2015 Bfold

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Ülkemize gelecek mi bu yeni modeller acaba ?

Bfold 300 : Single speed, 14 kg, kadro ve maşa Hi-Ten çelik.
Fiyat: 160 euro
(link)
300.png

Bfold 320 : 6 vites, 15.5 kg, kadro ve maşa Hi-Ten çelik.
Fiyat: 200 euro
(link)
320.png

Bfold 500 : 7 vites, 13.5 kg, kadro 6061 aluminyum, maşa Hi-Ten çelik.
Fiyat: 300 euro
(link)

500.png

Scudo

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
Bu modellere benzeyen modeller zaten var sadece görüntüsü değişmiş gibi geldi bana. Performansda çok değişiklik var mıdır bilmem. Katlanmasında bir gelişme göstermiş olabilirler. Renklerini beğenmedim ben. Bir araya geldiğinde en klasik ve en itici olacak renkleri kullanmışlar sanki :)

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
500 ve 320 nin renklerini beğendim ben :) Farklılık 500 de var alüminyum olmuş kadro.

• Beğen
Tepkiler: Rasimcan Meral

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
İnternet sayfaları güncel değil pek.

Full carbon 105 setli bir yol bisikletleri var. Sitede yok.. Ellerindeki katlanabilirler az. Muhtemelen yeni ürünler için depo boşaltıyorlar. Gelecektir bence.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Daha önceki en ucuz modeli vitessizdi sanırım, bu 6 vites, bence iyi olmuş, 500TL civarı gelirse, uygun fiyatlı katlanır arayanlara güzel bir seçenek olur

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Değişen sadece renkleri daha başka bir yenilik göze çarpmıyor. Renklerde Son derece itici olmuş, Spor kadroya sahip olan bir bisikletin yanlış renk seçminden dolayı gösterişi ve spotifliği baskılanmış. Ülkemize bu modellerin geleceğini zannetmiyorum. Gelse bile fiyatları gene 500-1200 arasında değişir modeline göre.

• Beğen
Tepkiler: Ahmtgrgz

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Gelecek olan ürünler arasında sadece bfold 500 ile bfold 700 var. Fold serisinden daha çok Tilt serisi gelecek katlanma mekanizmasından ötürü insanlar Tiltleri tercih ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Burcuu
Tepki
0
tilt yada bfolddan hangisini önerirsiniz peki? haftanın 5 günü 10 15 km kullanmaya dayanırmı bu bisikletler? ömür boyu garanti var diyor decathlon ama doğrumudur? normal istanbulda şehir içinde kaldırımda asfaltta falan kullanmayı düşünüyorum.

cashsta

Üye
Tepki
82
İsim
Mustafa Kemal KILIÇOĞLU
Bisiklet
b'Twin
Tilt 700 aldım geçenlerde. İstanbul'da her gün kilometrelerce yol yapıyorum. Her sorunuza cevap verebilirim. Kesinlikle de tavsiye ederim.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
B-fold Sade yapısı ve basit katlama mekanızlması ile kullanımı rahattır. Tilt i de deneme fırsatım oldu. Sürmesi hoş fakat katlandığı zaman kapladığı alan b-fold ile karşılaştırılırsa biraz fazla. Size tavsiyem alacağınız bisiklet full alü kadro olsun. Biraz pahalı ama hafiflikten dolayı taşırken çok rahat edersiniz. ve çelik kadrolara göre daha az yorulursunuz. Birde önemli olan gidon katlama sistemi. Mümkün olduğunca gidon bisikletin içinde kalsın. Ne demek istediğimi foto dan daha iyi anlayacaksınız. Öbür türlü etrafa takılma ve sürtme durumu daha fazla olacaktır.j.png jjj.jpg

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Şimdi baktım 3 modelde gelmiş (link)

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@Burcuu
Yeni modelleri bari alü. yapsalardı :cool: Düzeltme 500 alü imiş 320 ve 300 çelik.

• Beğen
Tepkiler: Rasimcan Meral

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Evet kötü bir seçim gerçekten hala çelik kullanmaları ama aslında artık bisikletin ağırlığına kafayı takmıyorum ben. Yıllardır 16 kg kullandığımdan dolayı alıştım herhalde. İyi tarafından bakarsak ekstra egzersiz yapmış oluruz 15 kg lık bisikletlerle :koptum: Yani ben bir bayan olarak şikayet etmiyorsam baylar hiç etmesin, ben bodrum kattan 16 kg üşenmeyip taşıyorsam baylar haydi haydi taşır :p Ama elbette katlanır almak isteyenler hafif olmasını istemekte haklı.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@Burcuu
Taşımakta sıkıntı olmaz da katlayıp bir yerden başka bir yere giderken ağır olması dezavantaj. İmkan varsa alü hatta karbon yapsınlar katlanırları :koptum:

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Tiltler gibi rahatlıkla katlı halde seleden tutup sürebilme özelliğinin her katlanırda olması en iyi çözüm bence. Karbon katlanır yapılırsa fiyatını tahmin etmekte zorlanırım :)

• Beğen
Tepkiler: D.Mustafa

pelind35

Üye
Tepki
0
arkadaşlar merhaba size bir şey sormak istiyorum.
bugün decathlon da idim.ellerinde bfold 3, 7, 500, 300, 320 yoktu. internet satışlarına baktım orada da yok diyor. btw tilt 700 ve 720 ve 7 k modellerini inceledim. birini almak istiyorum. (link)
hangisini önerirsiniz? yazdıklarınızı okudum 700 den çok bahsedilmiş ama sizce diğerleri de nasıl?
hangisini alsam daha iyi olur benim için? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burcuu
@Burcuu merhaba,nerede acaba gelen modeller.Ĺink var ama ürün satışta degil.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar.
Decathlon çalışanı olarak sorularınızı cevaplayayım. Evet bunların siparişleri verildi ancak antrepo aşamasında oldukları için önümüzdeki 4 hafta içinde gelecek.

@pelind35 seçenekler arasında manuel 3 vites olan btwin tilt 700ü tavsiye ederim.

cashsta

Üye
Tepki
82
İsim
Mustafa Kemal KILIÇOĞLU
Bisiklet
b'Twin
@F.Yıldırım

Tilt 700 kullanıcısı olarak gönülden destekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: F.Yıldırım