1953 yılında yapılan Adana - İstanbul bisiklet turu

Tepki
107
İsim
i.Emre Kocakaya
Bisiklet
Cube
Elerinden saygıyla öpüyoruz,okuyunca yapacağım tur daha bir güzel geldi bana,o insanlar o günün şartlarında başarmışlarsa biz neden yapmayalım.

Üniversitede hocam derdiki tatile çıkmak para işi değildir,yaşam kültüryle ilgili bir şeydir derdi,sanırım buda öyle bir şey,yapmak isteyen her adam yapabilir.

Scudo
Tepki
39
selam arkadaş bu güzel soğpeti sayfenda paylaştığın için teşekür ederim bende sıksık mersine geliyorum inşallah tanıma fırsatım ol tekrar hocamızı ziyaret ederiz birlikte hoşcakal

Kamil BULUT

Daimi Üye
Tepki
206
Böyle bir geziye vakıf olup bizlerle paylaşmış olmasaydınız hiç yaşanan bu tur hiç bilinmeyecekti.Bundan sonra kulaktan kulağa bu gezi bisiklet severler arasında hak ettiği yeri bulacaktır.Teşekkürler.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Haklısınız, benim de amacım unutulup gitmesine mani olmaktı Kamil bey. Eminim zaman içinde değeri daha iyi anlaşılacaktır. Bu ayın sonunda Mersin Fotoğraf Derneğinde bu güzel ve değerli turun slayt sunumunu yapacağım, Muzaffer Erol Gez hocam da bize turu ve yaşadıklarını anlatacak, bir kez daha dinleme imkanım olacak...

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
bence turun tarihine bakip nostaljisine sempati duymak yerine; bisikleti 10 gram hafifletmek, vites gecislerini mukemmellestirmek vs icin bir ton para sayildigi su gunlerde, bahsi gecen tura bakip, onemli olanin bu ise para dokup son teknolojiye sahip olmak degil; sadece azim ve kararlilik, kisitli olanaklarla guzel isler basarmak oldugunu anlamaliyiz.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Haklısınız, sanıyorum beğenide ki en büyük etken de buydu... Zaten pek çok yorumda da benzer düşüncelerini dile getirmiş arkadaşlarımız.

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
Cok guzel gercekten, bir cesaret ve mukemmel dayaniklilik ornegi dagcilik gecmisi ve 27 kez Agri dagina tirmanmis olmasindan cok etkilendim. Bu guzel anlatim ve bilgiler icin tesekkurler

iyi forumlar

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@PRO|Bisiklet

Rica ederim. Gerçekten etkileyici bir başarılar...

@can akıncılar

Sanırım pedalları çevirerek...

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu tür geziler insana paylaşmayı, doğayı sevmeyi, sorunlar karşısında çözüm üretmeyi, egolardan uzak durmayı öğretir. İnsanları çoğu, özellikle politikacılar, hayatlarının bir döneminde böyle geziler yapmış olsalardı savaşların olmadığı, daha güzel, daha temiz, daha barışçıl bir Dünya'da yaşıyor olacaktık. İmkanların kısıtlı olduğu 1950'lerde, o gezide pedal çeviren abilerime ve bu geziyi bizlere sunanlara teşekkür ediyorum.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@zafer altunbezel

Rica ederim, böylesi güzel bir turu paylaşmak bile zevktir benim için.

@can onur

Ben de bu vesileyle değerli hocam Muzaffer Erol Gez’i ve tur arkadaşı İlhan Akpınar'ı saygıyla anıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

Yılmaz Adıgüzel

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Ünlü alman edebiyatçı edebiyatçı düşünür schiller'in bir sözü var: "ALLAH cesaret edene yardım eder."
Hakkaten bu insanları tebrik etmek gerek.İnsanda Yürek olsun yeter olsa gerek...

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.338
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Özenle hazırlanmış bu konuyu bizlerle ve eşsiz fotoğraflarla paylaştığınız için teşekkürler Ahmet bey...

Bence çok güzel filmi çekilebilecek bir konu.