1700 TL bütçe ile "Şehir Bisikleti" almak istiyorum.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
ben de ön amortisörü gereksiz bulanlardanım, ilk birkaç hafta meraktan açıp denemiştim şimdilerde gereksiz ağırlıktan başka bir şey ifade etmiyor bana. yalnız bu yorumu ağırlıklı olarak asfaltta kullanan biri olarak yaptığımı belirtmekte fayda var.

Scudo
Tepki
3
Ahmet beyin yorumuna katılmakla beraber şehir içi asfaltta kullanacaksanız fitness türü mesela merida speeder serisine bakmanızı şiddetle öneriyorum

Tepki
0
Arkadaşlar ben İstanbulda yaşıyorum. Dolayısıyla herhalde çoğunlukla asvaltta kullancağım diye düşünüyorum. Tabi biliyorsunuz ki bu şehrin her yerinde süper asvalt yok. Alabildiğine her yer kasis, mazgal vs. Şimdi ben bununla turlara falan da katılmayı planlıyorum. E adamlar yeri geliyor toprak veya hafif stabilize yoldan da gidiyorlar. O yüzden Merida speederdan vazgeçtim. Görünüşü, ağırlığı falan çok güzel ama benim istediğim gibi böyle genel amaçlı kullanıma biraz ters. Bu sebeplerden dolayı büyük bir ihtimalle ben de bir "Merida crossway 100" alacağım gibi gözüküyor.

Bektaş Duran

Aktif Üye
Tepki
26
İsim
Bektaş
Bisiklet
Orbea
Deore Diyince İşler Değişir Salcano City 01 Tabikide O Fiyata Bu Donanımı Başka X Bi Markada Asla Bulamazsın

Tepki
0
Merida crossway 300'ün donanımı nasıl sizce?
RENKLER 1. MATT FUME(YESIL) 2.BEYAZ(KIRMIZI)
ÖLÇÜLER 48CM-52CM-55CM-58CM
VİTES SAYISI 27
KADRO Crossway TFS-D
MAŞA SR Suntour NEX ML 63
ARKA VİTES Shimano SLX-9
ÖN VİTES Shimano M390
VİTES KOLU Shimano Acera-X Rapidfire
FREN KOLU dahili
FREN Tektro HDC Hydraulic Disc 160 mm
AYNAKOL SR Suntour XCR 48A-38-28 CG
ORTA YATAK Shimano Cartridge
ZİNCİR KMC Z99 9s
HAZNE ÖN Alloy Disc QR
JANT Merida Comp D
KASET Shimano CS-HG20-9 11-34
LASTİKLER Merida Speed 40 Reflex
GİDON BOĞAZ Adjustable Pro OS A-Head
FURÇ TAKIMI Conoid semi Neck
SELE BORUSU Suspension One D 27.2 mm
SELE Cross Sport
PEDAL Lite Alloy
AĞIRLIK 13.60

Bektaş Duran

Aktif Üye
Tepki
26
İsim
Bektaş
Bisiklet
Orbea
her gün Binecekseniz Deore Öneriyorum hftada 3 4 Belki Daha Az Diyorsanız Meridayı Alın

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Abdullah Yurtoğlu

Bence size gösterdiğim Salcano'ya baksanız donanımı çok daha iyi.

Tepki
0
Herkese yorumları için teşekkür ederim. Bugün itibari ile Merida Crossway 100 sahibiyim. Çok fazla kullanamadım bugün ama güzel bisiklet. İlerde deneyiimlerimi sizlerle payşacağım.
Meridanın şekli şemali çok hoşuma gitti. Salcanonun donanımı daha iyidir doğrudur ama bu bisiklete içim ısındı. Bakalım inşallah pişman olmam.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Tepki
0
Arkadaşlar bugün ilk turumu attım. Büyük bir ihtimalle bir çok şeyi yanlış yaptım. Öncelikle sabah kahvaltı yaptım ve yarım saat sonra dışarı çıktım. Yola çıktığım ilk 200 metre falan hafif rampaydı. En düşük viteste çıkmama rağmen epey zorlandım. Yaklaşık bir 10 dakka sonra dilim dışıma çıkmıştı. Sonra devam ettim yol biraz düzleşti. Düz yolda rahat gidebiliyordum haliyle. Sonra bayağı uzun bir yokuş aşağı yola geldim. En güzel yeri burasıydı sanırım yokuş aşağı inmek. Keyifliydi ancak minibüsçüler ne kadar rahat verdiyse o kadar. Sonra düz ve hafif rampa uzun bir yol ile geldiğim noktaya doğru sürmeye başladım. Başladığım noktaya yaklaşmışken midem bulandı durdum. Dinlenmek ve kendime gelmek için diz çöktüm. Bulantım biraz geçti ama geri zor kalktım dizlerim kopuyordu adete. Eve kadar 50 metre zar zor yürüdüm. Her tarafım ter içindeydi. Böylece toplam 5 kilometre yol gitmiş oldum. Bana tavsiyeleriniz nedir kondisyon arttırmam için. Resmen kendimden soğudum şu an :(

Tepki
1
Bisiklet
Kron
bende SEDONA 345 sahibiyim gayet memnunum ama merida tabiki daha iyidir.
seneye bende merida düşünüyorum.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Abdullah Yurtoğlu

Sele boyu ayalarını nasıldı? Ayağınız yere değecek tarzda bir ayar yapınca hemen bitersiniz.

Bunun dışında bisiklet sürerken kullandığımız kaslarla yürürken kullandığımız kaslar birbirinden çok farklı. Bisiklet süre süre bu kaslar zamanla gelişecektir. Yılmadan devam edin. ^^

maht86

Üye
Tepki
0
ayrıca yemekten 2 saat sonra, ısınma hareketleriyle spora başlamak gerekiyor:)

Tepki
0
Toplam 20 kilometre yol gidebildim daha :) Çinden sipariş ettiğim aksesuarları beklemeyi bahane ederek, gezileri erteliyorum :) Isınma hareketleri de hiç yapmıyorum direkt bisiklet tepesindeyim ondan heralde yarım saat sonra pesitlim çıkıyor. Bir de buralar hep yokuş bi düz yol yok :(

Tepki
0
iyi geceler abdullah bey. bende ghost cross 1100 kullanıcısıyım. işe gidip gelirken kullanıyorum fazlasıyla. toplam 30 km. benimde km saatim eksik kaldı sadece. siz çinden nelerin siparişini verdiniz.

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/28/9e41bb0ad50a00c2b0fadfc2490e4f01.jpg

Eger isterseniz size uygun fiyattan verebilirim daha detayli fotograf yollarim kardesimin bisikleti temmuz ayinda aldigi bisiklet merida speeder t2 uzerinde deore xt aynakol var SIFIR ve lastikler değişti schwalbe marathon plus 700×32c 1.50 / Tranz x barent var ve 52 kadro tertemiz çizik yok garantisi devam etmekte

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Rampa çıkmak istiyorsanız lastikleri schwalbe marathon yapacaksınız + 26 jant a dusureceksiniz

Uras Cumhuriyet

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Fuji
@Abdullah Yurtoğlu

Yukarida Turan abinin bahsettigi gibi sele borusu ayari cok onemli. Yanlis ayar gercekten hissettirir. Bununla birlikte yokuslari cikmadan once amortisoru kitlemeyi unutmuyorsunuz degil mi ? Bunlar tamam olsa bile bazen cok zor olabiliyor yokus cikmak :) yapilacak tek sey surekli olarak denemeye devam etmek. :)

Telefondan yaziyorum. Hatalar icin ozur dilerim.