19 Kasım Pazar Gezisi (adalar)

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Herkese selamlar yeni bir bisikletçi olarak:) foruma ilk yazımı geziye gelmek istediğimi söylerek yazmak istedim ... uzaktan çok keyifli olacakmış gibi gözüküyo bakırköy tarafından geliyorum bu taraftan gelenler varsa irtibata geçmek isterim ki iki bisiklet gelicez zaten..

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Çolak
Scudo

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Ohh ne güzel walla ya siz gidin adaya gezin kıskandırın bizi :(
istanbula geleyim ilk işim adaya gitmek olcak :)
Burda adada yok ki gidelim :p

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@acumur

Wallah ne desem ?
Acumur hislerime tercümaaaan olmuş.
Her ne kadar güneş yüzünü gösterse de kış aylarının başındayız, ve gerçektende soğuk.
İçinizde en kocaman göbekli olarak derimki :
O dik yokuşları çıkarken terliyeceğiz gibime geliyor. Sonrasında üşütüp yatak döşek yatmak hoş olmayacak. :mad:
Bu anlamda adadan adaya dolaşırken vapurda donmak yerine bu sefer sadece Büyükada turu yapalım. Bir kafede oturup tanışalım kaynaşalım.

Sonuçta bu turumuz performans değil tamamen gezi-eğlence amaçlı bir tur olacak. (Acumur'dan kopyaladım):)

Bu anlamda 9,30 Bostancı Büyükada vapuru en güzeli, hava durumuna göre Ayayorgi'ye çıkarız.
Ve sonuçta erken döreriz ki, karşıdan gelen arkadaşlarda gündüz gözüyle evlerine ulaşabilsinler. Güneş batmaya başlarken haliyle hava da soğumaya başlıyor.
Eğlenceli bir gezimiz olsun, sonu eziyete dönüşmesin derim.

Sewgiler
The ada yolları fatihi

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Yaw biri ada demiş biri yalova diğeri kurabağa . Kurbağa çorbasımı var yemekte yoksa . Dükkanda bi o yapmadığımız kalmıştı.(Yalnız benim kadar yemek düşünen bi adamda yoktur herhalde.) Onuda en kısa zamanda yaparızda ben hiç bi şey anlamadım. 15 sayfadır okuyorum sanırım kafa basmıyo bende şu an. Olay nedir ? yemeği baştamı sondamı yiyecez :D

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
Bahar gelsin, daha ne turlar yaparız.
2003 yılında yine büyük bir grupla Büyükada turu yapmıştık, halen anılarımdan silinmedi.
Bostancı'da buluşup Kartal'a pedallamıştık. Kartal'da sabah kahvaltısı, sonrasında Kartal'dan motorlarla açık havada Büyükada'ya gidiş, Büyükada turu - Ayayorgi'ye çıkış, dönüşte Avrupa yakasından gelen arkadaşları Kadıköy iskelesine bırakmak ve sahil yolundan evlere geri dönüş.
Tabii hava sıcak vede günler uzundu.

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
heyy ne oluyor bu forma bu turhakkaten düğün çorbası olmuş bide biz yemek muhabbeti yapınca birileri sıkıldı okumaktan:))bu muhabbetler yemek muhabbetinin yanında hiçbişey yani herneyse o kendini biliyor yaşına saygımdan ötürü cvp vermeyeceğim:)))ama ona mısır ekmeği yok:))her neyse Harun abijiğim,bikergırll aplajığım,k.tecimen abijiğim ben gelemeyeceğimi bildirmek için yazayım dedim malesef önceden verilmiş olan sözümün iptal olma olasılığı %10 falan:( ama başka turda sözzz ;)
saygılar

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@Orkun Oskay

orkun bey kardesim, cumartesiden yagmur duasina cikiyoruz, pazar adaya kurbaga yagiyor, biz de sabah 9:30 vapuruyla adaya zerk edip kendimizi kurbagalari toplamaya basliyoruz.. bisiklet ustunde tabii :D is bitip 2 3 cuval kurbaga topladiktan sonra da ayayorginin oralarda bi kofteci varmis, adamcagizin dukkaninda cizbiz kurbaga bacagi yiyip, tabu oynuyoruz, ben millete madalya veriyorum, sonra da hazmetmek amacli geri pedal basip lutfu beyi 14:30la bostanciya yetistiriyoruz, ve duruma gore geri kalan arkadaslarin hala biraz daha hazme ihtiyaci var ise fenerbahce, hatta oradan sizin dukkana soyle tavsan kani bir cay icin uzaniyoruuuuzzz :)

nasil, biraz aciklik getirebildim mi :D

duzeltme ekleme yapiyorum: janus sea son dakikada bizi sattigi icin kurbagalarin yanina misir ekmegi yiyemiyoruz :p ama aydosa soz verdi, hem misir ekmegi hem hamsili ekmek getirecekmis annesinin mutfagindan, eh biz de bu seferlik affettik ;)

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
gunaydin. 09:00da sirkeciden kalkan adalar vapuru 10:35te buyukadaya variyor. eski bi avrupali olarak avrupadan geleceklerin bu sefere binmesi taraftariyim. biraz uzun bi yol olacak onlar icin. ve biz de 09:30 seferiyle bostancidan b.adaya gecersek avrupandan gelenleri b.adada 40 dk. beklememiz gerekecek. bunu soyleme nedenim sirkeciye de uzak olan arkadaslarin gelebilmesi. uzaktan gelenler yorum yapsin, karari onlar versin :)

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
askolsun cagri kardesim, bisikletli icin bakirkoy-besiktas arasindaki yol nedir ki? hem ne guzel, deniz havasinda sabah antremani, kaslar bol oksijenle dolar :D

bana kalirsa bakirkoydeki arkadaslar, avrupa yakasi ekibiyle besiktasta bulusuversin, gruba ilk defa dahil olacaklari icin onlari kaybetme, bulamama riskini ortadan kaldirmis oluruz.. :)

_ozan kardesim, acumur bey besiktas bulusma yeri ve tarihini onceki maillerde belirtti, sonrasinda kadikoyden bostanciya pedal basip 9:15de bostancida oluyorsunuz (bu da besiktas kadikoy 8:15 vapuruna biniyorsunuz demek oluyor galiba :) ya da sizin icin bir baska opsiyon, deniz otobusune atlayip, direk bostanciya gelmek.. ancak saatleri siz ayarlayin..

gorusmek uzere

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Çolak

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@bikergrrl

ablajık aşkolsun satma değil zaten ilk yazdımı okursan bi sözüm vardı o iptal olursa geleceğim demiş iptal olması için duaya bile başlamıştım ama iptal olma şansı %10 a indi ama sözüm söz harun abime sana k.tecimen abime ve daha kim seviyorsa h.ekmeği getircem yahu daha çok turlarımız olur böyle gönüller bir oldukça şimdiden hepinize bol kahkahalı turlar dilerimm
saygılarr

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
08:15 yerine 09:00da binsinler diye solemistiim. maksat onlarin pazar uykularini biraz daha uzatmak:) kendim icin bisey yapiyosam namerdim:p

Tarık DUMAN

Daimi Üye
Tepki
251
selam arkdaşlar,

haftasonu boluya gitmeyi planladığımdan dolayı bu geziye katılamayacağım. fakat eğer bir aksilik olursa ki inşallah olmaz bende adalara gelirim.. askere gitmeden önce boluyuda görmek istiyorum. bu sebeple şansımı boludan yana kullandım. herkese iyi eğlencler...
mısır ekmeği, midye, köfte felan.. oh ne güzel... benim yerimede eğlenin ama benim yerime yemeyin yoksa göbüşlü olursunuz. ben çok yerimde :)

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Bakırköy tarafından gelen arkadaşlar deniz otobüsü ile direk Bostancı'ya geçebilirler.Bu durumda saat en geç 09:15 te Bostancı'da olacak gibi hareket etsinler.Yahut saat 08:00 de asıl buluşma noktası olan Beşiktaş Barboros meydanında olsunlar.Avrupa yakası asli buluşma programı budur.Nihayi buluşma noktası ise sabah saat 09:00 Bostancı iskelesidir.Kim nasıl gelmek istiyorsa gelsin ama belirtilen saatte orda olsun.
Daha artık Sirekci'den şu saatte şuraya varıyor Bostancı'dan şöyle oluyor diyerek kafa karıştırmayalım lütfen.

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
bu arada deniz otobusune bisikletlerin alip alinmadiginii bilen var mi? ben daha once binmeyi denemedim. deniz otobusune gore kendini ayarlayacak olan insanlar da surpriz yasamasinlar.

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Sevgili Acumur kardeşim, hay Allah senden razı olsun. Teşekkürler. :p

Sevgiler

MFG(+)

@acumur

• Beğen
Tepkiler: acumur

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@semrta

sorarım bensana :) hele bir adaya gidelimde bakalım kım yıycek kuyrugu :):lick3:

• Beğen
Tepkiler: semrta

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
kurmaylarımızdan hiç ses çıkmıyor...!
sevgili abilerimiz nerelerdesiniz?