1500-1600 TL bisiklet önerisi

Sinan Kavas

Aktif Üye
Tepki
119
Merhabalar.. Daha önce nisan ayında almayı düşündügüm kron xc1000 den vazgeçerek daha iyi bütçeyle daha iyi bir bisiklet almaya karar verdim.Forumu baya bi alt üst ettim 1500tl bisiklet önerisi için fakat ; ocak ayında açılmış bi konu var ve demode oldugunu düşündüğümden dolayı yeni bir konu açmaya karar verdim..
Carraro 475J race modelini almak istiyordum fakat hiç bi yerde yok.Bende farklı bir modele yöneldim fakat kafam çok karıştı..

Sözün özü Max 1650 tl ye MTB bisiklet önerisi...
yaş:20 kilo:90 Önerilerinizi merakla bekliyor olacağım..

Scudo

Okan Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
119
Ben de belirttiğiniz fiyat aralığında bir bisiklet araştırıyorum, benim aklımda Scott Scale 80 var sizin de değerlendirmenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Kavas

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
(link)
eğer dünüşünürseniz fiyatta bayağa bi indirim düşünebilirim.

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Disk frenli istiyorsunuz :

1-Scott : (link) veya diğer arkadaşın da dediği gibi scale 60 : (link)

2-Specialized : ( v-fren tercih etseydiniz rockhopper önerirdim size disk istediğiniz için hardrock pro disc ) (link) veya daha atlamalı zıplamalı sürüşler için p ( progressive ) serisinden (link)

3-Giant : (link)

4-Marin : (link)

5-Cube : (link) veya ( 1650 tl yi geçen bi model 880euro ) (link)

6-Corratec : (link)

7- Merida : (link)

8- Cannondale : (link)

Bu kadar yeter sanırım :)

• Beğen

Sinan Kavas

Aktif Üye
Tepki
119
Detaylı bir açıklama olmuş teşekkür ederim. :) superbow fun 'u bir arkadaş daha önermişti fiyat/performans olarak da güzel gözüküyor .

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
seçeneklerde trek'i unutmuşuz :) trek 4500 (link)

ayrıca özelden siz hangisini seçerdiniz diye sormuşsunuz şöyle söyleyeyim;ben hiçbir şekilde sizi yönlendirmek istemem çünkü misalen bir bisikleti aldınız ( benim tavsiye ettiğimi ) sonra da '' keşke şu özelliği olanı alsaydım,şu marka bundan çok daha kaliteliymiş,şu markayı alsam 8li sistem yerine 9 lu sistem alabilirdim '' gibi düşünceler aklınıza gelebilir ve ben böyle bir sorumluluğu alamam :)

Diğer bir konu bisikletten ne istediğiniz çok önemli misal; kimi insan donanım düşkünüdür hesap eder kitap eder hangi marka en üst düzey donanımı veriyorsa onu tercih eder ( genelde vites takımlarıdır bu ) diğer bir çeşit insansa kadro başta olmak üzere ( benim gibi :) ) sonra jant takımı sonrasında amortisör ve en sona vites takımları gibi unsurları düşünür ( çünkü sağlamlık esasına göre tercihtir bu uzun ömürlülük isteniyorsa ) mesela ben bu ikinci tipteyim . . .

Benim tercihimi sorarsanız ben 8li sistem kullanırım hiç sorun değil benim için ve v-fren de seviyorum disk frene ihtiyaç duymuyorum benim seneye almaya planladığım specialized hardrock modeli ama sizin bütçeye göre rockhopper ( m4 alaşım kadro )

Tekrar söylüyorum kesinlikle sizi yönlediremem kendi tercihinizi kendiniz yapın !

Dipnot:destan gibi oldu yazı :rolleyes: kusura bakmayın kaptırmışım :D

• Beğen

Sinan Kavas

Aktif Üye
Tepki
119
Ben sizden beni yönlendirmenizi istemedimki. Öneri yapmanızı istemiştim :p Benim donanımlar hakkında pek fazla bilgim yok.Dolayısıyla bu işi bilen kişlerden yardım istiyordum tek amacım buydu :)

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Siz en iyisi gözünüzle görün bisikletleri şimdi bunları söylemek askıda kalıyor.Ben alırken 1400 lira diye gittim 1800 lira verip başka bir model aldım.Gözünüze hitap eden iyi bir bisiklet alın.

• Beğen

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Konuyu hortlatcam fakat yeni konu açmaya gerek yok. Arkadaşım yol bisikleti alacak. Sedona 610 düşünüyor. 1500/1600 tl bütçesi var. Sedona 610 iyi midir yoksa sizin tavsiye edebileceğiniz bu fiyata başka bisiklet var mıdır? Teşekkürler.

metincatar

Üye
Tepki
0
Ben de arkadaşınız gibi 1500-1600 TL'ye yol bisikleti bakıyorum. Konuyu takipteyim.

Fiz334

Üye
Tepki
68
image.jpg

@Fiz334
Bu bisikleti satıyorum ilgilenirseniz?

Mtb miş burası pardon

AkigoMT

Üye
Tepki
10
İsim
Mustafa
Bisiklet
Diğer
Merhabalar kardeşlerim,abilerim.Uzun yıllardır bisiklet kullanmayan ben,1 hafta önce anayol üzerinde bir turcu arkadaş ile denk geldikten sonra dedim ki bu sporu bende yapmalıyım.Hemde hemen :) O yüzden 1 haftadır bisiklet üzerine çeşitli konularda araştırma yapıyorum ama hala kafamda bazı şeyler netleşmedi.Bir bisiklet alır geçerim diyordum ama araştırdıkça bu şekilde olmadığını öğrendim :) Büyük ihtimalle bir şehir/tur bisikleti alacağım.Genelde gezi alanlarım yazlık yerler olacak.Bulunduğum şehir Akhisar'dan çıkıp İzmir,Dikili,Çandarlı,Ayvalık,Sarımsaklı vb. yerler.Çoğu zamanda asfaltta olacağım.Ama arada da şöyle doğaya karışıp nefes alabilmek için ormana,göl kenarlarına da gitmek isteyeceğimi biliyorum :) Sizden ricam beni bu yollarda idare edebilecek orta halli bir bisiklet tavsiyesi.Aksesuarlar hariç bisiklet için ayırabileceğim toplam miktar 1000 TL civarı.Şimdiden herkese çok teşekkür ederim :)

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Merhaba Mustafa hoşgeldin. Ben de yeniyim senin gibi ve aynı şeyleri düşünüyorum. Ekstra olarak apartmanda oturduğum için katlanır da olmasını isteyince çıkmaza girdim. Sana güzel bir tavsiye gelirse ben de inceleyeceğim. Belki katlanır almaktan vazgeçerim.

AkigoMT

Üye
Tepki
10
İsim
Mustafa
Bisiklet
Diğer
@hsngrms Çok teşekkür ederim hoşbulduk.Bende apartmanda oturuyorum 4. kattan indir çıkar falan zor işler sanki :) Apartman girişine kitliycem sanırım.Amcamın işyeride bina altında olduğu için güvenli gibi :) Tavsiye verebilecek birileri çıkar umarım beklemedeyiz :)