırsam l kadro bulunmuyordu. benim boy 186 bana olur mu? bir de fotoğraf atar misiniz:):)

Ahmetek

Üye
Tepki
71
İsim
Ahmet EK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yakında drop bar a çevirebilir im.

Dosyalar

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
@emre gök
Bende merak etttim doğrusu :)

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
Bende bu konudan devam ederek sorayım . Kadroda delik olmadığı için alt ve arka yan kadro demirine dayanarak arka ayaklık önerisi alabilir miyim ? Hangi ayaklığı taktınız? Seleside biraz sert geldi sele önerisi de var mı?

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Ne zamandir Giant bisikletleri merak ediyor ve test de etmek istiyordum. Sonunda kiralayan bir yer buldum, dun Caddebostan Strada bisikletten Escape Air kiraladim 2 gunde 110km yol yaptim. Guzel bisiklet ama yol tutus hissi az, o da sanirim tekerlerin ince olmasindan kaynaklaniyor. Kiralayacak yer bulabilirsem, sirada Trek FX serisinden bisiklet test etmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Burcuu

zoat

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Giant
selamlar, giant air kullanıyorum. bir süre sonra ellerimde uyuşma oluyor. acaba gidon boyunu yükseltsem sorun çözülür mü? yarım saat sonra uyuşma başlıyor. dirseklerde de sızlama oluyor. boyum 180. M boy kullanıyorum. şimdiden teşekkürler..:)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@zoat
Bisikleti ne sıklıkta kullaniyorsun arkadasim? Eger ara sira mahalle gezisi yapiyorsan idmansizliktan olabilir

• Beğen
Tepkiler: zoat

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@zoat
Giant Air'ın üzerindeki o beyaz elcikleri kullanıyorsan sadece uyuşma olduysa şanslısın derim. Şahane bisiklet ama o beyaz selesi ve elcikleri gerçekten aşırı konforsuz, rahatsız...
Bu arada 1,80 için M beden biraz ufak kalıyor olabilir. Bisiklet üstünde bir görmek lazım tabi. Gidon aşağıda kalıyorsa ellerine fazla yük biniyordur bu durumda.
Ama o beyaz elcikler bırak sürmeyi bakarken bile bilek ağrısı yapacak cinsten :D:D

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren
Mahalle bisikletcilerinde 4 liraya filan satilan pofuduk sunger elcikler var. Ben onlar kadsr rahatini hic bi elcikte gormedim bilader :D

zoat

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Giant
@mariokaldato hemen hemen her gün kullanıyorum. 20 km civarı.

@BerkEvren evet elcikleri değiştirmem gerekebilir. Seleden yana şikayetim yok. Belki seleyi biraz öne almalıyım.

@BerkEvren bu modelin en büyük ölçüsü M.