1989 Bianchi çok şükür sonunda bitti. (1989 Bianchi'nin profesyonel bir şekilde...)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mboguz
Tesekkürler...:)

@Halil EROĞLU
Tesekkürler halil,
bisikletin üzerin de gindonbandi, zincir ve rubleden baska sifir olarak hicbir parca yok. Tüm parcalar kadro ve aynakol gibi ugrasilip emekverek polisajla sifir hale getirildi. Diger eski bisikleti olanlar icin bence bu konu iyi bir paylasim oldu. Ayni benim yaptigim gibi yaparlarsa eski bisikletleri aynen bu hale gelebilir. :)

Tüm eski bisikletlerini böyle restore etmek isteyen arkadaslara basarilar dilerim. Insallah hepsi biribirinden güzel olurlar. :in:

Scudo

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Murat bey sizi özellikle uyarıyorum. Bir daha böyle özel yapım işlerin yanına bile yaklaşmayın. Fabrikasyon üretim neyinize yetmiyor yahu..

Bu bir daha olursa " Milletin ağzının suyunun akmasına neden olacak şekilde ve bisiklet camiiasında infaale sebep verecek işler yapmaktan " size kamu davası açarım. Böyle işer yapmaktan men etme cezası çıkartırım. Yetmezse İnsan hakları mahkemesine giderim. yapmayın böyle şeyler yahu.

Bisikletin son haline gelince : Ne diyeyim ki ? Diyecek bir şey bulmadım. " Kelimeler kifayetsiz kaldı" ,

Kadroda , gidonda , aynakol , pedal grubunda yapılacak pantograf gravür çalışması yaptırtmayıda düşünün bence Murat bey..

(link)

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Cömert

Cömert bey, inanin bilerek olmadi. Ben bir deneyeyim dedim sonunda olan oldu ve utanmadan öyle birsey cikti ortaya. Gercekten cok özürdilerim bu seferlik af edin beni birdaha olmaz.

Buradada yeni bir proje baslamisdim ama artik izin verirseniz devam ederim. Gec olmadan yasal islemler baslamadan bir bakin ve müsade varmi yokmu haberverin.
(link)

Gercekten gece gece cok güldüm yahu, sizin yorumlarinizi gercekten cok begeniyorum. Bisikleti begendiginiz icin tesekkürler. Su pantograf gravür isine de gercekten aklim yatti.

Verdiginiz linki görmüstüm, gercekten cok basarili bir calisma olmus. Her kimse o arkadas, kendsini tebrik ediyorum. :in:

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Birde Fuji kadromu çıktı ?? ( vay ben kendimi nerelere vuramm )

Biz istabul gibi yerde dahi ekipman ve usta için cırmalarken siz giresundan bunları nerden nasıl buluyorsunuz ? Halen aklım almıyor.

Benim için artık geleneksel hale gelen İstanbul Bisiklet ve motorsiklet fuarında stant açan , Brooks Türkiye dağıtımcısı 3. yıl özel fırça kayma şenliğinde , aradığım brooks sele modelinin bu senede Türkiye dağıtımcısında bile bulunmaması olayını yaşadıktan sonra , gövde renginde gidon bandınızı görmek bile bende derin infaal uyandırdı. Türkiyede bunun kahverengisini bulmak bile ayrı dert. Yapmayın böyle şeyler yahu..

Pantograf falan boş iş , sakın yapmayın , zaten bisikletinizin bu halinin yarısı kadarını bile yaptırabilecek yer bulamadığımız için içimiz kan ağlıyor birde pantograglı halini görürsek falan büsbütün dağılırız. Şahsen ben böyle bir şey olursa ülkeyi terkeder, alaskaya falan yerleşirim...

birde jant çemberini ve tellerini eskitme bakır felan kaplatıp tam retro hava vermeye kalkarsanız falan tümden biteriz vallahi..

Ne zamandan beri kendi bisikletim için pantograf çalışması yapmayı panlıyorum ama , ne ustasını bulabildik ne de doğru düzgün ne istediğimi anlayabilen bir firmaya denk gelebildik. Eğer siz yaptırsanız , aynı yerden bende yaptırırım. En azından kendimi böyle avutayım barii.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cömert

Murat abi Almanya'da yaşıyor, sanırım memleketi Giresun. :)

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Öylemiii , Hay Allah ( Çaktırmayayım bari ) profilde giresunu görünce ben öyle şeyettiydim ne kadar zamandır.

• Beğen
Tepkiler: Berke

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Cömert

Cömert abi benim almanyada oldugumu forumun yarisi bilirdir, ben seni de biliyor saniyordum kusura bakma yanlis anlasilma icin. Ama yine de türküm ve giresunluyum.:)

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
İşin aslı bende Bir süre almanyada yaşayıp , Giresuna döndünüz zannediyordum.

O zaman bu durumda pantograf çalışması yaparsanız , aynı ustadan otlanma planlarımda suya düşmüş oluyor.

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Cömert

Yok hayir ben dogma büyüme tam 41senedir almanya stuttgartda yasiyorum. Bi ara sadece is nedeni ile gidip geliyordum türkiyeye. Su pantograf ne oluyor gravuru biliyorumda pantograf gravur ne oluyor bunu bilmiyorum. Hic gravurlarla simdiye kadar isim olmadigindan herhalde.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
gravür çelik kalemlerle tamamen el işçiliği ile metale yapılan sekillere deniyor. çelik kalem veya dermel ile tamamen el yeteneğine dayalıdır. kaliteli markaların Av tüfeklerinin üstüne yapılan şekilleri göznüne getirirseniz bunların tamamı el yapımı gravürdür. Ustanın yeteneğine göre 2 boyutlu yapılabildiği gibi derinlikle yapılarak 3 boyut hissi verilebilinir.

(link)

Pantografta ise bunu makine ile bir şablon kullanarak yaptırırsınız. Makinenin bir kolu şabboon içinde dolaytırılırken diğer uç istenilen metali , şablonda yapılan hareketin aynısı yaparak işler. Şablon oldukça aynı şekli birebir olarak tekrar tekrar yapabilmek mümkün.

Birde Cnc pantograflar varki tamamen bilgisayar kontrollü. Yaptırılacak şekilde nokta hata payı olmaz. Şekil orantılı olarak büyütülüp küçültülebilinir. İstenilen şeklin vektörel çizimi bulunursan tasarım veya çizim masrafıda olmayacağı için en mantıklı seçenek cnc pantoraf makinesi veya 4 eksenli bir cnc makinesi gibi görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Cömert

Cömert abi, bilgilendirme icin cok tesekkür ederim. :)

Tepki
28
Murat abi oncelikle bu ugrasin yani boylesine eski bir bisikleti boyle insani ceken bir bisiklet haline getirmen gercekten takdir edilecek bir durum.Canavar cokk guzel gozukuyor eline emegine saglik umarim uzunca yillar saglikla binersin...

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Özkan öncelikle begendigin icin sana cok tesekkür ederim, yalniz özkan ben bu bisikleti hic kullanmayacagim sadece dekor olarak kalacak. Arada bir hava almasi icin disriya cikaririm.:)

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
elinize emeğinize sağlık böyle klasiklere hayat vermek hem zevkli hem göz alıcı güle güle pedallayın

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
güle güle kullanın tekrar :)

boya işini oto sanayidemi yaptırdınız? nasıl yaptırdınız açarmısınız biraz o bölümü

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Üstad masrafın çok olmuş bence ama inan bana değmiş. Harika görünüyor. Polisajı çok severim. bisikleti uygulaması ayrı bir güzel olmuş. Nazar değmesin işallah çok güzel olmuş

farukbal

Üye
Tepki
6
Süper bir iş çıkarmışsınız. Tebrik ederim :)

GT-P5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
süper olmuş gerçekten kazasız belasız iyi günlerde kullanın

Murat Cömez

Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Alperen Haner
Tesekkürler. :)

@Hamit E.
Tesekkürler.
Boya isini sanayi de yaptirmadim, ben almanyada yasiyorum ve boya isini özel toozlu boya yapan bir sirkete yaptirdim. :)

@serdar k

@farukbal

@emrah sökmenberk