2004 Bianchi Malloy Klasik olmaya değermi ?

clİckless

Üye
Tepki
10
İsim
Yiğit Kaya
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet 2004 model Malloy Pro (Racing Team) 5 yıldır sıgınakta kenarda duruyordu. Bende bakım yapayım dedim görünce içim acıdı.. Şimdi sorularım;
1. Yapışkan Sticker izleri var onları nasıl çıkartabilirim.
2. Kadroyu nasıl parlatabilirim ?
3. Dış tekerler değişcek 28 jan dış teker önerirmsiniz ?
Bunların dışında sizinde önerileriniz varsa bekliyorum..

IMG_0213.JPG IMG_0214.JPG IMG_0213.JPG IMG_0214.JPG IMG_0215.JPG IMG_0216.JPG IMG_0217.JPG IMG_0218.JPG IMG_0219.JPG IMG_0220.JPG IMG_0221.JPG IMG_0221.JPG IMG_0222.JPG IMG_0224.JPG IMG_0226.JPG

Scudo
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
ilk fotoda bisikleti restore ettiginizi sandim bence hiç dokunmayın yaglayin ve bisikletin keyfini sürün

clİckless

Üye
Tepki
10
İsim
Yiğit Kaya
Bisiklet
Bianchi
Teşekkür ederim. Dış teker öneriniz varmı ?

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Selam,
bir parçanın ya da objenin klasik sayılabilmesi için 30, antika niteliği taşıyabilmesi için ise en az 50 yılı aşkın bir geçmişi bulunması ve yine işlevselliğini de yitirmemiş olması gerekmektedir. Ayrıca bu yıl kriterinin yanı sıra değerlendirmeye alınacak parça ya da objenin döneminde ki üretim şekli, adeti ve kullanım alanına dair analizlerde çıkartılıp tam olarak kategorize edilmesi gereklidir. Sonuç itibariyle her eski bir klasik olamayacağı gibi her antikada ikonik bir parça olamayacaktır.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Bisikletin cok güzelmiş güle güle kullan. Sticker lekeleri için gaz yagı yada wd 40 deneyebilirsin tinerde iş görür ama selulozik olsun ve cok fazla tutma boya üzerinde hemen temizle. Kalın ciziklere bişey yapılmaz suanlık fakat ince ufak cizikler için marketlerde oto kısmında ince cizik giderici pastalar var süngerle uygulayarak bi nebze daha güzel bi yüzey olusturabilrsin .

Ayrıca bulursan kadro rengine yakın bi gidon sargısı alabilirsin yada aynı renkte ama o sargıyı degiştir daha iyi durumda görünür . Lastik ise bisikleti nerde ve nekadar süreli kullanıcana göre fiyat oranlı ürünlere bakarak kendin karar verebilirsin fakat genel olarak siyah renkliler görseli bozabilir . İşlemlerden sonra tekrar resim görmek dilegi ile kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: clİckless

clİckless

Üye
Tepki
10
İsim
Yiğit Kaya
Bisiklet
Bianchi
Öncelikle fikirler olarak teşekkür ederim Ağabeyim.. Bulabilsem bulamadım güzel renkli bir sargı maalesef bunu kullanıyorum. Haftalık 150 200 km yol yapıyorum, Michellin in bir modeli Uygun buldum ama maalesef siyah onada çözüm bulmak gerek..

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı bisikletten bendede var. Benimkinin boyası daha kötü. Bisikletiniz gerçekten çok diri duruyor. Klasik olacak kadar eski bir model degil ama görüntüsü biraz klasiği anımsatıyor.

Lastik olarak hafif katlanır lastiklerden tercih edebilirsiniz. Ben turuncu cizgili lastiklerden ve kadro renginde sargıdan epeyce aradım Konya da ama bulamamıştım yurt dışı sitelerine bir göz at derim. Ebay vs.

Bianchi champion diye geçiyor kadrosu.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@clİckless

1) Gazyağı
2) Pasta ve cila. Pasta yapmadan önce çizik ve boya atmalarını rütuşla.
3) Bilemedim.

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
Dış lastik Schwalbe Durano Plus olabilir. Yol tutuşu iyi bir lastik.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba,

Orta düzey kondüsyona sahip ve her parçası orjinal bir Bianchi Malloy Pro ne kadar eder bugün bilgisi olan var mı?

Teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Görüntü olarak güzel bir bisiklet. Fiyatı hakkında bir şey diyemeyeceğim, ama kadrosunun alüminyum olması, kaynak izlerinin aşırı belirgin olması gibi faktörler nedeniyle yeni bir alüminyum kadro bisiklete göre daha fazla vermezdim ben.

Pantani tarafından bir yarışta kullanılmış manevi değeri olan bir bisiklet ise ayrı tabi:)

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Görüntü olarak güzel bir bisiklet. Fiyatı hakkında bir şey diyemeyeceğim, ama kadrosunun alüminyum olması, kaynak izlerinin aşırı belirgin olması gibi faktörler nedeniyle yeni bir alüminyum kadro bisiklete göre daha fazla vermezdim ben.

Pantani tarafından bir yarışta kullanılmış manevi değeri olan bir bisiklet ise ayrı tabi:)
Yani bu bisiklet (yukarıda fotosu bulunandan çok daha iyi kondüsyona sahip) sizde olsa elinizi öpene kaça satarsınız?

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Mehmet Nejat Karahan Kadroya bayıldım. Hele Turkuaz-Sarı olanı Pantani'nin Bianchi'sine çok benziyor. Üst borusunun yere paralel olması, ince borulu olup çelik yol bisikletlerine benzemesiyle kesinlikle sıradan bir alu kadro değil. Kendi adıma konuşacak olursam, giriş seviyesi bir yol bisikleti alacağıma bunu alırdım. Ben olsam koyacağım fiyat 12000 tl olurdu.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Teşekkürler yanıt için. Zaten sözkonusu bisiklet turkuaz-sarı olanı. Böyle bir bisikleti Brompton ile takas edebilir miyim onun yolunu arıyorum. 12 bin dediğinize göre zor görünüyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yani bu bisiklet (yukarıda fotosu bulunandan çok daha iyi kondüsyona sahip) sizde olsa elinizi öpene kaça satarsınız?
Aldığım fiyata satmaya çalışırdım, zarar etmemeye çalışırdım:) ama satamazdım sanıyorum. Benim gibi hobilerine para harcamayı seven adamlar alırken pahalıya alır, satarken ucuza satar.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Derdim böyle bir bisikleti Brompton'la takas edebilmek. Mümkün mü böyle bir şey?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Derdim böyle bir bisikleti Brompton'la takas edebilmek. Mümkün mü böyle bir şey?
Promtonun kac TL oldugunu bilmiyorum ama Bianchi m-Alloy Pro lar en az campa veloce donanimlari 500€ ve donanim yükseldikce 700€ ya kadar cika biliyor tabiki kadronunda temiz olmak sartiyla. Bu fiyatlar yurtdisi icin gecerli ve türkiyede de olsa olsa hadi 100€ fazla olsun.
Yukarida baska bir yorumda da yazildigi gibi campa donanimli ve temiz olmak sartiyla 12000TL civari.

Bisikletiniz hakkinda fiyat arastirmasi yapiyorsunuz ama ne donanimdan bir detay var nede bir fotograf.

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,

Murat bey'in yukarıdaki yorumuna katılmakla birlikte şu detayları da belirtmek isterim naçizane;

* Murat bey'in bahsetmiş olduğu "Bianchi M-Alloy Pro" kadro ve ekipmanları orjinal İtalyan üretimi olursa 12K veya üstü fiyata, (Yani kadro üzerinde [Bianchi Reparto Corse / Hand Made İtaly] etiketinin olması lazım)
* Bir dönemler Türkiye Bianchi fabrikasında üretilmiş Celeste Green / Turuncu veya Celeste Green / Sarı renkli kadro ve üzerindeki Sora setli bisikletlere sarı sitede 7K-8K aralığında rakam isteniyor.

Bence her iki kadroda aynı marka ve modele sahip olsada aradaki Celeste Green rengi bile çok farklı, İtalyan tonu ile Türkiye tonu arasında fark var en basitinden.

Saygılarımla,