1954 Columbia'dan Dünyanın en yavaş "Ferrari" sine!

Scudo

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadroyu boyama ve stickerları yapıştırma süreciyle ilgili daha detaylı bilgi paylaşmanız mümkün müdür?

Benim gördüğüm en başarılı boya işi bu olmuş çünkü. Arkadaşınızın da eline sağlık..

• Beğen
Tepkiler: yarışcı 3
Tepki
109
@Cem Coşkun

kadro boyasını bahsettiğim gibi kaan yaptı o konuda ben çok detaylı yorum yapamam ama baya uğraştığını biliyorum sağolsun. tek bildiğim otomobil boyası ve kompresör ile boyandığı ve bu rengi yakalamak için kendisinin iki renk karıştırdığını biliyorum. boya işlerini kaan'a (yarışçı3) yaptırmayı düşünenlere öneririm ben memnun kaldım. sticker işinide istediğim fotoğrafları usb ye atıp sticker basabilen yerlere (büyük çaplı kırtasiye veya reklamcılar) götürüp şeffaf sticker olarak çıkarttım. yanlız beyaz ve açık renkleri tam olarak basamıyorlar. o nedenle sticker la birlikte beyaz folyoda alıp, içerisinde açık renkler olan desenlerin altına beyaz folyo yapıştırmanızı öneririm. (ben o şekilde yaptım) yapıştırırkende yapıştıracağınız zemini gözlük bezi gibi toz tutmayan bir bezle silip kabarcık kalmayacak şekilde yapıştırın. sonra üzerinden yine aynı bez ile bastırarak iyice silin. eğer çok memnun kalmadıysanız görüntüsünden saç kurutma makinası veya cakmak ile biraz ısıtıp yine bezle bastırarak gecebilirsiniz. yanlız çok az ısıtın fazla ısıtırsanız desenler cıkabiliyor veya sticker eriyebiliyor.

Tepki
9
açıkçası çok abartılı buldum, gidon bantı , fren üzeriindeki kaplamalar ve arkadaki çanta çıksa daha doğal, ve kalite durabilir:) boya ve stickerlar güzel ve yerinde olmuş, tebrikler:)

Tepki
109
@tolga meriç

Tesekkur ederim yorumunuz icin. Acikcasi kendine has ve ozel olmasini istedigim icin bahsettiginiz detaylari ekledim. Ama sadeligi sevenler icin biraz abartili duruyor olabilir dogru. Yakinda bir tane daha toplamayi dusunuyorum belki ona kismet olur sadelik:)

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
çok güzel olmuş, boyası da bir o kadar harika.Aynakolu görüntü itibariyle metalik bir aynakol olsaydı daha güzel olurdu eski campagnolo lardan bulabilseydiniz...

Tepki
109
@Taner Rona

ahh ah aynakolu ne siz sorun ne ben söyleyeyim. hala thomson göbeğe uygun bir aynakol aramaktayım ama çok da ümidim yok. normal göbekleri devşirerek birşeyler yapmaya çalıştım ama oda olmadı. umarım istediğim gibi bir aynakol bulurum da tam anlamıyla tamamlamış olurum. teşekkür ederim yorumunuz içinde.

Tepki
43
Bisiklet
Corratec
çok saygideğer bir çalisma olmus.elinize sağlik..
fakat yerinizde olsaydim bunu bir uzun soluklu projeye dönüstürüp gerekirse yillara yayarak; orijinal rengine, parçalarina sadik kalarak yeniden dizerdim ya da çalisirdim :D
uluslarasi forumlardan perçalari temin etmeye çalisir , gerekirse ureticiye basvururdum.
Tabi bekara kari bosamak kolaydir biliyorum benimkisi de buna döndü haklisiniz ama benim de naçizane görüsüm bu.zira önemli olan illa sonuca varabilmek değîl, sonuçsuz da kalacak olsa esasli bir amaca hizmet edebilmektir.diyerek "kisa" konusmami bu parcalanmis felsefe ile bitireyim.. :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aynı bisikletten bendede var.şu an bodrumda yatıyor onuda bakımdan geçirip sizin ferrariye raki mclaren olarak toplamak eğlenceli olur sanırım.
ellerinize sağlık çok seviyorum handmade işlerini ben;)