2015 Bfold

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Sanırım internetten satışı yapılmayacak sadece mağazadan satacaklar diye fikir yürütmüştüm ki F.Yıldırım sağ olsun cevap vermiş :)
Pelin, iki model arasında iki fark var : zincir - kayış ve vites farklılığı. Bence 700'ü al :harika:

• Beğen
Tepkiler: F.Yıldırım
Scudo

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Çelik konusunda tek bildiğim alü. göre daha ağır olması. Kg olarak en hafif katlanırlar illa ki alü. Bazı alü. bisikletlerde de maşa çelik oluyor, galiba alü. oranla çelik darbeleri emmekte başarılı olduğu için. Çeliğin tek avantajı budur sanırım. Dediğin gibi ucuzluktan kullanıyor olmalılar. Sağlamlık konusunda çelik ve alü. arasında çok büyük farklar olduğunu düşünmüyorum ben. Sonuçta market bisikleti dediğimiz ucuz çelik bisikletlerle aynı kategoriye koyamayız Bfoldları. Market bisikletleri gibi çürüyüp paslanmazlar eminim :)

• Beğen
Tepkiler: Rasimcan Meral

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@Rasimcan Meral Bence katlanırlarda kadronun alü olmasının tek avantajı paslanma olmaması. Ağırlık olarak inceliyorum 12 den aşağıya alü katlanır yok. KEndi çelik bisikletim de 13-14 geliyor üstündeki aksesuara göre değişiyor. Ağırlıkta çok bi fark yok sağmlık da bi değişiklik olmaz adamlar alü diye kadroyu zayıf yapacak değiller. Tabi ömür açısından çelik uzun yıllarda havadaki nemden dolayı çürüme yapar. Alü de torununuza kalır bisiklet :hhhhhh:

• Beğen

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
@Rasimcan Meral Decathlon'da bisiklet kadroları ömür boyu garantili olduğundan dolayı kadronun cinsi sizi pek etkilemez. Kadrodan daha çok üzerindeki donanımlara bakın. Bisikletleri yakından incelemiş ve kurulumlarını yapmış biri olarak fold serisini pek önermem. Açıkçası kadrosu güzel ama donanım açısından ucuza kaçılmış eski fiyatları olsaydı (600 TL olduğu zamanlar) fiyat/performans deyip alınabilirdi ama suan 1000 lira civarına çıkmış. Btwin'den katlanır alacaksanız Tilt serisine bakın yoksa farklı markalara yönelin.

• Beğen
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
@F.Yıldırım
:/ Aralık ayında 1250 liraya tilt 700 görüp almamıştım, yeni para biriktirebildim, mağazada tilt kalmamıştı, 1070 liraya bfold 500'ü anca alabildim. Biraz içim acıdı şu anda, keşke o zaman gözümü karartıp alsaymışım.

Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
@D.Mustafa
Ben onu email ile genel merkezlerine sordum, benim bisikletimin ömür boyu garantisi var mı diye sordum, eğer decathlon kart ile alındıysa tüm bisikletlerde 2 yıl garanti ömür boyuna uzatılıyormuş, cevap evet idi. Ben alırken satış elemanı özellikle uyarmıştı decathlon kart çıkarmam için.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
@D.Mustafa

@Rasimcan Meral

Evet yukarıda bahsedilen 2 yıl garantisi doğrudur. Bfold Decathlon'un ürünü değil Matex markasının ürünü olduğu için kadrosu 2 yıl garantilidir. Sadece "Btwin" marka bisikletlerin kadrosu ömür boyudur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
b-fold 300'e nexus göbek takabiliyor muyuz bilen var mı?

şu modeli:
(link)

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Takılır elbette, mevcut göbek çıkarılıp yenisi takılacak ancak tel uzunlukları ve sayısı farklı olabilir. Bu durumda yeni bir jant çemberi de gerekebilir.

Tepki
0
Merhaba 2015 b-fold 500' ün kadrosunu katlama yerinden kırmayı başardım. Kadroyu nereden bulabilirim?

fahofb

Üye
Tepki
27
İsim
Ömer
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@BahadirGercek merhaba kardeşim bfold 500 ün kadrosunu yaptırabildiniz mi? Ben internette uygun fiyata gördüm almak istiyorum önerir misin?

serhank

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Mosso
(link) Konu hortlayacak ama bfold 500 ve bfold 700 serilerini decathlon geri çağırıp yerine tilt 500 veriyor. Ben değişimimi yaptım. Tabi fatura veya bisikletin decathlon karta kayıtlı olması isteniyor.

• Beğen
Tepkiler: A. Levent ve Kook

Eypbrdbaba

Üye
Tepki
0
İsim
Eyüp
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
B fold 320 ikinci el bakıyorum tavsiye eder misiniz

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Eypbrdbaba Merhaba model biraz eskidi.Bir de bu serilerin bazılarında sıkıntı olduğu için Decatlon toplattı diye biliyorum