18 Mart Şehitlerimizi Anma gezisi

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Sevgili forum dostları heyecanla hazırlandığım 18 MART ŞEHİTLERİMİZİ Anma gezi fotolarını sizlerle paylaşmak istedim.Yorumlarınız için şimdiden hepinize teşekkürlerimi iletiyorum.

(link)

Daha evvel planladıpım ve hazırlıklarını yaptığım 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ Anma turunu ve fotolarını sizlerin beğenisine sunuyorum. Öncelikle yol rotamı belirledim.Bu yola ilk defa çıktığımdan dolayı kaç Km yolum var bilmeliydim.Rotam resimde görüldüğü gibi oldu.Yaklaşık 130 Km.

(link)

Sabah saat 10 00 da yola çıkıp Akçay çıkışında ilk fotomu çekiyorum.

(link)

Yol arkadaşım 30 kg a varan yüküyle bana eşlik edecek

(link)

Ve yola koyuluyoruz

(link)

20 Km sonra Altınoluk girişindeyim

(link)

Altınoluk fotolarını daha evvelki faaliyetimde sizlerle paylaşmıştım.

(link)

Sabah kahvaltı yapmadan yola şıkmıştım.Sahilde bir çay bahçesinde güzel bir kahvaltı canım çekti.Daldım sahile.Bu arada bagaja bir Türk bayrağı takma fikri aklıma geliyor Av malzemeleri satan bir dükkandan bayrak ve direğini alıp kahvaltıya gidiyorum.

(link)

Sağolsun dükkansahibi benimle yakından ilgileniyor

(link)

Sahilde bir çay bahçesine atıyorum kendimi.2 Poğaça 2 çay yapıyorum kahvaltımı

(link)

Yol arkadaşım sabırsısca hazır vaziyette hadi gidelim der gibi beni bekliyor.

(link)

Düşüyüruz yollara Küçükkuyu rampalarına vuruyoruz kendimizi.Körfez ayaklarımızın altında kalıyor yavaş yavaş

(link)

Rampalar çok sağlam yollar tertemiz .Hem soluklamıyor hende foto çekiyorum.

(link)

Yvacık a kadar hep rampa tabela görünce yapıştırıyorum bir foto daha.

(link)

Yükseldikçe manzara daha bir güzelleşiyor

(link)

Harika bir doğa güzel yollar

(link)

Arkamdan bağırırcasına bir korna sesi: dönüp bakıyorumki dağcılık tırmanma için Bayramiçe giden sevgili arkadaşım Sait rampaların yarısında beni yakalıyor

(link)

Sarılıyor selamlaşıyoruz.Tabiiki foto almadan olmaz.

(link)

Böyle tesadüf herzaman denk gelmez

(link)

Bir foto daha alıp tekrar düşüyorum yollara.

(link)

Yine harika körfez manzaralarından kareler

(link)

(link)

Ayvacık a az kalmış

(link)

Ve Çanakkaleye kalan gerçek KM.

(link)

Ayvacık sapağındayım.Şans bu ya foto makinasının şarjı bitiyor.Bundan sonraki yol fotolarını maalesef sizlere sunamıyorum.Çanakkaleye kadar fotoları alamamamın üzüntüsüyle basıyorum pedallara.

(link)

10 Saatlik bir süre sonunda Çanakkaleye varıyorum.Hemen bir Otel bulup kendimi atoyorum odaya .Duşyok soğuksu var banyo dahi yapamıyorum.Şarj aletini çıkarıp hemen takıyorum pillerimi ve tumba yatak.Deliksiz bi uykunun ardından sabah dinç bir vaziyette kalkıyorum.

(link)

Telefonla Çanakkaleden VAROL bisikletin sahibi vefakar Murat kardeşim ve vefekar İrfan ve Cihan kardeşimle buluşup Stadyuma törenleri izlemeye gidiyoruz.

(link)

Cihan İrfan ve ben sahil turu atıp VAROL bisiklete doğru dükkana gidiyoruz.

(link)

Şehir içinde Truva Atı ve tarihi saat kulesinin önünde birkaç foto çekiyoruz.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

VAROL Bisikletin sahibi Murat kardeşimle buluşup bir anda sanki 40 yıllık dostlar gibi kucaklaşıyoruz.

(link)

O günün akşamında Ankaradan yola çıkan 63 Yaşında pedal aşığı Fahri abimiz dükkana geliyor ve duygu seli doluyor gözlerimize.Bu abimizin cebinde parası yok bakamatiklerde benzin istasyonlarında yatıp kalkıyomuş. Sponsor yok.Tamamen kendi imkanlarıyla yollara çıkıyor.

(link)

Lafı fazla uzatmak istemiyorum.Maalesef Türkiyede bisiklet severlere verilen değer bu kadar.

(link)

İrfan kardeşimle kısa bir tarih turu yapmaya karar veriyoruz.Önce tarihi NUSRET MAYIN GEMİSİ ni geziyoruz.1453 Yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Çimenlik kalesini diğer adıyla Sultan Kalesini geziyoruz.

(link)

Kalenin ön tarafındaki alanda tarihi toplar ilgimi çok çekiyor .Birkaç kare almadan olmaz diyorum

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Ve kahramanlık türkülerinin yakılfığı Aynalı çarşıyı gezmeden olmaz diyorum

(link)

Akşam Üniversite Gruplarına hoşgeldiniz demek için planımızı yaptık.Karşıda Gelibolu Yarımadası

(link)

Gelibolu yarımadası Rotası .70 Km.

(link)

Karşıya geçmeden Vrol Biskletin sahibi Murat kardeşimin 18 MART BİSİKLET GRUBU İçin Yaptırdığı fosforlu yeleklerimizi giyip çıkıyoruz yola.

(link)

Murat VAROL un dükkanından bir kare.

(link)

Kilitbahir iskelesine gidiyoruz.

(link)

Karşı sahile geçmek üzere feribota binilmesi gerekiyor 1.5 Tl gibi çok az bir paraya karşıya geçebiliyorsunuz.

(link)

Feribotun alt katındayız.

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy
Scudo

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
İkinci Bölüm

(link)

Karşıya geçtikten sonra Eceabatın içinde geçip Orman bakanlığının kamp yerine ulaşıyoruz.Gece ayazı çökmüş.Gençler kocaman bir ateş yakıp keyif çatıyorlar.Bizi görünce çok sevindiler .Hemen kaynaştık.

(link)

İşte pedal aşıklarının hiç bir grupta olmdığını düşündüğüm kardeşliği.

(link)

Arkadaşlarımızla ertesigün için plan yaptıktan sonra istemiyerek ayrılıyoruz yanlarından.Tekrar aynı yoldan iskeleye geri dönüp atlıyoruz feribota.

(link)

Yukarı çıkıp sıcacık yolcu kabinde bir köşe bulup oturuyoruz

(link)

Sıcacık demli çaylarımızı yudumluyoruz.

(link)

Ertesi sabah erkenden 18 MART BİSİKLET GRUBU olarak tekrar karşı sahile geçmek üzere geribot iskelesindeyiz.

(link)

Eeeeeeeee feribtun güvertesinde sıcacık güneşi görünce asılıyoruz fotolara.

(link)

(link)

(link)

Tam karşımızda Kilitbahir kalesi ve Gelibolu yarımadasının muhteşem sahili.

(link)

Yine feribotun araba standından kareler.

(link)

(link)

(link)

Karşı sahilde üniversite gruplarını beklemeye başlıyoruz.

(link)

Bu arada foto almayı ihmal etmiyoruz.

(link)

(link)

(link)

(link)

Ve gruplarla buluşuyoruz

(link)

(link)

(link)

Sahilden 25 km olduğu bilinen Anıt mezarlığa doğru yola koyuluyoruz.

(link)

Yolun sağında ve solunda birçok eski yapılar var.Bu yapılar mevziler tabyalar cephanelikler.İnsan hayretler içerisinde seyretmekten kendini alamıyor.

(link)

SAİT ONBAŞI abidesinin önünde İÜBİK ve EGE Üniversitesi bisiklet grubu ile çektiğimiz fotolar.

(link)

Tekrar yola çıkıyoruz.Gruplar yol disiplinine tam riayet ederk yol alıyorlar.Bu durum gerçekten çok önemli.

(link)

Grup disiplini olmazsa trafik alt üst olur kazalar yaşanır.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Hanımlar yoruluyorlar biraz mola verip sularımızı yudumluyoruz.

(link)

Karşımıza gelen ilk rampada ufak tefek gecikmeler yaşıyoruz.

(link)

3 ncü bölüm

(link)

(link)

Pedallamaya devam.

(link)

(link)

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Üçüncü Bölüm

(link)

(link)

(link)

Cihan İrfan ve ben yemek molası veren gruptan ayrılıp abideye geliyoruz .

(link)

Buradada birkaç kare çekiyoruz

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Göz yaşlarıma hakim olamadım sessiz sessiz ağladım.54 Yaşında adam ağlarmı demeyin.O Şehitlermizin arasında ağlamamak elde değil.

(link)

(link)

(link)

(link)

Gruplar yemeklerini yedikten sonra abidenin önünde buluşuyoruz.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Abide gezisini tamamlayıp tekrar yola çıkıyoruz

(link)

2 Şirin dostumuzla şakalaşıp bir foto alıyoruz.

(link)

Yarımadanın şirin köylerinden birinde liman ve bir manzara.

(link)

Seddülbahir İlk şehitler anıtı

(link)

(link)

Seddülbahirde top bataryası mevzii.

(link)

Şehitlerimizin dişleriyle tırnaklarıyla kazdıkları siperler.

(link)

Siperleri biraz eşelerseniz hala mermi çekirdekleri çıkyor.

(link)

(link)

(link)

(link)

Koyun hemengirişimde fransız mezarları var.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Gencecik hayatların söndüğü ama hala armızda ,içimizde,yanımızda hissettiğimiz kahraman TÜRK şehitlerinin mezarları.

(link)

(link)

(link)

(link)

Bu çok duygu yüklü ziyaretimizden sonra tekrar yola çıkıyoruz.

(link)

(link)

Bu günkü gezimizi noktalıyoruz.Akşam tekrar Çanakkaleye geri dönüyoruz.

(link)

Çok sevindirici bir haberle sabah buluşup bu anlamlı geziye taaaaaaaa Keşandan onca yolu katedip bizlerle birlikte olmaya gelen Can dostlarımız Kamil,Hakan,Harun, Haluk,Cihan ı iskelede karşılayıp kucaklaşıyoruz.

(link)

Hemen birkaç simit birkaç çayın paylaşımıyla sanki 40 yıllık dostlar gibi koyu bir sohbete dalıyoruz

(link)

(link)

(link)

(link)

Canım C U B E leri yakından görüp resmetmeden olmaz diye düşünüp hemen yapışıyorum foto makinesine

(link)

Yakaladım Hakan eşmeyi ani bi foto

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Dördüncü bölüm

(link)

ÜBİK nün harika bisiklet çatışı

(link)

Grup arkadaşlarımızı Güzelyalı kamp yerine uğurladıktan sonra bizde Cihan arkadaşımızın Güzelyalı sahilindeki Yazlığına çay içmeye gidiyoruz

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sevgili arkadaşımız bir kazan çay demlemiş ve mükemmel misafirperverliğiyle bizi karşılıyor

(link)

Süper bir bahçesi sörfleri,sanadalı ve masaya yatırıp temislik ve bakımını yaptığı TREK 7.5 .yleiçimizi ısıtıyor.Allah herkese böyle arkadaş nasip etsin.

(link)

Buradada birkaç foto aldıktan sonra Cihan kardeşimize hoşçakal dedikten sonra sucuk ekmek yapacağımız noktaya doğru hareket ediyoruz.

(link)

Vee yaktığımız çalı çıtpı ateşinde nefis sucuk ekmeklerrrrrrrrrrrrr.....

(link)

(link)

Buradan sonra tekrar Çanakkaleye dönüyoruz

(link)

Keşandan gelen can dostlarımızla filmi için yapılan çakma Truva atının önünde çektiğimiz birkaç fotodan sonra pedallamaya doyamadığımız arkadaşlarımızı istemiyerek Keşana uğurluyoruz

(link)

(link)

(link)

(link)

Akşam 20.00da Üniversite gruplarına güle güle demek içinGüzelyalya pedal basıyoruz.Yine kocaman bir ateş yakmışlar sohbet koyulaşmış.

(link)

(link)

İstemeden bu güzel insanların yanından ben evime dönme üzere ayrılmak zorunda kalıyorum. İşte bu gezinin kareleri mükemmel paylaşım ve pedal aşkı böyle bir şey.Hepinizi saygı ve sevgiyle kucaklıyorum.Yeni gezilerde buluşmak üzere tüm BİSKLET FORUM dostlarına

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
Muammer abicim eline, ağzına, yüreğine sağlık; harika olmuş. Tek solukta okuyup izledim fotoğrafları; bize hiç bir şey bırakmamışsın maşallah... :)

Keşke son gece o saatte dönmeseydin, çok daha güzel olacaktı; ertesi sabah hep birlikte uğurlayacaktık seni. Onun dışında her şey harikaydı, seninle tanıştığımız için hepimiz çok mutlu olduk. Sanki çook uzun zamandır bizimle birlikte gibiydin, hiç misafir olduğunu hissettirmedin bile; her şey için binlerce kez teşekkürler.

En kısa zamanda tekrar görüşmek, birlikte pedallamak dileğiyle; sevgiler, selamlar..!

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Canım Kamilim bende ALLAH şahidimdir sizlerle tanışmak böyle bir ortamı paylaşmak yaşamım boyunca unutmayacağım anılar olarak kalacak. Sizlerle tanışmak benim için bir ayrıcalık.Herşey için sonsuz teşekkürler En kısa zamanda tekrar geleceğim :in: :in: :in:

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir faaliyeti, anlatım ve fotoğraflarınızla soluk soluğa izledik.

Bu kapsamlı faaliyetin bir bölümüne Keşan Bisiklet Grubu olarak bizler de katıldık ve büyük keyif aldık. Çanakkale 18 Mart Bisiklet Topluluğu ve sizin candan ilginiz bizleri onurlandırdı.

Dile getirmiş olduğunuz "sanki kırk yıldır tanışıyoruz" kavramını sıcağı sıcağına yaşadık. Pedalladık, şakalaştık, sucukları yedik.

Yaşamış olduğum küçük kaza, biraz keyfimi kaçırsa da grup disiplinini bozmamak adına pedallara kuvvet deyip turu tamamladık.

Bize, fotoğraflar ve sıcak anlatımınızla bu kapsamlı faaliyeti tekrar yaşattığınız için teşekkürler.

Yaşınız, tavrınız, olgunluğunuz ve içtenliğiniz ile gençlere güzel bir örnek oluşturmaktasınız. Ne mutlu size...