17 ekim erikli şelalesi delmece yaylası dipsiz göl...

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
saat 06:30 da bostancıdan çıkarsak saat 07:30 pendik çıkış saat 09:00 eskihisarda feribotdayız :) daha erkenini bekleme kalabalık olunca beklemeli oluyor biliyosun o yüzden performans çok fazla olmaz ortalama 20 km :) bostancı pendik tam 17 km pendik eskihisar tam 33 km toplamda 40 km rampası çok az yol :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@samet_özdemir

o.k
09.00 da bizde gebze tren istasyonundan ineriz ordan 15 dakika feribot..
feribotta buluşuruz ...

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
@çağrı kolçak

ararım ben seni pendikten çıkarken sene istasyona çıkarsın ;) pendikten tuzlaya 30 dakikada geliriz zaten en fazla ;)

• Beğen
Tepkiler: çağrı kolçak

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Şuan için bence sorun yok yalnız 20km ortalama az geldi bana bu ortalama ile tabiki geçe kalınır ayrıca molaları ve sürelerini konuşalım sonradan bir anlaşmazlık olmasın dolayısı ile tüm ayrıntıları yazarsanız sevinirim...

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre Akcan

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
bostancıdan 06:30 da çıkış 07:30 da pendikten çıkış 50 dakikada 17 km rahat gelinebilinir.
eskihisara varış 09:00 vapurla karşıya geçmek 09:40 10:10 yalova
11:10 çınarcık 11:25 teşvikiye 13:00 erikli olur molayı gemide zaten veriyoruz sonrasında çınarcık a kadar pedal basıcaz çınarcıktan nevalemizi aldıktan sonra erikliye kadar durmak yok.

20 km ortalama çok düşük ama grubu bırakmamak kopmalara sebebiyet vermemek için mecburuz hea önden giden bi grup olur gider önden yol ayrımlarında bekler yada rampa çıkışlarında bekler diğer grubu bundan önceki turlarımızda böyle olmuştu yine aynısı olacak birbirimizi bekleyerek gidicez kimse arkada kalmayacak. ;)

hasip bey bende isterim performansı yüksek tur olsun ama diğer arkadaşlarıda geride bırakmak istemem iznik turumuzu performansa dayalı bi tur olarak yapmıştık 216 km ortalama 24,7 km ydi 8 kişiyle gitmiştik 2 molamız oldu biri iznik gölünün yanında benznlikte ve iznikdeydi.

1. Samet ÖZDEMİR
2. Kudret KURTCEBE
3. Çağrı KOLÇAK
4. Burak EKEMEN
5. Ersoy
6. Zafer ÜNLÜ
7. Rikoenriko (Birol abi aksilik çıkmazsa gelmek istiyor )
8. Semir KARABULUT
9. Hasip ÇEHRE
10. bu turu kaçırmak istemeyenler yazdırsın ismini
11.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
iznik turunda iki fire vermiştik .... sametlerle gittiğimizde..
yalnız o yol hakikaten çok yorucu mıcır asfalt bütün göl etrafı, asus larla gittiğimizdede aynı durumu kahredici bir şekilde yaşadım .yalnız güzel olan yan ise asus la gittiğimizde deniz kenarında sahipsiz duran incir ağacı idi o ne incirdi kardeşim tadı damağımda kaldı fazla yemedim çünki hava sıcak üstüne bir de su içecektik ondan sonra olursun cırcır....

:D :D :D

serhat fırat

Daimi Üye
Tepki
177
@samet_özdemir

samet seninle su düşen turu yapmıştım gerçekten çok zevkliydi. bu turla ilgilide bir sorum olacak topçulardan tekrar topçulara tur kaç km acaba hava yağışlı olmazsa duruma göre bende katılabilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
topçular yalova 12 km düz yol
yalova çınarcık eğim 10 olan bir iki rampa var 20 km
erikli delmece 13 km üst üste rampalar dönüşü de hesaplarsak
yaklaşık 90 km

Tepki
23
Merhaba. Ben yeni üyeyim. Pek antremanlı sayılmam. Bisikletimin bi sorun cıkaracagını sanmıyorum. Yasım 25, yüsek lisans yapıyorum:) Sizce bu tur benim icin uygunmudur? Uygunsa ben de listeye eklenmek istiyorum.

Şişli den belgrad ormanına gidip, parkurda, sürüp geri donmuslugum vardır, ama sizin temponuza ayak uyurabilir miyim bilmiyorum, cunku bayadır sürme fırsatım olmadı.

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@Çağrı Hacıyusufoğlu

Üzgünüz dostum, tüm özelliklerin uyuyor, ama yüksek lisans yapanları turumuza alamıyoruz. Okulunu dondurursan ama bir şeyler yapabiliriz belki:D

Tepki
23
@semir karabulut

Olur dondururuz, problem degil. Yalnız taksim den bostancı ya saat 6:30 da olacak sekilde nasıl gelebilirim acaba? O saatlerde vapur seferi de yok. Sadece sürerek gelmek de sanırım baya uzun sürer. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı acep? Yoksa okulu dondurmiym bosuna :)

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@Çağrı Hacıyusufoğlu

Şaka bi yana, o iş sakat gibi abi biraz. Yenikapı'dan Yalova'ya geçip bize oradan katılabilirsin. Samet saat 10 gibi Yalova'da oluruz diyor. Ona göre ayarlanabilir bişeyler ki sanırım Yalova'dan katılacak başka arkadaşlar da var;) Ya da ben bilmem Samet'e sor:p

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@Çağrı Hacıyusufoğlu

Gel bence çok güzel bi rota;) Biraz ağır ama değer.

çağrı kolçak

Daimi Üye
Tepki
135
adaşım çağrı!:)

daha önceki şelale turlarımıza da avrupadan gelenler yenikapıdan direk yalovaya geçmişti. ilkinde biz erken gittik onları bekledik. daha sonra zekeriya abinin baya bizi beklediği olmuştu. bi şekilde yalova ido iskelesinde toplandık. hem zaten antremansızım da diyosan çok da iyi bi tasarruf olmuş olur bu sana

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şelale ekibinden arda ve diğer arkadaşlarıda bekliyoruz nerde bu bisikletliler kış geldi böyle oldu :)

serhat fırat

Daimi Üye
Tepki
177
@samet_özdemir

Beni de yazabilirsin Samet eğer çok aşırı bir hava muhalefeti olmazsa ben yalova ido dan katılacağım eğer oradan geçiş saatini verirsen orada olurum.

çağrı kolçak

Daimi Üye
Tepki
135
@RSY Ersoy

avrupa yakasının şelalecileri nirde. zekeriya abi engin abi falan.