19-20 Mayıs 2017 Denizli-Aydın

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
@atasoy
Teşekkürler yapacağıma inancım tam ama bilgi eksiğim çok fazla sırt çantama yedek kıyafet yiyecek içecek ne almalıyım ve güneşten korunmak için decathlon vb yerlerden kıyafet almam gerekir mi kask kısa kollu forma ve altıma da kısa şort gitmeyi düşünüyorum (maalesef tayt işine alışamam gibi geliyor) güneş kremi surecegim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Scudo

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.360
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tayti şortun altına giyersiniz. Kiyafet çok önemli değil rahat olsun yeter. Ter tutmayan çabuk kuruyan kıyafetler iş görür. Bol su, bol gida az kıyafet,

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@ugurbarzok Öncelikle Uğur bey, bisiklet ile tur yapma düşünceniz yüzünden sizi kutlarım. Gidilecek varılacak yerin önemi yok (tabi ki varı fakat bu durumda öyle değil) kafanız da rotayı kurmuşsunuz, bu çok güzel işte. Ben Denizli'den Buharkent'e gittim bu güzergahta en fazla, fakat Aydın'a varıp dönen çok arkadaş var. Yolun büyük çoğunluğu eğimsiz, bazı yerlerde var sadece. Bu yazıyı yazarken aklıma geldi, bu güzergaha sürücülerin uykusuzluk vs. sorunu şeritten çıkmamaları için tırtık koyuldu bu biraz sorun yaratabilir. Mayıs ayı sıcak geçecektir, çok aşırı su taşımanıza gerek yok, 20-30 km'de bir yerleşim birimi var oralardan temin edersiniz, bahsettiğiniz bisikletle bu tur tabi ki gerçekleştirilebilir, yedek lastik vb. alet edevatı unutmayın. size tavsiyem sabah erkenden çıkmanızdır çünkü düşük bir ortalama ile giderseniz 120 km az değil, hele ki alışkın olmayan biri için (benim için bile) o yüzden sıcaklık farkından dolayı erkenden yola koyulup kazanacağınız 1-2 saat sizi çok rahat Buharkent'e vardırır. Hatta geçersiniz.

Antrenman mevzusuna gelecek olursak, bahsettiğiniz 15 km'ler gerçekten çok ama çok az. Ufak ufak, Pamukkale + Karahayıt, Sarayköy + Buharkent yapmanız lazım. Haftada 100 km üstü sürebilirseniz istediğiniz yere her türlü gidebilirsiniz.

Tren olayına çok güvenmeyin, çünkü trenler kalabalık oluyor bu yüzden trene bisikletle binilemiyor malesef. keşke öyle olsa da bende gidip gelsem.

Buharkent'e benim evden tam 45 km yazdı, git gel 90 oldu.

Ha bu arada, dönüşte Denizliye yaklaştığınız da zaten yorulmuş olacaksınız, o yüzden Denizli'nin girişinde ki babacan, bir o kadar da yiğit rampaları hiç ama hiç unutmayın. Başkada bir şey aklıma gelirse yazarım. Siz şimdiden antrenmanlara başlayın durmayın, Pamukkale'ye şuan giderken alt geçidi kullanabilirsiniz.

EK+++
Bagaj, tur çantası olarak da yapabilirsiniz bunlar ek masraf olarak bakacak olursanız, gidon çantası ve ufak sırt çantasıyla da iş görür.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Bence pamukkale yapmalisin..gerekli tecrubeyi kazanirsin..pamukkaleden sonra akkoy ovasindan saraykoye gec, oradanda denizliye don..neler lazim oluyor anlarsin..sehir ici 10 15 km de bisey anlamazsin..
Ayrica bozkurt, drnizkide yapabilirsin..cok guzel parkur.

• Beğen
Tepkiler: ugurbarzok

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
@isocan
Tavsiye için teşekkürler havalar biraz daha düzelsin ilk işim pamukkale turlarını arttırmak sonrasında dediğiniz gibi Sarayköy ya da bozkurt da devam ederim.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Kendi kanaatimdir, bence böyle günlük turlara çıkarken anayollardan gidip trafiğin içinde egzoz solumaktansa , daha sakin arayollardan gitmek makul değil midir? Tecrübeli arkadaşların bakış açısını merak ettiğim için soruyorum.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Bozkurt cok tatli rampalidir 50 km de asa yukari 400 500 rakim kazaniyosun.yani 1 km de 10 mt rakim aliyosun...dinlenik sekilde sabah bozkurta dogru yol alabilirisin..donus zaten cok keyifli olur cunku surekli inis..tek rampa akhan rampasi baska yok.

• Beğen
Tepkiler: ugurbarzok

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
@Osman Tuğrul
Bagaj heybem yok ama sele çantam ve gidon çantama bisiklet yedek ic lastik tamir seti vb koyacağım. Bagaj heybesi yerine sırt çantamı kullanmayı düşünüyorum. Tavsiyelerinize teşekkürler.

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
@isocan
Biraz Pamukkale'ye git gel ile kondisyon kazanayım ilk işim o olacak tavsiyenize kesinlikle kulak asacagim. Teşekkürler

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
@Işıklar Gazisi
Arayollarda köpek vb olabilir hem daha tenha olduğu için tercih etmem gibi ama tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Size denizlide en iyi antrenman yaptiracak yer askeri yolu tirmanmak olacaktir :)
Hergün birdefa o rampayi tirmanin, birde haftada 1-2 here pamukkale yapin 1 ay sonra istediğiniz yere gidersiniz.
Bahsettiğim güzergah;
Screenshot_2017-02-27-23-11-52.png

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
@ugurbarzok Uğur abim ben aydınlıyım. Aydın çok sıcak olur yazları. Mayıs ayında ne kadar olur bilmiyorum ama temmuzda 45 dereceleri görmüştüm. Bence sizin bu yolda en büyük sorununuz sıcaklık olacak. Denizli-Aydın arası 140 km kadar olması lazım. Tek günde gidebilir bi mesafe gibi ancak sizin formunuza göre yolda 1 gün konaklayarakta devam edebilirsiniz. Yol düz diye biliyorum ben ama tek tük öyle çok yormayacak belki yokuş vardır.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Cankurtarana çıkmaya ne dersiniz? Gerçi trafiği biraz yoğun ancak mola vermeden çıkana helal olsun derim :)

• Beğen
Tepkiler: venom09

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
@oguz169
Süper ama orada trafikten çekince var özellikle de iş çıkışı orası çok kötü ama saat 16 - 17 civarı boş oralar orası hiç aklıma gelmemişti. Yarın ilk işim deneme yapacağım hem kondisyonumu görmüş olurum. Başağın oraya kadar gidersem zaten öyle rampalardan çıkabilirsem iyi kondisyon yaparim.

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
@Işıklar Gazisi
Şu an imkansız hele bu formumla cesaret bile edemem ama birkaç turdan sonra Acıpayam a gidesim var bisikletle.

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
@mehmetgacar
Tahmini 30 derece civarı olur gibi geliyor bana ama çok yormadan geleceğime inanıyorum sıcak için de gerekli önlemleri elimden geldiğince alacağım. Yine de Tavsiyeniz için teşekkür ederim. umarım sorunsuz bir şekilde bu turu tamamlayıp daha uzun turlara çıkma azmini kazanırım.

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
Arkadaşlar ben Denizli'de öğretmenlik yapıyorum ve 19 mayıs günü 3 gün tatil olduğundan ilk kısa tür denememi yapmaya karar verdim ama dün Denizliden Sarayköy e doğru 21 km pedalladim ve eğer olursa bu turda tek değil iki kişi daha eğlenceli ve güvenli olabileceğini düşünmeye başladım. Olur da benim gibi Denizli de yaşayıp tur ve bisiklet merakı olan bir arkadaş ile de gidebilirim olmazsa da tek gideceğim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ugurbarzok

Üye
Tepki
22
İsim
Ugur
Bisiklet
Ümit
Aydın hakikaten çok sıcak oluyormuş mayısta gidemedim bugün yolculuga basladim. Ama maalesef su anda hava sicakligi 45 derece. 150 km yi geride biraktim rotami uzattım Aydın değil Didim olacak sabaha kadar da sürse gidecegim. Saat 19 00 dan sonra yola devam edeceğim. Az önce 2,5 saatlik mola verecegim yere geldim. Izin alabilirsem burada cadir kuracagim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ugurbarzok hava gerçekten sıcak, kendinize dikkat edin. İyi turlar :)