2 vitesli tek diskli aynakol !

cpt.enes

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Enes Öztürk
Bisiklet
Diğer
selam arkadaşlar.. yabancı bir bisiklet forumunda dolaşırken tek dişlisi olmasına ramen 2 vitesli olan bi aynakoldan söz ettiklerini gördüm...

resimlerini altta... markası nedir bilmiyorum. acaba bunu bilen var mı içimizde ?? türkiyede de var mıdır? fiyatı nedir.. ve nasıl çalışır iyi midir. bi anlatabilcek var mı ??

(resimler büyük olduğu için link olarak veriyorum)
(link)

(link)

(link)

teşekkürler

---------------------------

edit : arkadaşlar markasının Schlumphf Innovations - SPEED DRIVE olduğunu ve fiyatının 500 € olduğunu öğrendim :S (buna benzer bişey sitede yayınlanmıştı sanırım.. özür dilerim eğer öyleyse)

• Beğen
Tepkiler: Volkan Bilirli
Scudo

İsaAlp

Forum Bağımlısı
Tepki
242
Bisiklet
Bulldog
Enteresan bir aynakol, fakat orta göbeğin kare mil olması beni kalitesi konusunda biraz kuşkuya düşürdü. Çalışma mantığı olarak büyük ihtimalle, vitesli göbekler gibi araba şanzımanı benzeri bir mantığı olmalı.

Açıkçası bu aynakol hakkında bir bilgim yok fakat bir süre önce Truvativ buna benzer bir all mountain/freeride aynakolu piyasaya sürdü, ismi Hammerschmidt. Gezegen dişli mantığıyla çalışıyor ve 22-36 ve 24-38 oranları sunabiliyor. Bu aynakolun Türkiye'ye gelmeyeceği kesin fakat internetten sipariş verilebilir. Fiyatı oldukça tuzlu ama. Aşağıda hammerschmitle ilgili bir inceleme linki veriyorum.

(link)

• Beğen
Tepkiler: cpt.enes