17-21 Ocak 2015; Atilla Bisiklet; İstanbul'dan Adana'ya Gönül Köprüsü Bisiklet Turu

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/10835224_10152888711147319_336349938306554194_o.jpg

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi kendilerinden hiçbir vatandaşı tanımam etmem, karşılaşmışlığımda yoktur. Sadece şunu merak ediyorum. Feysten takip ettiğim kadarıyla bu arkadaşlar bir orada bir burada etkinlik, gösteri, tur bunlarda gırla gidiyor. Eskortları var, arabaları var, tarabaları var, arabalarının deposunu doldurdukları hüdayi nabit 98 oktan benzinleri var. Tabi bütün bu organizasyon için de bir değirmen lazım yani bu devirde değirmensiz bu işler dönmez. Peki bu değirmenin suyu nereden geliyor arkadaş, yani ya çok fedakar bir sponsorları var yadasını bende bilmiyorum. Birileri beni tiz elden aydınlatırsa müteşekkir olacağım.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ben daha önceki takip ettiğim etkinliklerinden örnek vereyim. Gittikleri yerlerde genelde İl gençlik Spor Müdürlüğü'nün misafiri oluyorlar. Bu farklı kamu kuruluşuda olabilir. Geriye sadece eskortların masrafları kalıyor.

Atilla Bisiklet neticesinde bu tür etkinliklerde kendi reklamınıda yapmış oluyor. Belki araçların masraflarını kendisi karşılıyor belkide onun içinde sponsor buluyordur emin değilim.

Bunu (link)sorabilirsiniz.

Öküz altında buzağı aramaya gerek var mı diye sorulacak olursa benim cevabım "aramaya gerek yok" olur.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Bu etkinliklerde yer aldığım için yazayım:

1- Böyle bir organizasyon yapmak istediğinizde önünüzdeki engelleri bir bir yazın. Bunların tümünde karar verici olan kişileri tanıyor ve sözünüzün geçiyor olması lazım. İşte bu noktada Atilla'nın çok sıkı bağlantıları var. Şöyle söylersem iyi olur; bu ülkenin Cumhurbaşkanı dahi kendisine destek vermiş bir insandır.

2- Para lazım. Dükkanın gelirleri dükkanın giderlerini ve kendilerini geçindirmeyi sağlıyor. Bisiklet dükkanından ne kazanabilirsiniz ki? Sonuç: Gece düzenlersiniz ve tanıdığınız insanları çağırıp yardım istersiniz. Ayrıca sponsor ararsınız ve onların da yardımı gerekir. Yardım için asıl gelir buradan beklenir. Ama bu riskli bir iştir ve ummadığınız durumla karşılaşırsanız zorlanırsınız.

3- Tura katılanların kendi masraflarını kendilerinin karşılamasını beklersiniz, bir rakam belirleyip bunun üzerinden gıda-konaklama giderlerini karşılarsınız.

4- Organizasyonda sadece takım aracının yakıt gideri vardır. Bu da genel bütçe içinde tura katılanlarla karşılanır. Ambülanstı, polislerdi, ıvır zıvırdı, bunlar bağlantılarınızla gerçekleşir.

Böyle bir organizasyonun daha ilk konuşulmasından turun sonunda yardımın yapıldığı güne kadar ekibin içinde yer alınca, bu tür şeyler için en önemli şeyin fedakarlık olduğunu görürsünüz. Bu fedakarlığı rakamlara vurup para karşılığını bulamazsınız.